Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak złozyć Migającą bombke ?

michuu213 07 Nov 2012 18:42 2160 9
Tespol
    michuu213
    Level 9  
    Witam .
    Niedawno kupiłem J69 Migająca Bombka i nie wiem jak ją złożyć . Mam schemat ale nie wiem o co w nim chodzi .
    Jeżeli pisze na złym podforum to przepraszam jestem tu nowy.
    Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.
  • Tespol
    michuu213
    Level 9  
    Tak to jest to . Dodaje schemat montażowy Jak złozyć Migającą bombke ?
    Przepraszam ale jestem dopiero początkującym i nie za bardzo wiem o co w tym chodzi. Tą pracę mam wykonać na elektronikę . Proszę o dokładną instrukcję - jestem na tym etapie zielony . Dziękuje
  • Tespol
  • Helpful post
    13adam13
    Level 29  
    Witam szanownego elektronika,
    Rozumiem twoje zadanie, zrób tak jak na rysunku:
    Jak złozyć Migającą bombke ?

Jeśli masz nowe diody LED to tam gdzie literka A-anoda lutujesz dłuższą końcówkę,
    Tam gdzie C1 ten mały kondensator ceramiczny 100 pF, w miejsce C2 ten duży czarny mały haczyk - na górę , a + na dół tak jak na schemacie .Rezystory mogą mieć podobne kreski takie jak na rysunku , ale mogą się trochę różnić bo nie wiem jakie masz. Niebieski albo siwy potencjometr lutujesz tam gdzie niebieska kulka.
    scalaki tak jak na rysunku te czarne co mają dużo nóżek. Zasilanie (baterię) tam gdzie te dwie koło siebie kropki .
    Prościej się nie da instrukcja krok po kroku jak dla przedszkolaka.
    Napisz jak zlutujesz.
    Pozdrawiam. :spoko:
    michuu213
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za tak szczegółowy opis. :D
    Powiem szczerze teraz muszę nauczyć się lutować :oops: Mam popsuty dekoder to może na tym poćwiczę. :oops: Mam jeszcze pytanko:muszę zaopatrzyć się w sprzęt i tu mam dylemat czy kupować lutownicę transformatorową,czy oporową(poczytałem trochę i są różne zdania),a może taki Zestaw walizka z akcesoriami FSK-100 http://www.elektro-mar.com.pl/pl/p/ZESTAW-2X-LUTOWNICA-FERM-FSK100-WALIZKA-AKCESORII/232? Czy to na początek wystarczy?Wiem że muszę kupić jeszcze miernik - czy wystarczy najprostszy czy uniwersalny?jeżeli jest w tym różnica to proszę o sprawdzone typy
    :oops: czy kupować plecionkę do odsysania cyny czy wystarczy odsysarka cyny która jest w zestawie?
    Przepraszam za tak laickie pytania,ale chciałbym "zaciągnąć bakcyla elektroniki" a nie tylko zadanie domowe,a jak wiemy dobry sprzęt to połowa sukcesu.
    :) Dziękuję.
    Kamil16161616
    Level 20  
    Witam, na początek taka walizeczka Ci wystarczy. Jeśli będziesz lutował mniejsze rzeczy to plecionka jak najbardziej Ci się przyda, czasami odsysaczem nie da rady podejść. Jeśli kupisz lepszy miernik uniwersalny to posłuży Ci długo tym bardziej, że będziesz chciał uczyć się coraz więcej i nie tylko mierzyć napięcie oraz natężenie. Jeśli dysponujesz większymi funduszami to polecam Ci kupić stacje lutowniczą z hot air. Prędzej czy później na pewno będziesz z tego zadowolony. Kalafonia, dobry topnik i do dzieła. ;) Próbuj wylutowywać wszystko co się da ze starych płyt, potem wlutowywać w te stare miejsca, wtedy załapiesz co i jak :)
    Pablo2015
    Level 18  
    Witam,
    Jednak taka lutownica to spory ciężar, jest po prostu duża. Ja zaczynałem od zwykłej oporówki 40W za 17 zł. Ma już kilka lat i ciągle działa :D Jak kolega wyżej napisał, jeśli planujesz wydać większą kwotę to tylko stacja lutownicza.
    User removed account
    User removed account  
    13adam13
    Level 29  
    Moim zdaniem najlepsza na świecie dla ciebie i w ogóle będzie lutownica LUTOLA,
    najlepiej z przełącznikiem 45/75 W.
    Multimetr to już jaki chcesz, ale chińskiego badziewu za 30 zł nie kupuj, lepiej dołóż i kup lepszy.
    Poza tym kup sobie cynę i kalafonię, bez kalafonii nie pojedziesz.
    Pozdrowienia. :D

Dodano po 1 [minuty]:

Chłopak nigdy lutownicy w ręku nie trzymał, a ty mu ze stacją lutowniczą wyjeżdżasz.