Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator SALUS 091FLRF,AURATON 2025 RTH

08 Lis 2012 11:09 19443 13
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników regulatorów temperatury SALUS 091FLRF oraz AURATON 2025 RTH. Jak sprawują u Was się te regulatory?
    Jeżeli nie te to jakie regulatory polecilibyście w cenie do 300 zł?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Mogę Ci odpowiedzieć z poziomu montera tych urządzeń, jaki byś nie kupił i tak spełni swoje zadanie, więc radzę się kierować ceną i wyglądem, o ile jest istotny. Wszystkie termostaty w tych widełkach cenowych mają identyczne możliwości, wykonanie i trwałość.
  • Poziom 10  
    dzięki za szybką odpowiedź

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mamy problem ze sterowaniem kotłów gazowych c.o Wolf typu dwu funkcyjnego, a właściwie z regulatorem temperatury SALUS 091FL. http://www.salus-controls.pl/pl,091flrf-bezpr...ny-regulator-temperatury-tygodniowy,20,p.html
    Nasz blok ma 40 mieszkań i każdy z nas ma teki sam regulator pokojowy, Na przeciwko naszej wspólnoty wyrosły jeszcze dwa inne bloki i powstał problem zakłócania pracy kotłów c.o.(prawdopodobnie mają te same sterowniki) Mimo innych ustawień pinów naszego bloku w zeszłym sezonie w tym już się wszystko posypało bo bloki na przeciwko sieją zakłócenia i powstaje lawina zmian ustawień, które nic nie dają. Temat chyba nie do przeskoczenia i zszarpane nerwy w gratisie.
    Pytanie: czy da się ograniczyć czułość odbiornika sygnału przy kotle żeby nie odbierał słabszych sygnałów z innych mieszkań?
    Może macie inne pomysły odnośnie tego problemu? Z góry dziękuję, a właściwie dziekujemy za pomoc.
  • Poziom 15  
    balcerowicz79 napisał:
    żeby sąsiedzi nie zakłócali ich pracy takimi samymi urządzeniami
    Urządzenie pozwala komunikować się na na 1 z 32 adresów zmienianych ręcznie w razie konfliktów.
  • Poziom 14  
    Pisałem już wcześniej że zmiana adresów nic nie poprawi lub zmieni sytuację na chwilę bo nasz blok ma 40 mieszkań plus jeden na przeciwko czyli razem 80 kombinacji które się powtórzą i powstanie (powstaje właśnie) lawina zmian robiona przez każdego mieszkańca. Są niestety tylko 32 kombinacje zmiany adresów.
  • Poziom 14  
    No właśnie tylko 32 kombinacje.Ja mam taki problem w bloku 40 mieszkań plus 40 na przeciwko czyli zakłócamy się aż miło, i nie wiadomo co z tym zrobić.
    Post pt: SALUS 091FL RF 868MHz - Zakłócenia pracy sterownika pieca przez sąsiadów
  • Poziom 14  
    Ano nie bardzo mi pasuje przewodowy bo piec mamy w kuchni a pokój w którym się krzątamy i śpimy jest po drugiej stronie mieszkania więc kabel odpada, (nowe mieszkanie,ciężkie pieniądze włożone w wykończenie, szkoda psuć lecącym kablem po ścianie)
  • Poziom 15  
    balcerowicz79 napisał:
    czy da się ograniczyć czułość odbiornika sygnału przy kotle żeby nie odbierał słabszych sygnałów z innych mieszkań
    W elektronice wiele można zdziałać ale wymagałoby to ingerencji w konstrukcję odbiornika.
    Łatwiej można nadać antenie odbiorczej charakterystykę kierunkową osłaniając odbiornik z tyłu i boków wyprofilowaną blachą, co wyeliminuje z odbioru znaczną część nadajników. Ucierpi na tym niestety estetyka.
    Drugim rozwiązaniem może być wymiana termostatu na pracujący na innej częstotliwości lub na termostat z większą liczbą kanałów cyfrowych, np. 'Auraton 2005 tx rx' -255 adresów. Istnieje jeszcze taka możliwość aby ustalić odgórnie przydział adresów taki, żeby powtórzenia tych adresów występowały poza zasięgiem nadajników tj. ok. 30 m, w praktyce to kilka ścian. Znając jednak relacje między sąsiadami, ustalenie takie wydaje się mało prawdopodobne.
  • Poziom 14  
    Dobrze radzisz MaMik ale na przeciwko naszych mieszkań powstał taki sam blok z tymi samymi termostatami pieca i nikt z nas nie będzie miał pewności że ci najbliżej nie zmienią ustawień na takie jak w naszym mieszkaniu i lawina zmian gotowa...porażka bezmyślnego wykonawcy TBS.
  • Poziom 10  
    temat zamykam

Pozdrawiam