Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Kserokopiarka, drukarka do biura,-praktyczna i mało zawodna.

08 Lis 2012 12:36 2967 16
  • Poziom 26  
    Chce kupić drukarkę oraz kserokopiarkę (nie urządzenie wielofunkcyjne) do biura, jaka praktyczniejsza laser,czy tusz? ( wydruk czarno-biały). Kilkanaście kopii A4 codziennie, co wybrać?
  • Poziom 20  
    Wiadomo, że w zakupie atramentowe urządzenia będą tańsze, przy tej ilości zadruku to przy atramentach zamiennikach koszt do przełknięcia, natomiast poza ceną zakupu urządzenia, to do biura lepszym, bardziej profesjonalnym, praktyczniejszym, bardziej przyszłościowym itd itp są urządzenia laserowe, poza tym

-wątpię (bo sprzedaje nowe i używane) abyś atramentowe znalazł o funkcji tylko kopiarki, raczej zawsze będzie to urządzenie wielofunkcyjne, zresztą w urządzeniach laserowych nowych jest podobnie ale jednak jedno funkcyjne można znaleźć (typowe kserokopiarki)
  • Poziom 26  
    A mógłbyś polecić jakieś sprawdzone modele?, aby choć trochę można było się obyć bez serwisu, oczywiście poza wymianą tonera. Chodzi mi osobno o drukarkę i osobno kserokopiarkę. Ponieważ też chce kupić telefax, prawdopodobnie niektóre modele maja funkcje drukarki?, ale czy tj. praktyczne rozwiązanie, czy taka drukarka z telefaksu bedzie w miarę wydajna?
  • Poziom 23  
    Może powiedz ile chcesz na co przeznaczyć, czy ma to być nowe stare, ile miejsca zajmować, kilka stron tzn ile?
  • Poziom 20  
    Proszę bardzo, dla formatu A4

używane:
    -Ricoh Aficio 1013 kserokopiarka
    występowała także z opcją karty drukarki, karty sieciowej, oraz z kartą faksu (wtedy ma w oznaczeniu 1013 F)
    toner na 7-8 tys stron, oryginalny za 100-120zł + VAT
    bęben na 45 tys stron

nowe
    -Ricoh Aficio MP 171 same xero
    -Ricoh Afico MP 171 LN xero, druk GDI, skan, karta sieciowa
    -Ricoh Aficio MP 201 SPF xero, druk PCL, skan, sieć, fax
    toner, bęben wydajności i ceny jak w modelu 1013

żywotność teoretyczna (szacowana przez producenta) 300.000 stron, w praktyce spotyka się dość często egzemplarze pracujące z licznikiem 400.000...

w formacie A4 jest to klasa sama w sobie, najdroższa w zakupie, ale najsolidniejsza, najwytrzymalsza

zupełnie bez serwisu się nie da, można przekombinować i później zamiast przeglądu za 150 zł, wymienia się sprzęt za 4.000 zł... nie żebym narzekał bo zazwyczaj go właściciel wystawia na allegro za 100 zł, ja kupuję wymieniam części za 200-300 zł i znów idzie do ludzi za 1000-1500 zł, :-)

a wystarczyłoby żyć dobrze z serwisem...
  • Specjalista - kserokopiarki
    A może wariant "pośredni" ? Aficio 1515 w rożnych wersjach. 1013 raczej sobie odpuść bo to starszy model z kilkoma przypadlosciami które wyeliminowano np. w 1515

C.
  • Poziom 20  
    Ricoh 1515 jest jak najbardziej bardziej zaawansowanym i nowszym następcą dla 1013, tyle tylko, że jeśli użytkownik myśli o obyciu się bez serwisu to w 1515 pojawia się świeżo wprowadzony od tego modelu duplex, który ma niemiłą tendencję do zacinania kartek... problem powraca niczym prośba wezwij serwis, a w 1013 tego nie ma... :-)

zdaje sobie sprawę, że problem z duplexem dla serwisu to drobiazg na kilka minut roboty, ale dla użytkownika laika już niekoniecznie
    Dlatego "użytkownik - laik" kupuje takie urządzenie z gwarancją a serwis przed sprzedażą sprawdza takie detale jak duplex żeby "użytkownik - laik" nie miał z nimi problemu. Poza tym "użytkownik - laik " ma z urządzenia korzystać a nie naprawiać bo od tego jest właśnie serwis a interwencje i samodzielne naprawy w większości i tak kończą się wizytą serwisu. Niestety z reguły dochodzą wtedy dodatkowe koszty nieumiejętnie demontowanych części i materiałów typu bęben , wałki , lampy itp.

