Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

po prostu okap i piekarnik do zabudowy

07 Nov 2012 15:19 6108 6
  • Level 31  
    dzien dobry,

oj ból głowy przejrzałem stare posty na elektrodzie i co firma to plusy i minusy.
    Ja stawiam sprawę krótko: jest to sprzet do zabudowy: okap, piekarnik, płyta gazowa.
    Każdy z tych elementów może być innej firmy. Wszystko musi mieć kolor Inox.

Piekarnik elektryczny 60 cm do 1000 PLN
    Okap 60 cm do 350 PLN
    Płyta gazowa wybrana.

A teraz sprawa nierozstrzygnieta: AMICA CZY MASTERCOOK? A może inna np. Ariston?

Która z tych firm ma tańszy serwis pogwarancyjny?
    Jak w roku 2012 wygląda jakość tych firm, a może polecić

Problemy:

I. Piekarnik elektryczny - jakość szkła, jakość elementów, obecność termoobiegu konieczna.

II. Okap - prawdopodobnie "teleskopowy" od którego podłącza się rurę a potem do komina?

jak się sprawa ma w tym drugim przypadku: jaki jest standard dmuchania (jak się to nazywa fachowo),

jeśli będzie jakiś filr do komina? Czy musi byc tutaj duża moc czy mała. Ja znalazłem że wystarczy

300m3/h na tak małą kuchnię jaką posiadam. Chce mozliwie CICHY i by posiadał HALOGENY (czy one są

lepsze niż standardowe żarówki podczas pracy?)

Czasem są posty o podobnej tematyce ale ja pytam nie o ekskluzywne rzeczy,
    a w rozsądnych cenach. Jest naprawdę CIĘŻKO.

No i na koniec jakie firmy brac pod uwgaę jeśli chodzi o ten pułap cenowy i JAKOŚĆ
    przedmiotów. Może być różnych firm sprzet ale wążne by w kolorze Inox, no i ładny :)
  • OptexOptex
  • Level 18  
    kuferekczasu wrote:

A teraz sprawa nierozstrzygnieta: AMICA CZY MASTERCOOK? A może inna np. Ariston?
    Która z tych firm ma tańszy serwis pogwarancyjny?

Jeśli chodzi o naprawę, to zdecydowanie Amica i Mastercook wypadają lepiej, tzn. taniej :-)

kuferekczasu wrote:

Problemy:

I. Piekarnik elektryczny - jakość szkła, jakość elementów, obecność termoobiegu konieczna.

dużo modeli piekarników Amica ma termoobieg - mam linię Fusion, a sąsiadka wybrała Integra (oba bardzo podobne parametry), spisują sie już bez zastrzeżeń od początku roku, łatwo czyści się, żona praktycznie wszystko piecze na termoobiegu i prawie wszystko jej się udaje (piszę "prawie", bo niektóre potrawy nie wychodzą, ale nie z winy piekarnika, tylko eksperyment ów z gorszymi składnikami np. do ciast)

kuferekczasu wrote:

II. Okap - prawdopodobnie "teleskopowy" od którego podłącza się rurę a potem do komina?
    jak się sprawa ma w tym drugim przypadku: jaki jest standard dmuchania (jak się to nazywa fachowo),
    jeśli będzie jakiś filr do komina? Czy musi byc tutaj duża moc czy mała. Ja znalazłem że wystarczy
    300m3/h na tak małą kuchnię jaką posiadam. Chce mozliwie CICHY i by posiadał HALOGENY (czy one są
    lepsze niż standardowe żarówki podczas pracy?)

pewnie chodzi o wydajność - 300m3/h, tak jak podajesz wystarczy na kuchnie o pow. 10m kw. Trzeba pamiętać, aby okap kupić z trochę wyższą wydajnością, bo to różnie bywa i producenci różnie podają. Mój ma wydajność 540 m3 i daje radę, ale wyje strasznie, na dodatek w kuchni jest echo, co potęguje ten efekt :|

Jeśli ma być cichy (choć to pojęcie względnie w tego typu urządzeniu), dość sporym zainteresowaniem cieszą się okapy Ciarko SL.
    Co do halogenów, to nie zauważyłem, aby były lepsze niż standardowe żarówki. Te, które są dołączone zazwyczaj do sprzętu mają barwę ciepłą i nie dają zbyt dużo światła. Praktycznie ja ich nie używam, gdyż zamontowałem oświetlenie LED pod szafkami górnymi i barwa biała zimna daje więcej światła na płytę grzewczą niz te dwa halogeny 40watowe w okapie.
    Ja polecam ewentualnie dokupić do okapu żarówki LED o barwie białej zimnej.
  • OptexOptex
  • Level 31  
    Dziękuję!

