Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - Nadgodziny - excel liczenie

07 Lis 2012 15:26 5589 4
  • Poziom 2  
    Hej,

Wiem, że są podobne tematy, ale ja to zupełna noga technologiczna i nie wiem jak w zamkniętym temacie poradzić się w sprawie moich 6 zagwostek.
    W pliku pokazuję w czym mam problem.
    Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 2  
    Naprawdę nikt nie pomoże?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Trafiłeś na mój dobry humor i zrobiłem ci "rakietę" :)

Automat

Wystarczyć zmienić datę w A1 i "kalendarz" sam się ustawi wraz z formułami i kolorkami. Wystarczy tylko wpisać godziny początku i końca. (na dany rok sprawdź "święta")

Tylko nie przewidziałeś jednego. Mianowicie jeżeli człek jest na urlopie to jakie mu godziny wpiszesz? A jak się nie stawił do pracy to jakie?
    Ponieważ nie wiedziałem jak w takim przypadku działać, "krzyżówka" (sprawdzenie) w takim przypadku nie działa.

Dodatkowo aby to działało wykorzystałem funkcje z zestawu Toolpak: Networkdays()

Aby i u ciebie działało musisz włączyć dodatek excela - patrz fotki

EXCEL - Nadgodziny - excel liczenie EXCEL - Nadgodziny - excel liczenie

Co do głównych zagadnień:
    Excel nie przewiduje czasu ujemnego, dlatego kolumna pomocnicza którą można ukryć, a kolumna "wynikowa" to warunkowe połączenie tekstu (tekst) którego docelowo nie da się sumować. Dlatego oblliczenia oparte są na kolumnie pomocniczej.
    Co do błędu sumy zobacz jaki naprawdę zakres sumowałeś
    Co do obliczeń dni roboczych jak wspomniałem wykorzystałem Networkdays() z przeliczeniem na godziny.
    W niektórych komórkach jest format [gg]:mm, który pokazuje ilość godzin nawet powyżej 24
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie. I taki prezent na Mikołaja. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Nie ma sprawy.
    :) Z mojej strony na Mikołaja twoje "Pomógł" dało mi srebrną gwiazdkę. (Przekroczyłem 500 :) ) tak że też dzięki.