Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PBF4VI506FT - płyta indukcyjna F5 lub mrugające cyfry poziomu grzania.

07 Lis 2012 22:42 6966 4
  • Poziom 9  
    Koledzy (i koleżanki),

co może być z płytą indukcyjną jak w temacie, która czasem wyświetla F5 lub nie załącza grzania - mrugają poszczególne wyświetlacze (od uruchamianego "palnika").

Przykładowo - uruchamiam grzanie na jednym "palniku" (i działa OK), potem próbuję uruchomić grzanie na drugim polu i wtedy na drugim polu zaczyna mrugać wyświetlacz i niestety nie grzeje. Zdarza się poprawnie załączyć 2 pola, ale uruchomienie wszystkich razem graniczy z cudem.

F5 włącza się niekiedy przy załączaniu płyty, niekiedy podczas operacji na panelu - niby typowy błąd świadczący o uszkodzeniu płyty sterownika, ale czy na pewno tylko to?

Będę wdzięczny za każdą konstruktywną uwagę.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem płytkę "panel oprogramowania" i wszystko prawie idealnie działa.

Jest tylko jedno prawie - po włączeniu zasilania na płytę indukcyjną przez kilkanaście sekund wyświetla się błąd F5 - w tym czasie nic z płytą nie można zrobić. Po tym czasie płyta się wyłącza (samoczynnie) i od tej chwili można z niej normalnie korzystać. Nie sądzę, że ten początkowy rytuał jest normalny.
    Dodatkowo zauważono, że jak gotuję (przykładowo) dużą ilość wody to po zagotowaniu i wyłączeniu pola grzewczego uruchamia się wentylator (niby normalne) i w tym momencie także na chwilę wskakuje F5 (nie mam informacji czy po włączeniu czy wyłączeniu wentylatora wskakuje F5).

Może te dodatkowe informacje zachęciłyby jakiegoś specjalistę od w/w sprzętu do podzielenia się wiedzą.
  • Poziom 14  
    to chyba jakas wada produkcyjna plyt indukcyjnych amiki. Od dziś tez borykam się z bledem f5, jak ktoś ma na to sposób to proszę o podpowiedz
  • Poziom 9  
    U mnie po wymianie "panelu oprogramowania" indukcja niby działa ale coraz częściej znów pojawia się F5 :( Nawet roku nie wytrzymało.
    Jedyny sposób na to, to ... chyba wymiana kuchenki na nową.
  • Poziom 14  
    brkowalo mi jednej fazy, wstyd przyznać bezpiecznik wywalony był. Jedno pstrykniecie i indukcja działa jak potrzeba