C.

p.s. Mam kilka tych maszyn w serwisie i nigdy problemów z duplexem nie miałem.
  • Poziom 26  
    suri1986 napisał:
    Może powiedz ile chcesz na co przeznaczyć, czy ma to być nowe stare, ile miejsca zajmować, kilka stron tzn ile?

Do 2,5 tys. zł., zakup nowej, kilkanaście do 20 str. dziennie. Pomagam koleżance która otwiera biuro (księgowość, itp).
    Widzę Koledzy, że obstawiacie raczej na Ricoh 1515. Jak ona się ma w porównaniu z MP171.
    Co oznacza druk GHI, PCL?
    Copyman dobrze to ujął ma korzystać, wiadomo że serwis potrzebny...tylko chodzi o to, aby za często nie gościł u klienta :) . Jeżeli chodzi o wielofunkcyjne, nie jestem zwolennikiem, tutaj kupimy osobno ksero, fax, skaner.
  • Poziom 20  
    Ricoh 1515 model używany rok produkcji 2004-2005, jednostronny adf, skaner nie posiada skanowania do folderu sieciowego

Ricoh mp 171 nowe obecnie w sprzedaży wersja same xero, oraz ln (skan, druk gdi, siec)

ten budżet musiałby być w tej kwocie dopiero netto, bo ricoh drogi jest w zakupie

GDI i PCL to są wersje języka drukowania oraz wersji karty drukarki.
    PCL wariant droższy, urządzenie ma mocniejszy procesor, więcej pamięci RAM, łatwiej na czymś takim się drukuje spoza Windowsa (DOS, linux, itp), można nawet drukować spod zainstalowanej drukarki HP LaserJet (moja księgowa tak robi na starym programie)

GDI, no cóż to jest odchudzony wariant, aby był tańszy w zakupie, obliczenia dokumentu do wydruku powinny być wykonywane na komputerze, bo inaczej będzie zamulało małą pamięć RAM, pewnych opcji ustawień w menu w stosuku do PCL może tu nie być

to tak w skrócie, bo pełno jest informacji na ten temat w sieci

generalnie jeśli stać to lepiej brać PCL, wg mnie lepszy PCL używany niż GDI nowe

Oczywiście że kserokopiarkę warto (zwłaszcza używaną) brać z serwisem, co do R 1515 to u mnie akurat te maszyny używane z którymi miałem kontakt wszystkie miały problem z zacięciami w duplexie, oczywiście poradziłem sobie z tym, ale wg mnie nie jest to taki rzadki problem, aha były to maszyny przejęte po innym serwisie, importowane, czyli wszystkie takie gdzie serwis był wykonywany dość rzadko.

W nowszych modelach mp 161, mp 171, mp 201 problem z duplexem też będzie bo moduł duplexu jest ten sam (lub niemal ten sam) co w 1515. Co generalnie nie zmienia mojej opinii że cała ta seria maszyn Ricoha jest po rostu bardzo dobra albo najlepsza w swojej klasie i cały czas je sprzedaje i serwisuje nowe i używane, żeby nie było że się marki czepiam.

btw
    Na Ricoha 1515 używanego jestem w stanie dać 5 lat gwarancji, a na nowe mp 171 daje 7 lat....

Dodano po 35 [sekundy]:

Pomogłem?
  • Poziom 26  
    Thorgee bardzo pomagasz :) i fest się napracowałeś. Tutaj nie mogę dać Ci punktów a szkoda:( . Muszę te informacje teraz przetrawić i przekazać koleżance. Wczoraj podczas instalacji linii telefonicznej i okablowania w biurze ktoś zaproponował jej kserokopiarkę Konica
    Bizhub 211 jako sprawdzoną w warunkach małego biura (?). Koledzy możecie się wypowiedzieć w tym temacie?, czy można porównywać w ogóle z Ricoh?
  • Poziom 20  
    Akurat Minolte też sprzedaje i serwisuje.
    Bizhub 211 to format A3, druk GDI, skaner TWAIN
    Obecnie ten model jest wyprzedawany, zastępuje go model bizhub 215

