Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naziemna telewizja cyfrowa brak sygnału w bloku

08 Nov 2012 00:57 22572 16
  • Level 2  
    Witam przeszukałem forum i niestety nie mogłem znaleźć odpowiedzi na dręczący mnie problem otóż niedawno kupiłem telewizor sony http://www.sony.pl/product/tv-66-26-lcd/kdl-26ex550 dokładnie taki podczas przeszukiwania kanałów odnalazł mi też kanały cyfrowej telewizji naziemnej niestety gdy chce przełączyć z analogowej na cyfrową pojawia sie komunikat brak sygnału nie wiem czym jest to spowodowane dodam że mieszkam w bloku w domu mam 3 telewizory (rozgałęzienie od głównej anteny ale i na "głównym" telewizorze nie działa) proszę pomóżcie :)
  • Level 36  
    A antenę to jaką masz ?
  • Level 2  
    Kurde nie wiem co powiedzieć żeby się nie zbłaźnić :D wszystkie telewizory podłączane są kablem jeżeli o to chodzi to żadnej innej anteny w domu nie ma.
  • Level 41  
    Wyszukiwnie programów poczytaj w instrukcji I-MANUAL

Autoprogramowanie cyfrowe:
    „Naziemna” lub „Kablowa”:
    Wybierz „Naziemna”, jeśli chcesz odbierać
    telewizję naziemną przy użyciu zewnętrznej
    anteny. Wybierz „Kablowa”, jeśli używasz
    telewizji kablowej bez zewnętrznego
    dekodera. Po wybraniu opcji „Kablowa”
    zalecamy wybranie opcji „Przeszukiwanie
    szybkie” w celu przeprowadzenia szybkiego
    strojenia. Opcje „Częstotliwość” i
    „Identyfikator sieci” należy ustawić zgodnie z
    informacjami otrzymanymi od operatora
    telewizji kablowej. Jeśli za pomocą opcji
    „Przeszukiwanie szybkie” nie można znaleźć
    kanałów, można spróbować użyć opcji
    „Przeszukiwanie pełne” (może to jednak
    długo potrwać).
    ~•
    W niektórych krajach do odbioru telewizji
    kablowej można wybrać „Naziemna” zamiast
    „Kablowa”.
    • W zależności od regionu/kraju opcja
    „Przeszukiwanie pełne” może być
    niedostępna.
  • Level 33  
    Kolego markus092, podaj nam:
    Twoje miejsce zamieszkania?
    Wiek kabla antenowego (i czy nie jest uszkodzony)?
    Jaką antenę masz (możesz zrobić zdjęcie)?
    Ile telewizorów jest podpiętych do instalacji?
  • Level 36  
    Autor podłącza się zapewne do kablówki, stąd te problemy.
  • Level 2  
    Mieszkam w Lublinie ul. Śnieżyńskiego jak to ma znaczenie w bloku podpięte mam 3 telewizory rachunki przychodzą z UPC a kable antenowe no są trochę wiekowe koło 12 lat mają ale każdy z nich odbiera dobrze niedawno były wymieniane końcówki
  • Level 35  
    Chcesz naziemną telewizję to kup antenę, najlepiej zewnętrzna...
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    markus092 wrote:
    ... rachunki przychodzą z UPC a kable antenowe no są trochę wiekowe ...

Widać, że piszemy tu o "poprawności" odbioru sygnału TV w UPC a nie o odbiorze sygnałów z nadajników naziemnych w emisji DVB-T.

Pozdrawiam.
  • Level 41  
    Wybierz „Kablowa”, jeśli używasz
    telewizji kablowej bez zewnętrznego
    dekodera. Po wybraniu opcji „Kablowa”
    zalecamy wybranie opcji „Przeszukiwanie
    szybkie” w celu przeprowadzenia szybkiego
    strojenia.
    Powinieneś miec wybór UPC i inne.
  • Level 12  
    Być może podpinasz się do AZART-u, który nie zawsze jest w stanie odbierać DVB-T :)
  • Level 2  
    Przeszukuje kanały za pomocą opcji "kablowa" niestety znajduje mi tylko kodowane programy telewizji kablowej płatnej chyba nie rozwiąże tego problemu i będę musiał zakupić antenę do odbioru dvb-t na szczęście nie jest to duży koszt mam nadzieje, że pomoże.
  • Level 35  
    KIEROWCA_VW wrote:
    Chcesz naziemną telewizję to kup antenę, najlepiej zewnętrzna...
  • Level 37  
    Kablówka nadaje programy cyfrowe kodowane bez specjalnego dekodera nic nie obejrzysz. Jak chcesz oglądać cyfrową telewizję naziemną zamontuj sobie zewnętrzną antenę. UPC nie wpuszcza sygnału dvb-t od swojej sieci bo niby po co miała by to robić po to aby wszyscy dzielili sobie sygnał to nie jest w interesie kablówki tu trzeba płacić i to najlepiej za każdy tv.
  • Level 9  
    Witam, temat trochę stary ale chyba tutaj powinienem się podpiąć z tym pytaniem.
    Otóż rezygnujemu u rodziców z usług UPC. Rodzice oglądają tylko podstawowe kanały, internetu nie używają wogole wiec płacić za abonament się trochę nie opłaca.
    Bylismy pewni ze do odbioru telewizji cyfrowej wystarczy „kabel” który był podpięty do dekodera UPC, niestety na nim telewizor wyszukuje tylko kanały analogowe.
    Czy musimy kupić antenę pokojowa aby odbierać telewizje w jakości cyfrowej czy jest jakiś sposób by wyszukać prócz analogowych tez cyfrowe kanały na starym „kablu”.
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
  • Level 25  
    Ale kotleta odgrzałeś.
    Jedyne co można powiedzieć to kup i przetestuj (jak masz za dużo kasy) albo zapytaj administratora obiektu.
    Nikt tu wróżką nie jest aby wiedzieć co jest obecnie w gniazdku lub jaka antena będzie odpowiednia.