Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

golf 3 podłączenie kierunkowskazów do zamka centralnego

tom_k_2 08 Nov 2012 17:19 6096 1
 • #1
  tom_k_2
  Level 10  
  Witam serdecznie, jak w temacie...

  Chciałbym w moim VW Golf 3 podłączyć kierunkowskazy do zamka centralnego(żeby migały). Elektryk podpiął mi sterowanie pilotem (centralkę umieścił z przodu obok otwarcia klapy silnika) ale bez kierunków. Zauważyłem, że podpiął się do takiej podłużnej kostki w której z jednej strony wchodzi 5 przewodów:
  - czerwono-czarny - "+"
  - brązowy - "-"
  - czarno-biały
  - czarno-brązowy
  - zielono-czarny
  Natomiast z drugiej strony kostki wychodzą już tylko 4 (wszystkie powyższe oprócz zielono-czarnego), tylko troszeczkę cieńsze.
  Posiadam sterownik URZ0209. Schemat jest raczej mało ważny bo widzę że za kierunki odpowiada w nim przewód żółty ale mam pytania:
  1. Rozumiem, że muszę go rozgałęzić na 2 ( dla kierunkowskazów str. L i P), w schemacie pokazane są diody prostownicze ale nie podają jakie - czy 3A wystarczą czy lepiej dać większe?
  2. NAJWAŻNIEJSZE - czy istnieje jakaś metoda by sprawdzić miernikiem które kolory przewodów odpowiadają za kierunkowskazy? Ponieważ zakładam że któreś z tych 5 przewodów wchodzących do kostki są tymi których potrzebuję. A może tych kabli od kierunków muszę szukać w innym miejscu? Choć nawet jeśli to ponowie pytanie czy mogę to jakoś sprawdzić miernikiem które to kable?

  Podobny temat znajduje się w temacie Link ale poza kolorami przewodów nie udziela informacji na moje pytania odnośnie diod prostowniczych i sprawdzenia miernikiem. I ( na marginesie) dlaczego z drugiej strony kabel zielono-czarny już nie wychodzi skoro to prawdopodobnie ten?

  Z góry dziękuje za jak najszybszą pomoc.
 • #2
  Anonymous
  Anonymous