Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Filtrowanie listy na podstawie listy rozwijanej

07 Lis 2012 19:35 4296 4
  • Poziom 9  
    Prośba o pomoc w poniższym pomyśle:

Chciałbym na podstawie listy rozwijanej filtrować określony zakres.
    Czyli z listy rozwijanej wybieram sobie wartość "X" i poniżej filtruje się zakres/wiersze wg zadanej wartości.

Wiem, że można użyć autofiltru, ale jeśli jest taka opcja to wolałbym nie.

Dzięki za pomoc.
  • Poziom 27  
    Taka opcja istnieje, tylko że zawsze jest coś za coś. Będziesz musiał stworzyć procedurę/funkcję pobierającą z zadanego zakresu wartości, filtrującą i umieszczającą wyniki w określonym miejscu. To wszystko trzeba będzie zrobić dla każdego elementu zakresu, czyli w jakieś pętli, co dla dużej ilości elementów bardzo spowolni operację. Elementy wbudowane w Excel, takie jak autofiltr, wykonują się na poziomie maszynowym dlatego są szybkie, natomiast wszystkie procedury pisane w VBA są interpretowane i działają wolniej a w szczególności pętle
  • Poziom 9  
    a gdzie rozwiązanie... skoro się da ;)
    być człowiekiem, pomóż
  • Poziom 27  
    No cóż, ja Ci na tacy tego nie podam, z grubsza przedstawiłem algorytm rozwiązania problemu, teraz Twoja kolej by dać coś z siebie. Cierpliwości, to rozwiązanie wcale nie musi być też najlepsze, być może jeszcze się ktoś odezwie i przedstawi inny sposób a może i "gotowca" dostaniesz
  • Poziom 9  
    A jeżeli chciałbym widzieć wartość komórki która jest w pierwszym wierszu po przefiltrowaniu (czyli nr wiersza by się zmieniał, ale byłby to zawsze pierwszy wiersz poniżej nagłówka tabeli) w innej określonej komórce, byłoby prościej?