Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung I9100 - resetuje się na logo samsunga

gruby25 08 Nov 2012 12:01 2697 10
    gruby25
    Level 22  
    Witam!

Dostałem takiego samsunga, niewiem co było w nim robione, klient idzie w zaparte, że podczas rozmowy się wylaczyl i teraz się resetuje i nie mozna go właczyć.Robiłem reset itp - nic nie pomogło. Niewiem jaka wersja Androida była, jaki był rom , wiem tylko tyle że telefon pochodzi z Orange.

Nie chce narobić głupot i jeszcze bardziej mu zaszkodzić i wtedy szukać kogoś z jtagiem, dlatego proszę o jakieś wskazówki jak bezpiecznie naprawić ten telefon.
    Do dyspozycji nspro.Widziany przez usb jako android, ale nie instaluje się do końca sterownik, bo telefon resetuje się podczas instalacji.
    pozdrawiam
    sm233
    Level 38  
    Puść całego androida odinem ale w wieloplikowej wersji.
    huker16
    Level 15  
    Mój znajomy miał taki problem :) wejdź w ''download mode'' i naładuj telefon chwile i powinien ci się normalnie włączyć. To nie jest wina oprogramowania na pewno
    gruby25
    Level 22  
    huker16 - nie pisz głupot.

Sm233 - nastąpił nie oczekiwany problem , i9100 wchodzi w downloading - a komputer "nie rozpoznano urządzenia usb"i nie instaluje sterowników!
    sm233
    Level 38  
    Sprawdź czy nie przylany, często złącze jest w środku lekko przylane, ewentualnie podłóż taśmę ze złączem sprawną i spróbuj znowu.
    gruby25
    Level 22  
    Telefon nie jest zalany, ładuje po usb jak i ładowarce, widziany w trybie android, problem "nie rozpoznano urządzenia usb" występuje tylko w downloading mode - sprawdzane na dwóch kablach.
    gruby25
    Level 22  
    Bateria naładowana na 100%.Dla większej pewności sprawdzony na innym komputerze i to samo.
    sm233
    Level 38  
    Albo coś HW albo boot postaw Jtagiem ale coś dziwne to.
    FIsiu_
    Level 27  
    Brzymeq wrote:
    Chociaż wydaje mi się że jakby boot był uwalony to nie powinien wejść nawet w download

Niekoniecznie, nie zawsze uszkodzeniu ulega cały region boota. Wgraj nowego bootloadera ewentualnie pełnego dumpa lecz do tego jak wiadomo potrzebny jest JTAG i wtedy zobaczysz czy jest poprawa. Jeśli nie lub będzie dużo błędów zapisu to do wygrzania lub wymiany kość flash.