Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów

08 Lis 2012 17:31 2490 7
  • Poziom 9  
    Witam. W managerze przy wpisie Sterownik magistrali Microsoft UAA dla High Definition Audio jest żółty wykrzyknik. We właściwościach pisze brak wolnych zasobów kod12. Mam dwa wpisy takie same magistrala UAA High Definition Audio. Płyta główna to Asus P5GPLX z kartą dźwiękową. Karta graficzna Ati Radeon EAC 4850 HD i na niej też jest karta dźwiękowa. Przy próbie wyłączenia jednego lub drugiego tego wpisu po restarcie wraca na nowo. Zainstalowałem najnowszy sterownik do grafy i nic. Poprawka KB888111 również bez efektu. System Windows XP z SP3. Pomocy koledzy.

Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zbychmon napisał:
    Mam dwa wpisy takie same magistrala UAA High Definition Audio.

Jeden związany z kontrolerem w mostku południowym ICH6 do którego podłączony jest kodek Analog Devices Inc. AD1986A a drugi w Radeonowym GPU.

Problemem prawdopodobnie jest BIOS płyty głównej - ACPI BIOS części płyt z AGP i pierwszych z PEG nie przewidział extra przerwań dla kart wielofunkcyjnych, u Ciebie:

- magistrala PCI 3, urządzenie 0, funkcja 0 <- kontroler wideo VGA
    - magistrala PCI 3, urządzenie 0, funkcja 1 <- kontroler, urządzenie HDA

Wrzuć pare ostatnich wpisów z dziennika zdarzeń ( -> Start -> Uruchom: eventvwr.msc [enter] - system )

Uaktualnij - jak nie ma obecnie - BIOS do najnowszego.

Jeśli nie potrzebujesz dźwięku z Radeona (np. po HDMI do TV/monitora) i komputer poza tym działa dobrze (np. nie ma jakichś anomalii jak duże obciążenie CPU) to można tak zostawić...

BTW: jak idzie z pomocą na innych forach? :wink:
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.Anomalią jest po naciśnięci zamknij system restart pc ale też nie zawsze.Nie ma reguły.Patrzyłem na stery na stronie asusa ale np.w utlites jest kilka plików i który jest do czego to zabij a nie wiem.Jakbyś mógł to podpowiedz które konkretnie zainstalować pod płytę a który jest do biosu i jak go się instaluje.Tak to jest z laikami.Plik z dziennika wrzucę ale dopiero po pracy wieczorem.Dzięki wielkie.
  • Poziom 9  
    Jak wgrać aktualizację biosu do płyty Asus P5GPLX.Dodaję zdjęcia z dziennika zdarzeń. Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów Asus P5GPL-X, Radeon HD 4850 - sterownik magistrali UAA HDA brak wolnych zasobów
    Doradźcie czy ten bios można zaktualizować .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz 0402 a na http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5GPLX/#download
    ostatni jest 0704 więc można.

Poza konkursem: masz jakieś ostrzeżenia (podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\...) i błąd (kontrolera na Device\...) od sterownika disk oraz - pewnie o niepowodzeniu opóźnionego zapisu - od fastfat.
    Warto wejść do tych wpisów i potwierdzić, sprawdzić ew. taśmę, spojrzeć na SMART HDD...
  • Poziom 9  
    Wojtas dzięki.A czy mógłbyś napisać co mam konkretnie zrobić bo nie kumam za bardzo.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Widać, że masz napęd DVD więc nagraj obraz ISO (tylko już nie pytaj jak się POPRAWNIE nagrywa ISO) po rozpakowaniu z załącznika na DVD/CD-RW i wystartuj PC z płyty.

BTW:

Link
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Nagrałam ISO na płytę tylko pytanie czy po odpaleniu tej płyty bios sam się zaktualizuje czy też trzeba będzie coś wpisywać.Słyszałem bowiem że po odpaleniu biosa z dyskietki trzeba wprowadzać jakieś komendy.Jak to się ma do płyty ISO.

Ten powinien sam się zaktualizować :) [WojtasJD]