Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bęben pralki obraca się tylko z małą ilością prania

01 Lut 2005 18:42 2453 20
  • Poziom 13  
    Jak w tytule, przy większym ładunku nie obraca się, naciągałem już pasek klinowy (podejrzewałem że się ślizga).
    Proszę o podpowiedzi na co zwracać uwagę – co jest najczęściej przyczyną takiego zachowania się pralki.
    Pralka ma około 5-ciu lat, nazwy nie pamiętam.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    prawdopodobnie jest do wymiany kondensator rozruchowy silnika , traci on pojemność i dlatego nie ma siły obrócić z pełnym bębnem
  • Poziom 15  
    a może styki programatora?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    krzysio007 napisał:
    a może styki programatora?

Wymień kondensatory (kondensator)

Dodano po 1 [minuty]:

Wymień kondensatory (kondensator)
  • Poziom 13  
    Gdzie znajdę te kondensatory, będą gdzieś blisko silnika czy niekoniecznie - widziałem tam coś takiego ale zaraz u góry obudowy (schematu nie mam).
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Na 100% to kondensator ten u góry to jest filtr anty-zaklóceniowy Kondensator do silnika jest przykrecony do podstawy pralki Pozdrawiam i życzę powodzenia !!!
  • Admin grupy AGD
    Hans26 napisał:
    Gdzie znajdę te kondensatory, będą gdzieś blisko silnika czy niekoniecznie - widziałem tam coś takiego ale zaraz u góry obudowy (schematu nie mam).

marker napisał:
    Na 100% to kondensator ten u góry to jest filtr anty-zaklóceniowy Kondensator do silnika jest przykrecony do podstawy pralki Pozdrawiam i życzę powodzenia !!!

Niekoniecznie. Kondensator np. W ARDO serii A.... jest u góry obok filtra p.z.
    Kondensator rozruchowy rozróżnisz tym, że ma dwie, bądź podwójne dwie pary styków. I napisane jest na nim (przeważnie) 16µF. :wink:

Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    Hans26 napisał:
    Jak w tytule, przy większym ładunku nie obraca się, naciągałem już pasek klinowy (podejrzewałem że się ślizga).
    Proszę o podpowiedzi na co zwracać uwagę – co jest najczęściej przyczyną takiego zachowania się pralki.

Witam.
    A może w pralce "nazwy nie pamiętam" jest silnik komutatorowy to po co szukać kondensatora rozruchowego?
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista AGD
    Kolega Hans26 chyba zaciekle szuka kondensatora i nie ma czasu spojrzeć na panel pralki żeby podajej typ :wink:

• Specjalista AGD
    Bleble napisał:
    pewnie tak a my jeszcze troche i za łby się weźmiemy , a może lepiej na piwko

Przecież teraz już przy kompie to piwko nie zaszkodzi :lol:
  • Admin grupy AGD
    Paw_el napisał:
    Bleble napisał:

Pewnie, że nie!!! :D

• Specjalista AGD
    Czyżby zlot serwisów :?:
  • Admin grupy AGD
    Bleble napisał:
    skryn napisał:
    Paw_el napisał:
    Bleble napisał:

Pewnie, że nie!!! :D

Nie zaszkodzi tylko tak jakoś trudno pisać(literki skacza jakieś takie dziewne jakby podwójne w ksztaŁcie kufelka)

Też tak miewam, tylko ręka mi nie drży. Trzymać fason... :D :D
  • Admin grupy AGD
    Paw_el napisał:
    Hans26 napisał:

Witam.
    A może w pralce "nazwy nie pamiętam" jest silnik komutatorowy to po co szukać kondensatora rozruchowego?

Tylko, że kolega pisze coś o naciągnięciu paska klinowego, a takowego silniki komutatorowe nie mają.
    Jeżeli pralka posiada sterowanie elektroniczne, można spróbować zewrzeć triak, wówczas silnik wejdzie na max. obroty.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Ależ się rozgadaliście!!!
    Pewnie, że lepiej podać typ pralki, zrobię to podczas poszukiwań kondensatora jak będę u znajomych.
    Na razie chciałem tylko jakieś ogólne wskazówki no i spisaliście się na medal!!!
  • Poziom 13  
    Pralka to CANDY CI 537 T.

Znalazłem u podstawy pralki kondensator 12,5 mikro (zostało mu tylko 6 mikro pojemności) - wymieniłem na 14 mikro i śmiga jak ta lala !!!

Wszystkim wielkie dzięki.