Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Koda SW-550 v.2 - jak podłączyć kolumny głośnikowe?

THCVTHC20 07 Lis 2012 19:20 4509 8
  • #1 07 Lis 2012 19:20
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Witam, posiadam subwoofer aktywny Koda SW-550 v.2, mój problem polega na tym, że nie potrafię podłączyć do niego kolumn. Do tej pory udało mi się znaleźć tylko to, że potrzebny mi jest amplituner lub wzmacniacz, niestety nie wiem jak ma to wszystko wyglądać. Chciałbym podłączyć to wszystko do komputera PC (mam zwykłą zintegrowana kartę dźwiękową). W instrukcji obsługi znalazłem coś takiego, rozumiem o co tu chodzi ale i tak nie wiem jak to wszystko zebrać w kupę, załączam zdjęcia tylnych wyjść w subie i fragmentu instrukcji:

Subwoofer Koda SW-550 v.2 - jak podłączyć kolumny głośnikowe? Subwoofer Koda SW-550 v.2 - jak podłączyć kolumny głośnikowe?

Tak więc proszę o instrukcje jaki wzmacniacz (ewentualnie też jakie kolumny) dokupić i jak to wszystko podłączyć tak, żeby grało. Nie zależy mi na drogim sprzęcie, bardziej coś z niższej półki cenowej.

0 8
  • #2 07 Lis 2012 20:34
    Pablo1964
    Moderator

Twój subwoofer nie nadaje się do komputera - jego przeznaczeniem jest kino domowe. Jeżeli szukasz taniego rozwiązania, lepiej go sprzedać i kupić komplet głośniczków komputerowych. Z drugiej strony, może on zapoczątkować prawdziwą przygodę z kinem domowym - potrzebny będzie jednak do tego amplituner i komplet kolumn. Dlatego proszę, odpowiedz na 3 pytania:
    1. Do czego będzie służył sprzęt?
    2. W jakim pomieszczeniu będzie grał?
    3. Jaki budżet jesteś skłonny przeznaczyć na jego rozbudowę?

0
  • #3 07 Lis 2012 20:47
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Ech..pytanie z lekka nieaktualne, przez głupotę i nieumiejętne podłączanie kabli na wszystkie sposoby głośnik przestał schodzić nisko, coś w elektronice wysiadło..w takim razie inaczej, powiedzmy, że zrobiłbym z tego subwoofer pasywny i chciałbym mieć do tego dwie niewielkie kolumny, jak wyglądałaby taka konfiguracja? Służyłoby to do muzyki, filmów i gier a wydać na to mógłbym powiedzmy 300 zł, jednak wolałbym tej sumy nie przekroczyć.

0
  • #4 07 Lis 2012 20:50
    Pablo1964
    Moderator

THCVTHC20 napisał:
    powiedzmy, że zrobiłbym z tego subwoofer pasywny

Dlaczego chcesz go dewastować?

0
  • #6 08 Lis 2012 12:51
    stolarek_1988
    Poziom 20  

1) rozsądniej będzie naprawić sprzęt kody nawet jesli go uszkodziłes
    2) pytanie czego oczekujesz i w jakich pieniądzach.
    Jesli chcesz wydać jeszcze jakąś nie za dużą sumę to proponuje zaopatrzyć się w używany amplituner i zbudować sobie przy jego pomocy małe centrum multimedialne.
    Druga opcją jest sprzedaż nawet uszkodzonego subwoofera i kupno zestawu dobrych głośników do komputera.

0
  • #7 08 Lis 2012 16:10
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Subwoofer zaczął grać dobrze ale nadal nie ma najniższych częstotliwości..jeśli miałbym go naprawić czy nawet oddać na gwarancję której i tak pewnie nie uznają, chociaż głośnik ani kable są nie ruszane to za cholerę nie kupie amplitunera, koszty wysyłki i ewentualnej naprawy mnie zjedzą..czyli w takim razie pewnie pozostaje mi sprzedanie tego lub zamontowanie płytki z linku podanego w poprzednim poście?

EDIT:
    Zresztą kto za to zapłaci chociaż 100 zł, do tego dochodzi to że mieszkam 15 km od miasta i nie mam czasu żeby wysłać przesyłkę (pracuję). Dodam, że obudowa prąduje, a żeby sprecyzować usterkę powiem że było to tak, iż podłączyłem moje stare głośniki USB i Kodę na krótko pod jedną wtyczkę Jack do karty dźwiękowej, po kilku minutach zaczęły się szumy i buczenie głośnika basowego oraz nagle tył obudowy zrobił się ciepły, nie mocno ale jednak, chociaż nie był podgłoszony mocno (było późno). W takim razie czy istnieje możliwość, że wysiadła karta dźwiękowa? Dodam, że z tego co pamiętam sub grał cały czas jako prawy kanał, niezależnie od sposobu podłączenia kabli, jednak nie mogę za to poręczyć bo z nerwów nie do końca pamiętam jak to było. Wtyczka Jack była wzięta właśnie od tych małych głośniczków USB.

