Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson ariva 250 combo - wyjście loop out brak sygnału

08 Lis 2012 00:21 4656 8
  • Poziom 7  
    Witam,

Do tej pory używałem starszego modelu fergusona.
    Mam tak zrobioną instalację antenową, że sygnał ze starego fergusona
    wychodzi przez wyjście loop out i na dwóch telewizorach mogę oglądać
    ten sam kanał z satelity (Cyfra+).
    Po podłączeniu Fergusona Ariva 250 Combo dokładnie w taki sam sposób, sygnał
    nie jest odbierany na drugim telewizorze
    Na drugim telewizorze program oglądałem przez telewizję analogową.
    Może problem polega na tym, że stary tuner jest analogowy a nowy cyfrowy.
    Proszę o pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    hillmatic napisał:
    Na drugim telewizorze program oglądałem przez telewizję analogową.

Co to jest?
  • Poziom 7  
    Może źle się wyraziłem, ale wynika to z braku wiedzy fachowej na ten temat.

W tym drugim telewizorze, mam możliwość wyboru bądź kanałów cyfrowych bądź
    analogowych. Sygnał, który wychodził ze starego dekodera miałem na liście kanałów analogowych, tak więc jeśli np. miałem w salonie na dekoderze ustawiony np kanał TVN24, to mogłem ten kanał oglądać też w sypialni, gdyż sygnał z dekodera wychodził przez wyjscie loop out. Zmiana kanału na dekoderze automatycznie powodowała zmianę oglądanego programu na drugim telewizorze. Mogłem oglądać tylko te same programy na dwóch telewizorach.
  • Poziom 7  
    Pewnie jest tak, jak piszesz Stary Ferguson miał modulator.
    Wydawało mi się, że jak kupię nowego fergusona i ma wejście i wyjście antenowe, to nie powinno być problemu z przekazaniem sygnału.
    Czy dobrze rozumiem to co napisałeś, modulator i przelotka to dwie różne rzeczy i może być problem z przekazaniem tego sygnału.

• Poziom 30  
    Tak dobrze zrozumiałeś.
    W tym modelu (też go posiadam) masz przelot sygnału satelitarnego i naziemnego.
    250-tka nie ma modulatora.
    Musisz dokupić modulator zewnętrzny.
  • Poziom 7  
    A coś mógłbyś polecić, nie chcę znowu popełnić jakiegoś błędu.
    Chcę, żeby zaczęło to w końcu działać.

• Poziom 30  
    Wyjść na jeden telewizor z tunera przez HDMI i na drugi telewizor z gniazda scart.
  • Poziom 7  
    Tam gdzie stoi tuner i jeden telewizor jest połączenie przez HDMI.
    Przez złącze Scart drugiego telewizora, jeśli stoli w drugim pokoju w odległości ok. 20 m chyba się nie da.
    U mnie było to rozwiązane tak, że stary ferguson połączony był z gniazdem antenowym umieszczonym w salonie kablem koncentrycznym.

Z drugiej strony do gniazda antenowego od strony ściany był podłączony kabel koncentryczny, który był położony w ścianie i szedł do drugiego pokoju (ok 20 m) i był wpięty do gniazda antenowego. W drugim pokoju łączyłem gniazdo antenowe z telewizorem kablem koncentrycznym i było ok.
    Nie za bardzo rozumiem, jak miałbym połączyć przez złącze smart drugi telewizor z dekoderem.
    Chyba, że czegoś nie rozumiem.
  • Użytkownik usunął konto