Na plusy:
    +Minolta ma tak samo albo ciut lepszą dobrą niską cenę na tonery i eksploatację jak Ricoh
    +Minolta jak Ricoh bardzo długo utrzymuje magazyny z częsciami (przynajmniej ja mam do nich dostęp)
    +Minolta często stosuje politykę ostrej promocji i nowe urządzenia są oferowane w dość tanich w porównaniu do innych marek cenach

Minusy:
    -naprawia się/wymienia części o wiele dłużej niż w Ricohu, np. wymiana wałka grzejnego w Ricohu montaż i demontaż to 20-30 minut, w Minolcie od 1 godziny (trzeba demontować płytę tylną z wszystkim śrubami)
    -brak w standardzie podajnika ręcznego, a jeśli maszyna nie ma duplexu to do zadruku drugiej strony kartkę papieru trzeba gdzieś włożyć, podajnik ręczny byłby wygodniejszy niż otwieranie kasety
    -kaseta papieru ma mechanizm opuszczania tacki dociskowej oparty na plastikowym trzpieniu (sie czasem połamie i kaseta do wyrzucenia)
    -ilość przycisków na panelu operacyjnym tej maszyny to jakiś kosmos, producent poszedł na ilość :-)

Żywotność tej maszyny A3 wg producenta wynosi 240.000 stron, niby dużo, ale Ricoh 1013 i nowsze mają 300.000 stron a jest to w Ricohu dopiero format A4, przy większym formacie żywotność rośnie do 600.000 stron...

Właściwie ze względu na te niskie ceny trochę więcej sprzedaje Minolt obecnie.
    Jeżeli nie potrzebujesz tych wszystkich wodotryskow to może kup nową Konica-Minolta Bizhub 164 ? Tylko tam akurat z klawiszologią odwrotnie niż w 211 :) Klawiszy jak na lekarstwo i mało intuicyjna obsługa .

C.
  • Poziom 20  
    Warto też dodać że w modelu bizhub 164 producent skrócił i tak krótką żywotnośc do 120-140 tys stron, ot taki btw..

Dodano po 2 [minuty]:

a i jeszcze wyciągnął trochę mocnych części z konstrukcji urządzenia, tak, że w stosunku do bizhub 211, model 164 jest lżejszy o jakieś parenaście kilogramów... lekki szok

Dodano po 1 [minuty]:

Tak mi się wydaje że Minolta bardzo mocno postawiła na dizajn i w tym to faktycznie jest najlepsza
  • Poziom 26  
    Sam teraz nie wiem , czy nie zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne?. Do tej pory miałem stosunek negatywny (zepsuje się jedno i nie mam 3 urządzeń na czas naprawy).
    Za dużo tego w ofertach i człowiek głupieje :( .
    thorgee napisał:
    a i jeszcze wyciągnął trochę mocnych części z konstrukcji urządzenia, tak, że w stosunku do bizhub 211, model 164 jest lżejszy o jakieś parenaście kilogramów... lekki szok

Czyli taka oszczędnościowa oferta?
  • Poziom 20  
    Trzeba wiedzieć, że i tak nawet po odchudzeniu (które jest dość powszechne wśród wielu producentów, poza Ricohem) kserokopiarki i urządzenia na ich bazie są lepsze pod chyba prawie każdym względem od drukarek i kombajnów zbudowanych na drukarkach (budowa kompaktowa).

Dodano po 2 [minuty]:

Np koszt toner niech będzie Minolta bizhub 211 albo 164 wystarcza na 11.000 do 12.000 stron koszt oryginału brutto 150-170 zł

a teraz koszt np.

HP LJ 1010 (wiem że stary model) toner na 2.000 stron koszt oryginału 230-250 zł, wiem że są zamienniki, ale do kserokopiarek też są ale wydajności zostają te same...

Dodano po 4 [minuty]:

Obecnie bizhub 164 jest zastępowany przez model 165 (w końcu trochę więcej klawiszy) i w ramach ostrej promocji mam go w ofercie wraz z tabletem, a cena przez tablet nie wzrasta.
  • Poziom 26  
    Thorgee podaj może link do strony z tą ofertą.