Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup: TV LED 40'-42' do 2.500zł

Laviva 07 Lis 2012 19:44 3081 11
  • #1 07 Lis 2012 19:44
    Laviva
    Poziom 9  

Witam,
    Zamierzam kupić TV z dodatkami, od tygodnia śledzę forum elektroda.pl i czytam Wasze cenne opinie o poszczególnych modelach TV za co z góry bardzo dziękuje, sporo się już dowiedziałem choć byłem zielony w tej kwestii.

Poniżej moje wymagania co do TV:
    - chce aby Tv był z podświetleniem LED-owym

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3/4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na meblościance, otoczony meblami
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Słonko będzie świecić na bok tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Crt 29’ daewoo ^^
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    -dobra jakość obrazu, -smart TV (z pełnym dostępem do przeglądarki WWW),, -3D, - PIP (podgląd innego programu w małym okienku poglądowym), - ewentualnie WiFi / kamerka ze skype
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja „n”
    10 .Jakie urządzenia?
    Chciałbym pod taki TV podłączyć:
    - RAPOO E 2700 - Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem do przeglądaki WWW lub inną może ciekawszą klawiaturę,
    - Dysk Przenośny Seagate 1TB 2,5'' USB 3.0 – z tego dysku chce bezpośrednio oglądać filmy, muzykę, zdjęcia
    - w przyszłości podłączyć ps3 lub Xbox

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ok.6gdz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? błyszczącą
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Głównie z filmami
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości tak
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40’ - 42’
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne przeskakiwanie z kanału na kanał,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2.500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak – nie ma znaczenia jakie

Z tego co przeglądnąłem chyba najbardziej odpowiada mi model: TV LG 42LM620S, spełnia praktycznie wszystkie moje wymagania oprócz braku wbudowanego WiFi, kamerki do SKYPE i PIP.
    Nie jestem do końca pewny czy ma pełną przeglądarkę internetową i czy po podłączeniu dysku zewnętrznego bezpośrednio przez usb będe mógł oglądać filmy, jeśli ktoś mógłby mi to potwierdzić będę spokojniejszy.

Osobiście widziałem ten TV w sklepie i podoba mi się z wyglądu zewnętrznego jak i obrazu, jakość jak dla mnie super choć była to podrasowana demówka ^^ Sprawdzałem też funkcję 3D i jakoś tak dziwne miałem odczucia, za dużo i za barwna chyba była ta prezentacja, na temat 3D mam jeszcze małą wiedzę, za to b.lubię oglądać w kinie Helios filmy w 3D. Z kupnem TV aż tak bardzo mi się nie pali nawet myślę na wyczekanie dobrej promocji.

Oto ceny w jakich mogę dostać TV i akcesoria:
    TV LG 42LM620S – 2399zł
    RAPOO E 2700 - Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem – 149zł
    Dysk Przenośny Seagate 1TB 2,5'' USB 3.0 – 317zł

Pozdrawiam i czekam na Wasze sugestie.

• #2 07 Lis 2012 22:57
    lukaszup
    Poziom 6  

Witam!

Masz kilka konkretnych wymagań :-) bardzo podobne do moich kiedy szukalem tv. Moj wybor padl na Philips 40pfl 5007k.

Ma wszystko czego oczekujesz wbudowane wifi, obraz zyleta :-) smart tv, bardzo duze mozliwosci ustawien pod wlasne kryteria.Sam podpinam pod niego dysk 1tb, bez najmniejszych problemow.
    Moim zdaniem to najlepszy wybor obecnie. Pod wzgledem cenowym jak i mozliwosci ktore oferuje nie ma sobie rownych.
    Polecam w 100% !!

Pozdrawiam! Jak chcesz cos wiecej wiedziec na temat tego TV pisz na Pw

• #4 18 Lis 2012 10:19
    Laviva
    Poziom 9  

lukaszup i LOCOLOCO dzięki za Wasze spostrzeżenia.

Chciałbym powrócić do mojego wątku na temat 42'
    Po kolejnych przemyśleniach sprecyzowałem jeszcze bardizej moje wymagania / potrzeby:

1. Pełna przeglądarka www i możliwość dokupienia klawiatury z touch padem bezprzewodowym,
    2. Oglądanie filmów z HDD 2,5' przez USB (który TV ma wgranych więcej kodeków do odtwarzania filmów dvd-rip, oraz sprawa napisów głównie będą w formacie .txt)
    3. Korzystanie i możliwość wgrywania różnych nowych aplikacji
    4. Wyjście cyfrowe na głośniki Logitech Z-906
    5. Możliwość sterowania TV przez smartfon i przesyłanie bezpośrednio zdjęć z smartfonu na TV bez kabli.
    6. 2D->3D
    7. Wymiary TV 42' to max nie większy.

