Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung plazma ps42d5s - Uszkodzona Plyta glowna BN41-00582

08 Lis 2012 14:34 5379 12
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie,
    Mam taki problem , moja stara wysluzona plazma Samsung 42S5S zaczela stwarzac problemy , a mianowice pojawiaja sie paski z gory do dolu ekranu , jest to proces losowy , jak ja "klepne" to sie zmienia losowo i czasami wraca do normy , mam w domu inna plyte od modelu PS-42S5HX ktory posiadal zlacze HDMI , ale niestety nie chce dzialac , kolega ktory jest w temacie twierdzi , ze to plyta glowna (main board).
    Dziekuje za sugestie i rady. (nie mam polskiej czcionki , przepraszam.)

• Poziom 27  
    Wstaw jakieś zdjęcia uszkodzenia. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Logic board a płyta z łaczem HDMI to dwie różne rzeczy.

Kolega lepiej wstawi zdjęcie tego obrazu z paskami i poprawi model TV w tytule

pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam.
    Dolaczm zdjecie ekranu , chcialbym dodac , ze jak go delikatnie "pukne" to sie zmienia i czasami wraca do normy.
    Pozdrawiam
    Dodano po 16 [minuty]:

oto zdjecie plyty.

Pozdrawiam

• Poziom 27  
    Płyta to wiemy jak wygląda, wstaw zdjęcia załączonego odbiornika. Opis wskazuje na możliwe uszkodzenie któregoś z układów BGA możliwe DDR FBGA. Pozdrawiam
  • Poziom 7  

oto zdjecie zalaczonego odbiornika
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Niech kolega spróbuje delikatnie docisnąć układ pamięci BGA znajdujący się po lewej str. płyty (obok procesora video Samsung) i obserwuje czy obraz się poprawia, układy mogą być też wrażliwe na temperaturę.
  • Pomocny post

Poziom 27  
    Zdjęcie obrazuje uszkodzenie układu pamięci DDR lub kulek pod nim. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Miałem podobny efekt w samsungu PS42D5S i tak jak koledzy wyżej piszą przerywa układ BGA na płycie głównej.Jak się go obstukiwało to obraz robił się dobry. Wymiana płyty głównej pomogła.Płytę główną musiałem przeprogramować,bo pochodziła z podobnej plazmy PS42S5H i laminat jest ten sam,ale program flesha jest inny,pod inną logikę i matrycę.
    Mam zawartość flesha ,program do wgrania i schemat kabelka po transmisji .
    Rozpiska ,która płyta do czego pasuje :
    Laminat wszystkich płyt : Bn41-00582
    Bn94-00682 (bez HDMI) pod matrycę S42SD-YB05 ,modele PS42D5s .42S5S
    Bn94-00662 (z HDMI) pod matrycę S42SD-YB05 ,modele PS42D5s .42S5S
    bn94-00683 (z hdmi) pod matrycę S42AX-YB01 ,PS42P5H

Ja przeprogramowałem bn94-00683 na Bn94-00662 .
  • Pomocny post

Poziom 27  
    Tą płytę da się w zupełności naprawić. Ale można szukać też używki sprawnej. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam

Dziekuje za wszystkie rady , i chcialbym prosic pana VALENTINE o podeslanie mi w miare mozliwosci i wolnego czasu softu i schematu . Sprubuje przeprogramowac ta druga plyte.
    Jednoczesnie mam pytanie do pana LCD-LED-PDP , w sprawie naprawy , czy reballing tego DDR'a pomoze , czy lepiej zamowic nowa pamiec ?

pozdrawiam i dziekuje

Robert

• Poziom 27  
    Różnie to bywa czasami pomaga reballing a czasami wymiana układu gdyż po reballingu bez zmian reguły nie ma. Co do zamówienia nowych mija się z celem te które zamawiałem zazwyczaj przychodziły już za kulkowane niestety na wadliwym bez ołowiu i jak taki położymy to za jakiś czas możemy się spodziewać że usterka powróci. Ja zakładam używane sprawne na kulkach ołowiowych. Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam

Plazma zostala naprawiona , zamontowalem inna plyte z modelu PS-42S5HX , dzieki panu VALENTINE przeprogramowalem flash na pasujacy pod moja matryce , wszystko dziala dobrze.
    Serdecznie dziekuje osoba zaangazowanym w pomoc.
    Z wyrazami szacunku

Robert