Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer ASPIRE 5750G - Centrum Mobilności w systemie Windows 7: brak Bluetooth

07 Lis 2012 23:54 5067 12
  • Poziom 7  
    Witam mam taki problem: laptopach nowszych produkcji, posiadają wbudowane bluetooth, w moim laptopie (Acer ASPIRE 5750G) też jest ta opcja wymiany plików, ale nie umiem się doszukać gdzie to dokładnie w systemie (Win7) znajduje, abym mógł uaktywnić tę opcję. Znajomy też ma Windows 7 i w Centrum Mobilności w Systemie Windows posiada tego bluetootha ale ja nie. Wszedłem w właściwości Mój Komputer i sprawdziłem wgrane sterowniki i ogółem mam zainstalowany, ale w tym centrum mobilności tej opcji bluetooth nie. Pobrałem z internetu odrębny sterownik zainstalowałem zrestartowałem laptopa bo wymagało i to samo. A kolejnego formatu nie mam zamiaru w tym miesiącu robić bo nie pomogło i tak, ale i tak robiłem formaty z innych przyczyn. Czy wie ktoś może dlaczego tak mam? Proszę o pomoc:

Centrum Mobilności w Systemie Windows (powinna być ikonka Bluetooth, ale nie ma):

Sterowniki wgrane w systemie:

Z Góry Dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Masz model bez BT.
  • Poziom 22  
    Cześć,
    W menadżerze nie widać Bluetooth, jesteś pewien, że komputer jest w niego wyposażony? Część tej serii nie ma wbudowanego modułu.
  • Poziom 7  
    nie jestem pewny w 100%, ale jak wpisałem model mojego laptopa w google to wyskoczyły mi dane techniczne i pisze że jest bluetooth, czyli powinien być, no ale jaka w tym prawda jest, to sam nie wiem :/

Dodano po 3 [minuty]:

@key posprawdzałem w tym menadżerze w tych sterownikach co dokładnie jest zainstalowane, no i się zdziwiłem, bo kumpel mi mówił że niby mam zainstalowany, a teraz tak myślę skąd on to stwierdził, jak tam w ogóle wyrazu BlueTooth nie ma, no to mam lipę widocznie bo mam model bez BT.
  • Poziom 7  
    "W modelu otrzymanym do testów zabrakło modułu Bluetooth" no to niestety nie mam, i muszę zakupić przenośny BT, i dziękuję za pomoc w udowodnieniu że się myliłem że nie mam tego BT :)
  • Poziom 22  
    Dokładnie, ale na pocieszenie: adapter na USB możesz kupić za ok 10 zł :-)
  • Poziom 7  
    właśnie w domu mam takie coś ale to jest takie malutkie że się gdzieś zgubiło i szukałem pare dni tego i nie umiałem znaleźć, było mi to pilnie potrzebne, no ale nie znalazłem, to pomyślałem że w laptopie mam ale tu też rozczarowanie, też dałem około 15zł za ten adapter z firmy Esperanze. i jeszcze raz dziękuję :)
  • Poziom 22  
    Za 15 zł to już "wypasiony" ;-) Do czego Ci w ogóle ten BT jest potrzebny? Może wymyślimy coś alternatywnego.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Myślałem, że chodzi o jakiegoś Androida, tu byśmy mieli alternatywę. Firmware Samsunga, jeśli chcesz uaktualniać, to raczej po kabelku. Może nawet nie przyjmować innej opcji.
  • Poziom 7  
    myślałem że ten bluetooth jest ratunkiem, ok, kupie kabelek :)
  • Poziom 10  
    A próbowałeś klawisz Fn +F3 powinien ci się pokazać obraz poniżej. A sterowniki znajdziesz
    http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers . Spróbuj wgrać wszystkie bo nie wiadomo jakiego producenta możesz mieć moduł bluetooth. Ja mam Acer aspire 5750G i w centrum mobilności też nie widać bluetooth , a mam go! Acer ASPIRE 5750G - Centrum Mobilności w systemie Windows 7: brak Bluetooth