Gdybys tego nie napisał nadal by pozostały wątpliwości.

Co do Ciarko, to okap tej firmy 60cm Inox, jedynie w .. JEDNEJ sztuce znalazłem
    na Internecie. Okazało się że Ciarko to firma matka Amici, Neto i kto wie czego jeszcze.

Na stronach producentów często jest mało modeli. (Chocby Neto)
    Natomiast u nas spodobała się płyta Ariston, ale niestety w związku z tym
    że jest mało opinii lub wcale wręcz, niewiem jak sie sprawa ma z okapami u nich.

1. głośność a ciąg - powyżej 65 dB to dużo jak na 300m3/h (kuchynia ok. 10m2)
    2. żarówki vs. halogeny - dziękuję za podpowiedź w sprawie LEd-ów :)
    3. Jakie jeszcze firmy dla koloru Inox sa solidne, oprócz ciarko, amici?

Aha, i na koniec. okazało się że każdy element być może będziemy mieć innej firmy: płyta, piekarnik, okap. Jak sie sprawa ma z odcieniami samego Inox u różnych producentów, czy wszystkie firmy produkuja podobnie?

Z GÓRY DZIĘKUJĘ!
    Zostało raptem tydzień do zakupu więc może cos się skoryguje w planach.
    Ale Twoja opinia była BARDZO ważna :)
  • Level 18  
    kuferekczasu wrote:

Aha, i na koniec. okazało się że każdy element być może będziemy mieć innej firmy: płyta, piekarnik, okap. Jak sie sprawa ma z odcieniami samego Inox u różnych producentów, czy wszystkie firmy produkuja podobnie?

mam piekarnik Amica i okap Teka, więc 2 różne firmy, nie widzę szczerze różnicy w odcieniu, mimo iż w piekarniku stal jest jakby szczotkowana, a na okapie gładka.
    A tak, to nawet nie zastanawiałem się nad spasowaniem inox'u i my nie zwróciliśmy na to uwagi, więc chyba jakoś tak to odcieniem pasuje ;-)
  • Level 31  
    wszystko zakupione! Tym samym kończę wątek. Kropka.
  • Level 1  
  • Level 31  
    w porządku.

1. Płyta gazowa: Ariston PC 640 X/HA - znacznie ładniejsza niz inne w podobnej cenie, bez porównania do Amici. Jest problem z wbiciem gwarancji od fachowca
    od gazu, ale trzeba czytac małym drukiem gdzie to zrobić.

Możesz rozważyć zakup z palnikiem Wok, jeśli lubisz kuchnię azjatycką
    lub stawiac wielkie gary z mięsem :) Jest to palink podwójny a nawet potrójny,
    dzięki czemu można przyrządzić potrawy o wiele szybciej. ja tego woka nie mam.

http://www.saturn.pl/plyta-gazowa-hotpoint-ariston-pc-640-x-ha,id-294207

2. Kuchenka gazowa: Amica Scandium EBS 7551 z osmioma funkcjami; termoobiegiem i katalizą. Wprawdzie kataliza nie jest chwalona. ale tej kuchenki nie dało się kupić bez termoobiegu po prostu. jest jeszcze tańszy o 100 PLN model, z czyszczeniem parowym ale wybrałem ten co trzeba.

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,scandium,ebs7551,666,2.html

3. Okap kuchenny: Amica OTS 625I; stndardowy okap, po właczeniu na mocny bieg słychać go, ale to w niczym nie przeszkadza; w rozmowie czy pracy.

Mam mały problem bo byc może to jest toeszeczkę inny model,
    ale na samym okapie nie ma żadnego numeru modelu. U mnie są żarówki,
    a nie halogeny.

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,okap-kuchenny,ots625i,104,2.html

------------------------------------------------------------
    Obawiałem się że będzie problem z doborem koloru Inox dla różnych marek, ale dzisiaj

jeszcze zmieniłbym nawet na inna marke okapu, chodzi o walory estetyczne, bo jeśli chodzi o jakość i moc ciągu raczej na określonym pułapie cenowym jest podobnie.

To samo tyczy się innych elementów.

I to wszystko dla małej kuchni 10m2. jest w niej po prostu pieknie i schludnie :)