EDIT #2:
    Sprawdziłem teraz, że obudowa komputera prąduje sporo mocniej niż do tej pory, kable idące od jacka jeszcze gorzej a do tej pory nic takiego w nich nie zauważyłem, podłączyłem też swoje stare głośniki USB i one też harczą przy każdym stopniu podgłoszenia a nie harczały do tej pory. Odłączony (od komputera, nie od sieci) subwoofer natomiast prawie nie buczy, postaram się jak najszybciej, jeszcze dziś podłączyć sub do laptopa żeby sprawdzić czy tam również będą kłopoty, być może to wszystko wina spalenia czegoś w karcie dźw.

Sprawdziłem ale przeliczyłem się, laptop prawie wcale nie radzi subwoofera.

Problem rozwiązany, była nim wtyczka Jack, zmieniłem na inna i wszystko działa jak nowe jednak tak jak mówiłem Subwoofer gra dobrze tylko jeśli ustawiony jest w pełni na lewy lub prawy kanał a ten drugi jest zupełnie wyciszony, przykładowo teraz mam go ustawiony na kanał prawy, powstaje nowe pytanie, czy jest to wina braku amplitunera? Wtyczkę idącą od suba (bodajże cinch, tylko ten z koronką dookoła) mam podłączoną w ten sposób, że boleć jest owinięty jednym kablem a ta obwódka drugim i wszystko owinięte taśmą izolacyjną) W takim razie jak już pytałem, czy jest tak przez podłączenie subwoofera bezpośrednio do karty muzycznej czy też jest jakaś inna przyczyna? A co do amplitunera, w instrukcji (zdjęcie jej fragmentu w pierwszym poście) jest napisane słowo "Amplifier" czyli z angielskiego wzmacniacz, oznacza to, że nie jestem zmuszony kupować amplitunera, który jest jednak sporo droższy tylko mogę kupić wzmacniacz i tym samym zmniejszyć koszt zakupu?

0
  • #8 08 Lis 2012 19:59
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Jest to na moje oko kwestia niedopasowania poziomów sygnałów, choć teoretycznie bez amplitunera ciężko to stwierdzić.
    Nie wiem dlaczego nie chcesz skusić się na dokupienie amplitunera. Ja wyrzuciłem wieżę sony a podpiąłem ampa i jestem zadowolony.

Te 100zł to rzuciłeś poważnie? Nie znam stanu sprzętu, ale jestem skłonny zaryzykować - w razie czego sobie naprawię.

Nie bardzo wiem gdzie doszukujesz się kosztów naprawy. Ja za 400zł kupiłem ze 2 lata temu YAMAHĘ RX V540 RDS. Nie jest to sprzęt super klasy, ale na moje potrzeby wystarcza.

Według mnie wystarczy ci wzmacniacz stereo, ale najlepiej z wyjściem na subwoofer (takie miała np moja stara wieża sony RX 110 AV / 88 AV - jeden z tych symboli miała). Osobiście jestem przeciwnikiem używania wejśc wysokopoziomowych, w szczególności w takiej konfiguracji jak na zdjęciu z instrukcji.

Jeśli używasz sygnału z karty dźwiękowej i wejścia RCA (niskopoziomowe) to logiczne, że działa tylko z jednego kanału, a sam poziom dźwięku jest zależny od wzmocnienia wzmacniacza. Charczenie może być wynikiem przesterowania sygnału wyjściowego z komputera - zmniejsz głośność w komputerze.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale ja też mam 27km do pracy (ze wsi do miasta).

0
  • #9 08 Lis 2012 20:25
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Rzuciłem poważnie jako uszkodzony, ale jak już pisałem uszkodzona była jednak wtyczka więc sprzedaż odpada, chyba że za ponad jeszcze raz tyle. Charczenia też już nie ma bo też było spowodowane wtyczką (cały czas mowa o jacku od karty dźw.) Więc upewniłem się już o to że potrzebny mi wzmacniacz a nie koniecznie amplituner (jak już mówiłem wolę to pierwsze ze względu że wzmak jest tańszy, poprawcie mnie jeśli się mylę) W takim razie ten temat mogę już zamknąć, wiem czego mi trzeba i jak podłączyć, o konkrety zapytam na subforum "RTV co kupić?" Dziękuję wszystkim za pomoc ociemniałemu :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo