Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"?

miril 07 Nov 2012 22:01 7446 11
    miril
    Level 9  
    Witam. Mam prośbę o info na w/w temat. Chciałbym wydać na zakup do 1tys. Lepiej kupić nowy niskiej klasy czy używany z wyższej półki? Chcę aby sprzęt miał hdmi lub optyczne wejście do połączenia z tv. Możecie polecić jakiegoś? Myślę o kupnie kolumn POLTON 180 lux(grały lepiej niż jamo 606 czy tagi ale nie pamiętam modelu).
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    CAMARENA
    Level 23  
    wybierz stary sprawdzony sprzęt bo zazwyczaj wszystko co nowe jest bardzo oszczędzone i do d...
    manfred18
    Level 16  
    Popieram. A wchodząc głębiej, stary sprzęt ma swoją charakterystykę, polskie zauważyłem, że cieplej grają, np. od Sony, ale generalnie nowa "papka" nie ma szans. Pozdrawiam
    irek6311
    Level 33  
    miril na Allegro za 1tyś zł można kupić nowoczesny amplituner (używany) ,
    Yamaha lub Pioneer proponuję bo znam te marki i sprzęt ,
    takie wyszukałem :
    1. Pioneer-vsx-921-k
    2. Yamaha-rx-v661
    3. Pioneer-vsx-917-v
    najlepiej przed zakupem obejrzeć sprzęt i odsłuchać < zakup w ciemno odradzam .
    Disconect
    Level 13  
    Witaj
    Również przyłącze się do pierwszej i drugiej wypowiedzi w tej zakładce „wiekowy” sprzęt jest wykonany o wiele solidniej i gra wiele lepiej.
    Sam posiadam prawie 30-dziesto letnią końcówkę mocy nie zamieniłbym jej , np. jeżeli te zestawy nie wywołuje w Tobie pozytywnych emocji to szukaj nowocześniejszych produktów .
    Walory dźwiękowe tych „staruszków” często znacznie przewyższają nowsze konstrukcje .
    Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"? Amplituner nowy"słaby" czy używany "mocny"?
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    CAMARENA wrote:
    wybierz stary sprawdzony sprzęt bo zazwyczaj wszystko co nowe jest bardzo oszczędzone i do d...

1. Jaki budżet, taki sprzęt. Czyli załóżmy, że "stary" był klasy podobnej jak ten "nowy" za 1 000, to w tej chwili będzie kosztował 100-150zł. ;)
    2. Taki REVOX B 750 potrafi mocno namieszać. Stary ale jary. ;)
    Disconect
    Level 13  
    Witaj
    Co do Technicsa to polecam AX6/7 posiada wzmacniacz 6x100wat łącznie z subwooferem (można podłączyć pasywny subwoofer)
    Większość amplitunerów tej firmy posiada tylko wyjście sygnałowe na „Aktywne subwoofery”
    Dodatkowo posiada odrębny potencjometr jego wzmocnienia .
    Możliwość przyłączenia dwóch par kolumn frontowych z A/B lub A+B .
    Można słuchać muzyki w dwóch rożnych pomieszczeniach ( speakers „B” żona ma w kuchni radyjko) a syn w u siebie DVD + reszta z jednego amplitunera)
    Tryby Stereo (przydatne do słuchania muzyki)
    3xStereo (Stereo +subwoofer)
    DVD (Wiadomo niestety tylko synchroniczne z S-Video) co nie jest żadnym problemem .
    6Ch (Odrębne wejścia na każdy z 6 kanałów) można podać sygnał stereo na front i tył .
    Lub odrębne kanały wejścia (Front) / (Surround tył) / (Center) / (Subwoofer) z procesorów SH-AC300/500D (Analog OUT)
    Disconect
    Level 13  
    sebap wrote:
    Przy poborze około 300-350w z całą pewnością odda 6x100w .

Zgadzam się w pełni ale to amplituner do DVD a nie „Masakrator” do Stereo .
    Dane producenta więc tego sobie nie wymyśliłem (syn 16lat) nie narzeka na w kwocie 650/800zł to nie najgorszy wybór . Oczywiście nie z „Altus-em 300” czy „Zeusami” .
    Mam go z czym porównywać i możesz mi wieżyc nie jest tak źle jak piszą o biednym AX-e mimo iż jest na „hybrydowej” końcówce mocy .
    Nie należy tez do sprzętu o który się „biją ludziska” Do DVD , PC , PS3 na pewno wiele lepszy niż większość zestawów choćby „Logitech-a”oraz Technicsa DA.. / TX.. nie porównywałem różnych producentów .
    miril
    Level 9  
    Witam ponownie. Postanowiłem podnieść trochę kwotę zakupu(1200-1300). Myślę nad yamahą dsp a1 lub a2 albo rx v861. A może cos nowego w tej cenie??Np.rx v571. Za nowym przemawia gwarancja i hdmi czy usb. Co myślicie o moich przemyśleniach?? :) :) :) (pokój 45m2 a głośniki to planuję poltony 180luxy jakby co)
    Pablo1964
    Moderator
    Dla spójności brzmienia wszystkie kolumny KD powinny pochodzić z jednej serii. Myślałeś o tym?