Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Holiday 80 - przecieka, pożera skarpetki

molinietalia 07 Nov 2012 20:39 2610 4
 • #1
  molinietalia
  Level 2  
  Witam, mam problem z pralką firmy Candy, model Holiday 80, z której po praniu wycieka woda. Dodatkowo pralka "pożera" bieliznę, głównie skarpetki, które pewnie fermentują gdzieś w jej wnętrzu (stąd dziwny zapach wydobywający się z bębna). Co może być tego przyczyną i co mogę zrobić w tym przypadku? Jak wyciągnąć te nieszczęsne skarpetki?
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Jeśli chodzi o wyciek wody, to nie ma innej metody,jak sprawdzić skąd wycieka, a następnie usunąć awarię. Często bywa to np. uszkodzony wąż gumowy,bądź fartuch. A co do "połykania" skarpet,to małe rzeczy można prać w specjalnej siatce,lub poszewce po "jaśku".Często przyczyną "połykania"jest duży luz między bębnem,a gumowym fartuchem.
 • #3
  molinietalia
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Już wcześniej zaopatrzyłam się w siateczkę na bieliznę, ale na razie raczej jej nie użyję, bo boję się używać tej pralki zanim nie wyciągnę z niej skarpetek - nie chcę, żeby gdzieś się wkręciły albo zatkały pompę albo inny element. Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić i w tym jest problem.
 • #4
  zbigniew3107
  Level 20  
  Możesz wyciągnąć " zguby" zdejmując wąż łączący zbiornik z filtrem lub wyjmując grzałkę , powodzenia .
 • #5
  Stefciu_B
  Home appliances specialist
  molinietalia wrote:
  Niestety nie mam pojęcia jak to zrobić i w tym jest problem.

  Można spróbować w ten sam sposób w jaki się dostały pod bęben, czyli szczeliną pomiędzy fartuchem a bębnem (lampka w rękę głowa do bębna i lokalizujesz skarpety a następnie wyciągasz) ;)