Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"?

miril 07 Lis 2012 22:01 6519 11
  • #1 07 Lis 2012 22:01
    miril
    Poziom 8  

Witam. Mam prośbę o info na w/w temat. Chciałbym wydać na zakup do 1tys. Lepiej kupić nowy niskiej klasy czy używany z wyższej półki? Chcę aby sprzęt miał hdmi lub optyczne wejście do połączenia z tv. Możecie polecić jakiegoś? Myślę o kupnie kolumn POLTON 180 lux(grały lepiej niż jamo 606 czy tagi ale nie pamiętam modelu).

0 11
  • #2 07 Lis 2012 22:09
    CAMARENA
    Poziom 23  

wybierz stary sprawdzony sprzęt bo zazwyczaj wszystko co nowe jest bardzo oszczędzone i do d...

0
  • #3 07 Lis 2012 22:22
    manfred18
    Poziom 16  

Popieram. A wchodząc głębiej, stary sprzęt ma swoją charakterystykę, polskie zauważyłem, że cieplej grają, np. od Sony, ale generalnie nowa "papka" nie ma szans. Pozdrawiam

0
  • #4 07 Lis 2012 22:29
    irek6311
    Poziom 33  

miril na Allegro za 1tyś zł można kupić nowoczesny amplituner (używany) ,
    Yamaha lub Pioneer proponuję bo znam te marki i sprzęt ,
    takie wyszukałem :
    1. Pioneer-vsx-921-k
    2. Yamaha-rx-v661
    3. Pioneer-vsx-917-v
    najlepiej przed zakupem obejrzeć sprzęt i odsłuchać < zakup w ciemno odradzam .

0
  • #5 07 Lis 2012 23:53
    Disconect
    Poziom 12  

Witaj
    Również przyłącze się do pierwszej i drugiej wypowiedzi w tej zakładce „wiekowy” sprzęt jest wykonany o wiele solidniej i gra wiele lepiej.
    Sam posiadam prawie 30-dziesto letnią końcówkę mocy nie zamieniłbym jej , np. jeżeli te zestawy nie wywołuje w Tobie pozytywnych emocji to szukaj nowocześniejszych produktów .
    Walory dźwiękowe tych „staruszków” często znacznie przewyższają nowsze konstrukcje .
    Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"? Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"?

0
  • #6 08 Lis 2012 13:05
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

CAMARENA napisał:
    wybierz stary sprawdzony sprzęt bo zazwyczaj wszystko co nowe jest bardzo oszczędzone i do d...

1. Jaki budżet, taki sprzęt. Czyli załóżmy, że "stary" był klasy podobnej jak ten "nowy" za 1 000, to w tej chwili będzie kosztował 100-150zł. ;)
    2. Taki REVOX B 750 potrafi mocno namieszać. Stary ale jary. ;)

0
  • #7 09 Lis 2012 16:15
    Disconect
    Poziom 12  

Witaj
    Co do Technicsa to polecam AX6/7 posiada wzmacniacz 6x100wat łącznie z subwooferem (można podłączyć pasywny subwoofer)
    Większość amplitunerów tej firmy posiada tylko wyjście sygnałowe na „Aktywne subwoofery”
    Dodatkowo posiada odrębny potencjometr jego wzmocnienia .
    Możliwość przyłączenia dwóch par kolumn frontowych z A/B lub A+B .
    Można słuchać muzyki w dwóch rożnych pomieszczeniach ( speakers „B” żona ma w kuchni radyjko) a syn w u siebie DVD + reszta z jednego amplitunera)
    Tryby Stereo (przydatne do słuchania muzyki)
    3xStereo (Stereo +subwoofer)
    DVD (Wiadomo niestety tylko synchroniczne z S-Video) co nie jest żadnym problemem .
    6Ch (Odrębne wejścia na każdy z 6 kanałów) można podać sygnał stereo na front i tył .
    Lub odrębne kanały wejścia (Front) / (Surround tył) / (Center) / (Subwoofer) z procesorów SH-AC300/500D (Analog OUT)

0
  • #8 09 Lis 2012 17:05
    sebap
    Poziom 39  

Disconect napisał:
    Witaj
    Co do Technicsa to polecam AX6/7 posiada wzmacniacz 6x100wat

Przy poborze około 300-350w z całą pewnością odda 6x100w ;).

0
  • #9 09 Lis 2012 17:14
    Disconect
    Poziom 12  

sebap napisał:
    Przy poborze około 300-350w z całą pewnością odda 6x100w .

Zgadzam się w pełni ale to amplituner do DVD a nie „Masakrator” do Stereo .
    Dane producenta więc tego sobie nie wymyśliłem (syn 16lat) nie narzeka na w kwocie 650/800zł to nie najgorszy wybór . Oczywiście nie z „Altus-em 300” czy „Zeusami” .
    Mam go z czym porównywać i możesz mi wieżyc nie jest tak źle jak piszą o biednym AX-e mimo iż jest na „hybrydowej” końcówce mocy .
    Nie należy tez do sprzętu o który się „biją ludziska” Do DVD , PC , PS3 na pewno wiele lepszy niż większość zestawów choćby „Logitech-a”oraz Technicsa DA.. / TX.. nie porównywałem różnych producentów .

0
  • #10 03 Gru 2012 20:28
    miril
    Poziom 8  

Witam ponownie. Postanowiłem podnieść trochę kwotę zakupu(1200-1300). Myślę nad yamahą dsp a1 lub a2 albo rx v861. A może cos nowego w tej cenie??Np.rx v571. Za nowym przemawia gwarancja i hdmi czy usb. Co myślicie o moich przemyśleniach?? :) :) :) (pokój 45m2 a głośniki to planuję poltony 180luxy jakby co)

0
  • #11 03 Gru 2012 21:21
    Pablo1964
    Moderator

Dla spójności brzmienia wszystkie kolumny KD powinny pochodzić z jednej serii. Myślałeś o tym?

0