Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone - Różnice cen za zdjęcie simlocka?

waldezz 08 Lis 2012 17:33 20031 10
  • #1 08 Lis 2012 17:33
    waldezz
    Poziom 8  

W zwiazku z zapotrzebowaniem na zdjecie simlocka z iPhone 4, ktorego bb nie pozwala w zaden znany mi "domowy" sposob zdjac, zaczalem szukac sposobow platnych.
    Tu pojawiaja sie watpliwosci, dla wyjasnienia ktorych, zaczalem ten temat.
    Po pierwsze jak wyglada caly proces zdjecia blokady sim za posrednictwem numeru IMEI?
    Druga nurtujaca sprawa to rozbieznosc cen? Skad w ogole cena 300< za taka usluge i dlaczego takie czynniki jak siec macierzysta, kraj pochodzenia sim oraz blokada na skutek kradziezy/zgubienia maja wplyw na cene?

Mam nadzieje, ze to dobre miejsce na ta dyskusje i znajdzie sie ktos kto mnie oswieci w tym temacie.
    -----
    Ps. Wybaczcie brak polskich znakow ale pisanie na ekranie telefonu juz jest wystarczajaco czasochlonne i irytujace a uzywanie polskich znakow chyba przerasta moja cierpliwosc;)

• #2 08 Lis 2012 21:02
    JALA
    Poziom 28  

Simlocka ściąga sie z pomocą operatora, więc trzeba wiedzieć z jakiej sieci jest. Cena 300zł - sam nie wiem skąd tak niska cena się wzięła, powinna być większa bo to drogi telefon, no ale to chyba powinieneś się cieszyć, jeśli to tylko 300zł...

• #3 08 Lis 2012 22:23
    waldezz
    Poziom 8  

Nie bardzo rozumiem ta zaleznosc ceny telefonu do ceny simlocka? Czy za jakis unikatowy desigerski telefon za 3000 powinienem oczekiwac ze zdjecie simlocka bedzie mnie kosztowac 1000 zl?

• #4 09 Lis 2012 08:22
    JALA
    Poziom 28  

waldezz napisał:
    Czy za jakis unikatowy desigerski telefon za 3000 powinienem oczekiwac ze zdjecie simlocka bedzie mnie kosztowac 1000 zl

Dokładnie tak... W starym struclu wartym 100zł, simlock kosztuje 20zł... więc logicznym jest, że przy droższym telefonie kosztuje to analogicznie więcej. Serwis ponosi większą odpowiedzialność za droższy telefon klienta itp itd. A u Ciebie to kosztuje tylko 300zł, więc powinieneś się cieszyć, że tak mało... ;)

• #5 15 Lis 2012 21:16
    karpik85
    Poziom 12  

Blokadę simlock z iPhone może usunąć tylko operator, który go sprzedał. Oficjalnie innej możliwości nie ma. Operator decyduje za ile i czy w ogóle usuwa blokady z telefonów. Dla przykładu odblokowanie telefonu z amerykańskiej sieci A&T kosztuje kilka dolarów, a dla odmiany niemiecki T-Mobile nie ściąga simlocka nigdy. Koszt jest zależny od ceny operatora, czyli moze to być za darmo lub za kilkaset euro. Dodatkowo problem pojawia się kiedy telefon jest zablokowany za niepłacenie rachunków lub kiedy jest skradziony. Stąd właśnie cena. Poza tym dochodzi koszt pośredników. W polskim Orange simlock z iPhone kosztuje 77 złotych, ja natomiast za to biorę 150, bo za darmo do salonu przecież nie będę szedł.
    Mam nadzieję, że dokładnie wszystko wyjaśniłem.

• #6 15 Lis 2012 21:36
    sm233
    Poziom 36  

Niemiecki T-mobile akurat ściąga simlocka za gratis, wystarczy, że iphone jest już poza kontraktem, wypełniasz formularz i tyle.

• #7 16 Lis 2012 06:55
    waldezz
    Poziom 8  

Karpik, to ma sens, dziekuje za rozwianie wiekszosci watpliwosci dotyczacych ceny. Zastanawia mnie jak taki proces wyglada jeszcze?

• #8 16 Lis 2012 10:09
    sm233
    Poziom 36  

Operator wysyła prośbę do serwera APPLE o odblokowanie danego telefonu, po potwierdzeniu, że tel jest odblokowany podpinasz go pod itunes z obcą kartą, telefon zostaje aktywowany i jest komunikat, że już gotowe.

• #9 16 Lis 2012 11:02
    wieswas
    Poziom 32  

Czyli kupując telefon u operatora właściwie nie jesteś jego właścicielem, tylko użytkownikiem. Operator do końca jego żywota może decydować, w jakiej sieci go udostępni a w jakiej nie.

• #10 16 Lis 2012 11:10
    sm233
    Poziom 36  

Troszkę tak ale podpisując lub kupując telefon u operatora zgadzasz się na jego warunki więc nie ma co narzekać :D

• #11 16 Lis 2012 11:12
    mobista
    Poziom 35  

wieswas napisał:
    Czyli kupując telefon u operatora właściwie nie jesteś jego właścicielem, tylko użytkownikiem. Operator do końca jego żywota może decydować, w jakiej sieci go udostępni a w jakiej nie.

Teoretycznie masz rację, tylko że nie kupujesz "telefonu" tylko "iphona" :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME