Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42C7HDX - Problem z zasilaczem PSPF441A01A

08 Lis 2012 10:15 1995 3
  • Poziom 2  
    Witam mam problem jak w temacie z zasilaczem PSPF441A01A tv działa napięcia są ok lecz transfarmator strasznie brzęczy.Wylutowałem elektrolity wszystkie sprawdziłem nie mają utraty pojemności, na wszelki wymieniłem 2 elka sieciowe i nadal to samo.Wczoraj tv działał z 7 godzin i chodzi bez problemu ale to brzęczenie jest nie do wytrzymania.
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam.
    A jesteś pewien na 100% ,że to transformator przetwornicy?
    Najczęściej buczał moduł X i sam panel(blacha panela tłukła się o szklany ekran).
    Pozdr.
  • Poziom 2  
    Tak jestem pewien y-sus był lekko uszkodozny (spuchnięte elka + utrata pojemności w niektórych) i to transformator brzęczy, dzisiaj podłącze oscyloskop i zobacze co tam się dzieje.
    Dzięki za odp.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Szczerze mówiąc wygląda mi na to że jest problem z częstlotliwością pracy zasilacza tyle czy ktoś miał taki problem...
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Wszystko na oscyloskopie jest ok. podstawiłem elka nadal to samo, spróbuje załatwić taki transformator i podstawić zobaczymy...
    Pozdr...
  • Poziom 10  
    Witam,
    Kolego czy rozwiązałeś problem z brzęczącym transformatorem?

Mam aktualnie na warsztacie plazmę Samsunga PS-42Q7H z zasilaczem PSPF441A01A który wydaje głośne buczenie (piszczenie) z okolic głównego transformatora.Napięcia wszystkie wg opisu na płycie a odpinanie zasilania modułów z-sus i y-sus nie daje żadnych zmian. W moim tv brak było napięcia stb-5v uszkodzony był układ VIPer22A, dioda SB560, dioda 1n4148. Tv oprócz głośnego buczenia pracuję bez zarzutów.
    Proszę o odpowiedź, czy rozwiązałeś problem?
    Pozdrawiam