Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV 1.9 TDI 90 KM - gwint świecy żarowej

mnienalt 08 Lis 2012 12:28 4374 4
  • #1 08 Lis 2012 12:28
    mnienalt
    Poziom 7  

witam wszystkich,
    samochód to golf IV 1.9 TDI 90 KM 99 rok.
    Ciężko zapalał, sprawdziłem świece żarowe i 2 są OK a 2 przepalone.
    Podczas próby wymiany okazało się że jedna świeca kręci się w miejscu ani odkręcanie ani wkręcanie nic nie daje.
    Poszukuję warsztatu (nie partaczy albo jakichś małolatów bez pojęcia) z Gdańska i okolic (do 30 km) które wykręcą tą świecę i wkręcą mi nową bez rozbierania silnika i połowy samochodu.
    Świeca nie jest urwana nic tam nie robiłem nie kombinowałem na siłę. A może to olać i wymienić tylko 3 pozostałe świece ?
    Nie pamiętam czy ta trefna jest spalona czy nie - muszę sprawdzić jeszcze raz.

pozdrawiam
    Mariusz

0 4
  • #2 08 Lis 2012 15:40
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

miałem ostatnio taką samą przypadłość :D ,udało się to wykręcić znaczy już tylko wyciągnąć :idea: :D ,no a potem trzeba było to przegwintować odpowiednim gwintownikiem nawet dwoma :idea: :idea: ,a problem twój ,to po prostu scioł się gwint na świecy żarowej one są słabe i często się scinają ,no chyba że ci się ukręciła w połowie :!: :!: :idea: ,to bedzie problem :idea: głowica do zwalenia i do speca do wiercenia :cry: ,sam tego nie zrobisz bez właściwych narzędzi :idea: :D

Jazda na takiej świecy to szaleństwo :!: :!: :D ,bankowo będziesz miał dżiurę w masce :D :D :D

0
  • #3 08 Lis 2012 19:05
    mati_1233
    Poziom 10  

Mialem już takie przypadki jeśli świeca nie jest ukręcona to często idzie to wykręcić wkrętarka czy kluczem pneumatycznym ponieważ gwint przy wyższych obrotach inaczej się wtedy zachowuje niż kręcąc kluczem. Jeśli Ci się uda wykręcić to gwint i tak do sprawdzenia ocena jego stanu poprawa gwintownikiem w najgorszym wypadku wstawienie nowego.

0
  • #4 08 Lis 2012 19:44
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

W pierwszej kolejności musisz prawidłowo zdiagnozować przyczynę ( czy jest to ukręcenie świecy tuż za sześciokątem czy też zerwanie gwintu). W tym drugim przypadku sprawa jest prostsza. Ale oczywiście obydwa przypadki zaliczają się do ciężkich. Napisz co zaobserwowałeś

0
  • #5 09 Lis 2012 18:53
    szkieletor
    Poziom 12  

Witam.Masz Kolego ukrecona swieczke a nie zerwany gwint.Przy zerwanym gwincie na swiecy czy w glowicy to przy odpaleniu silnika wystrzeli swieca jak z armaty.Samo sie nie zrobilo bo codow nie ma i pozbycie sie tego problemu jest mozliwe bez zdejmowania czapki i moge wykonac ten zabieg.Pozdrawiam.

2