Modele które biorę pod uwagę:
    TV LG 42LM620S – 2400zł nie ma Wifi
    TV LG 42LM640S - 2600zł ma WiFi
    Philips 40" LED 40PFL5007K - 2200zł ma WiFi
    Philips 40" LED 40PFL5507K - 2300zł ma WiFi

Mam jeszcze jedno pytanie: odnośnie wbudowanego Wi-Fi w TV: czy to tylko służy do podpięcia internetu do TV bezprzewodowo czy jest też np. możliwość połączenia laptopa z Wi-Fi bezprzewodowo z TV? albo smartofna z TV? jeśli jest to możliwe chyba model TV LG 42LM640S byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem...?

Doradźcie proszę :)

• #5 18 Lis 2012 11:42
    lok56
    Poziom 12  

Witam!
    TV LG 42LM620S kupiłem ok 2 tygodnie temu, w tej chwili moge powiedziec ze to jest dobry wybór.Podłączony do zwykłej anteny odbiór dvb-t dobry (np.TV Plus) a bardzo dobry (tvp 1 i 2)z anteny satelitarnej to niedoscignionym wzorem jest kanał Arte hd(nie ma porównania z tvp 1 hd) Do internetu podłaczony kablem (router).sterowany przez wszystkie telefony z Androidem ,oraz tabletem ,potrzebny program LG Remote..odtwarzanie przez usb ,jak do tej pory bez problemów(mkv,avi i inne).Z ustawieniami obrazu na własną reke dałem sobie spokój po prostu uzyłem gotowca z forum hdtv .żeby było ciekawiej w ramach porównania wklepałem ustawienia panasonic et5e,i tak zostało.
    Najwazniejsze ze sie podoba, pierwsze wrazenia są pozytywne .

• #6 18 Lis 2012 13:48
    Laviva
    Poziom 9  

Jestem ciekaw do jakiej wielkości dysku 2,5' ten TV LG 42LM620S da rade obsłuzyć:
    500GB czy nawet 1TB ?

• #7 18 Lis 2012 14:26
    lok56
    Poziom 12  

Usb 1 wtym tv jest przeznaczone do podlaczenia dysku hdd ,u mnie dziala bez problemu 750Gb

• #8 21 Lis 2012 20:58
    Laviva
    Poziom 9  

Mój faworyt TV LG 42LM620S podrożał :/
    Najtaniej był w sklepach M...M... i S... 2399zł
    Co ciekawe z jednego dnia na drugi cena wzrosła z 2399zł ---> 2549zł w obu sklepach jednocześnie i co najlepsze teraz dodatkowo jest w promocji na pierwszej stronie www :D
    No ładnie, mam nadzieje że cena wyżej nie podskoczy, te 150zł chyba jakoś przeboleje...

• #10 22 Lis 2012 13:46
    ppoblocki
    Poziom 12  

W saturnie i MM masz za 1999 zł samsunga UE40EH6030.

- 40 cali, 3d, LED, full hd, ale bez wifi.
    - 2 pary okularów 3d (3d jest aktywne, a jesli chcesz wiecej 3d oglądać to naprawdę jest godne polecenia. Różnica między aktywnym, a pasywnym 3d jest ogromna)

Zakupiłem go pare dni temu. Obraz naprawdę konkretny.

Jeśli chodzi o wifi, to na dłuższą metę i tak lepiej podłączyć kompa pod TV przez hdmi.

Dolicz sobie również koszt bezprzewodowej klawiatury, myszki oraz kamerki do skype. A to nie są ceny po 50 zł, tylko po 250 zł.

• #12 25 Lis 2012 13:53
    Laviva
    Poziom 9  

Wczoraj zdecydowałem jednak się na zakup: LG 42LM620S

Wynegocjowałem dobrą cenę w M...M... z 2549zł na 2449zł
    Do tego kamerka do Skype LG AN-VC400 - z 299zł na 249zł

Po podłączeniu pod dekoder "Telewizji N" obraz okazała się b.dobry jak dla mnie.
    Te opinie o rozmytym pasku info (jaki często występuje na TVN24) to pogłoski.

- Menu b.czytelne wszystko ustawiłem i doszedłem bez zaglądania w instrukcję,
    - aplikacje szybko działają,
    - stronki przeglądam narazie poprzez korzystanie ze smartfona, który działa jako tablet i klawiatura qwerty, w przyszłości i tak dokupie jakiś zestaw bezprzewodowy z logitecha, nie musi być sprzęt dedykowany LG.
    - dysk 1TB bez problemu czyta róznorodne formaty filmów, napisy w formacie .txt załączają się automatycznie (można spokojnie podłączyć dysk 2TB ale nic powyżej, jak narazie ^^)
    - kamerka LG AN-VC400 świetnie współpracuje i wygląda z TV (jakośc obrazu rewelka i dobry odsłuch)
    - konwersja 2D na 3D jak naraze bez szaleństw,
    - oglądanie filmów zapisanych typowo w 3D rewelacja

Ogólnie jestem b.zadowolony

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME