Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-19,8 - świeczka płomyka gazowego

Pnd21 07 Lis 2012 17:19 1821 3
  • #1 07 Lis 2012 17:19
    Pnd21
    Poziom 2  

Witam. Jakiś czas temu piecyk wymagał drobnych czynności naprawczych - wymiany świeczki oraz termopary. Wymianą zajmowała się osoba nie związana z serwisem firmy Termet. W przypadku nowych elementów zauważyłem, iż świeczka pracuje bardzo głośno, wydając dość donośny, łopoczący dzwięk. Wcześniej konserwacją pieca zajmował się mój ojciec i o ile dobrze pamiętam końcówka świeczki i termopara były bardziej do siebie zbliżone, a świeczka była praktycznie niesłyszalna. Czy samemu w bezpieczny sposób można wyeliminowac ten problem? Jeśli tak, prosiłbym o jakiekolwiek sugestie, za które z góry dziękuję.

0 3
  • #2 07 Lis 2012 20:00
    Bobbo
    Poziom 22  

W tym modelu jest śruba regulacyjna wielkości świeczki. Należy ją wkręcić obserwując płomień. Jak pamiętasz jaka była wcześniej. Aby Kocioł nie zapalał się wybuchowo długość płomienia nie może być za mała.

0
  • #3 07 Lis 2012 20:53
    Pnd21
    Poziom 2  

Czy ta śruba usytuowana jest w okolicy przewodu doprawadząjącego gaz do świeczki? W sumie innej się nie dopatrzyłem, więc zapewne chodzi o tą. Przy okazji chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie. W swej dolnej części świeczka wyposażona jest w obrączkę zamykającą lub otwierającą dwa otwory . Kiedy przekręcę ją w taki sposób, że owe otwory są zamknięte płomień staje się sporo większy, ale wszystko pracuje w sposób cichy. Jakie powinno być prawidłowe ustawienie tej obrączki? Może to pytanie zabrzmialo dość banalnie, ale w kwestii naprawy tego typu sprzętu jestem kompletnym laikiem.Z góry dziękuję za odpowiedz.

0
  • #4 08 Lis 2012 18:49
    Bobbo
    Poziom 22  

Tak. Tak przysłónić obrączkę aby płomień był lekko syczący. O wielkości płomienia decyduje ilość gazu i powietrza doprowadzonego do świeczki /palnika / a o iłości gazu w palniku decyduje średnica otworu dyszy i ciśnienia przed nią. Trzeba sprawdzić czy dysza nie jest rozkalibrowana., potem wyregulować powietrze pierścieniem przysłaniającym.

0