Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensatory elektrolityczne - porównanie producentów

marcin w 08 Lis 2012 00:01 6573 6
  • #1 08 Lis 2012 00:01
    marcin w
    Poziom 22  

Witam Was

Dziś uzupełniałem braki w zapasach kondensatorów, porównałem przed zakupem ceny i firmę.

Droższe pozycje to firma JAMICON, tańsza to LEAGUER.

Pierwszej firmy nie umiem zlokalizować na świecie, druga mieści się w Chinach, co od razu wzbudziło moją obawę o jakość tych elementów.

Czy możecie mi powiedzieć coś o obu firmach ? Czy faktycznie JAMICON sugerowany ceną jest dobry ?

0 6
  • #2 08 Lis 2012 00:10
    Ture11
    Poziom 34  

Mi jest wiadomo, że dobre / najlepsze są kondensatory firmy RUBYCON, w drugiej kolejności Nichocin. Firmę jamicon znam ze sprzętów, najczęściej audio w blokach zasilania, natomiast Leaguer jest mi zupełnie obcy.

Mam nadzieję, że nie przeszkadza mój post, nie za wiele wnosi do tematu, ale...

1
  • #3 17 Lis 2012 23:40
    ManJak
    Poziom 11  

Marcin. Coś słabo szukasz. Jamicon to nazwa pod jaką występują elektrolity i wentylatory a producentem jest Kaimei Electronic. Zerknij na www.jamicon.com.tw

0
  • #4 22 Lut 2014 19:50
    tomcioel
    Poziom 13  

Chyba najpopularniejsze na rynku kondensatory polimerowe to Leaguer - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi kondensatorami - negatywne albo pozytywne. Jakie inne polimerowe stosujecie do naprawy płyt głównych?

1
  • #5 22 Lut 2014 20:27
    tomiok
    Poziom 33  

tomcioel napisał:
    Chyba najpopularniejsze na rynku kondensatory polimerowe to Leaguer ...

Wątek o elektrolitycznych jak się nie mylę ?

A co z producentami ... np.
    PANASONIC
    KEMET
    AVX
    VISHAY
    SAMXON
    X-CON
    itp ?

1
  • #6 22 Lut 2014 20:30
    tomcioel
    Poziom 13  

elektrolity, polimerowe, zastosowanie wtym przypadku to samo... chodziło mi o rynek podzepołów a nie to co wlutowane do sprzętu

0
  • #7 11 Maj 2014 15:11
    psiata
    Użytkownik obserwowany

Witam. Przeglądam od chwili ten wątek, więc pomyślałem sobie, że i ja dorzucę tutaj swoje przysłowiowe "trzy grosze". Otóż z własnego doświadczenia mogę polecić kondensatory elektrolityczne (bo o takich tutaj mowa) takich producentów jak choćby Jamicon, czy Rubycon. z kondensatorami firmy Leaguer niestety mam dosyć przykre doświadczenia. Raz kupiłem większą ilość (20 sztuk) kondensatorów elektrolitycznych po 1000 uF/25 V - mierzyłem miernikiem pojemności każdy jeden i żaden z nich nie miał deklarowanej pojemności (założyłem dopuszczalną tolerancje max. 5%). Dodam że wszystkie kondensatory były kupowane jako nówki sztuki. Natomiast podczas pomiarów kondensatorów 1uF/50V firmy Jamicon każdy jeden kondensator mieścił się w założonej tolerancji. Wniosek z tego jest jeden - nie ma sensu kupować chińskiej tandety (Leaguer), ponieważ mogą spotkać nas z biegiem czasu podczas używania takich kondensatorów dość niemiłe niespodzianki. Lepiej jest zapłacić już nieco większą cenę, ale mieć pewność że ma się dosyć dobre firmowe kondensatory które nie sprawią żadnych kłopotów podczas eksploatacji. dobrą firmą, jeśli chodzi o kondensatory elektrolityczne jest tez Panasonic. Sam je czasami używam do wzmacniaczy mocy audio, oraz do reaktywacji starych sprzętów Unitry. O innych firmach, o które pytał kol. tomiok wiem tylko tyle że np. firma Vishay specjalizuje się w produkcji głownie diod prostowniczych a nie kondensatorów.

0
  Szukaj w 5mln produktów