Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnał cyfrowego DVB-T Wałbrzych

08 Nov 2012 18:59 4659 9
  • Level 11  
    Ja się tak wtrącę, kupiłem właśnie dekoder VAKOSS DVB-T model DB-642. Dekoder mam podłączony za pomocą Euro - Euro do starszego TV LCD, obraz po wyszukaniu programów, pokazuje wszystkie polskie dostępne tzn:

Kino Polska
    TVN
    TVP 2
    TVP 1
    TVP Seriale
    TV 4
    TV Puls
    Polsat
    Nickelodeon
    Polsat Sport Extra
    Polsat Sport
    Polsat News
    Polsat FIlm
    Comedy Central

Wszystkie wymienione przeze mnie programy są zakodowane (napis: kanał kodowany) i taka ikonka "E" (euro?)

ponadto

CT Sport
    CT 1
    CT 2
    CT 24

Są to Czeskie kanały, które odbieram prawidłowo - nie są zakodowane (nie mają znaczka "E")

Moja antena to antena szerokopasmowa zainstalowana na strychu domku około 6-7 m nad ziemią (ma zainstalowaną płytkę przy antenie - chyba jakiś wzmacniacz - prawdopodobnie jest to właśnie symetryzator, ale nie podłączany do zasilania).

Mieszkam w Wałbrzychu - ta mapka dwa posty wyżej, pokazuje, że nadajniki dosięgają do Wałbrzycha. Analogowo pobierałem sygnał z góry Chełmiec znajdującej się w Wałbrzychu i tak mam ustawioną antenę, jak patrzę na mapkę nadajników http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=dol...r4q434m5p2c2l4k4c4v5g4e5t5r7n4i4n5c4#Swidnica
    - to mam w inną stronę skierowaną antenę. Czy muszę ją obrócić? Jest to antena szerokopasmowa.

Jakieś sugestie i porady były by bardzo pomocne :)
  • Level 31  
    To co odbierasz to programy TV MOBILNA, one są kodowane i nadawane z BTS sieci PLUS GSM, który stoi od ciebie jakieś kilka km. To co masz zainstalowane w antenie to nikt z nas ci nie powie (wyslij fotke z wizji lokalnej puszki antenowej) Wówczas powiemy czy potrzebny zasilacz. W Wałbrzychu chyba powinieneś ze Ślęży odbierać sygnał. Zasada taka, jest wzmaczniacz? potrzebne zasilanie! jest Symetryzator? nie potrzeba zasilania!
  • Level 33  
    telbod wrote:
    To co odbierasz to programy TV MOBILNA, one są kodowane i nadawane z BTS sieci PLUS GSM, który stoi od ciebie jakieś kilka km.

MUX-4, kodowany - to się zgadza.
    Ale skąd nadawanie z BTS sieci PLUS GSM?
    TV MOBILNA jest nadawana z masztów TV-INFO-OPERATOR.
    bartheezzzz wrote:
    Mieszkam w Wałbrzychu

Ustaw antenę na Ślężę, cofnij tuner do fabrycznych i ręcznie przeszukaj kanały: 58 oraz 64. Musisz mieć dobrą antenę i dobry kabel antenowy, bo MUXy są umieszczone na wysokich kanałach.
  • Level 11  
    Wizja wykonana :) - ciemno jest więc nie najlepiej wyszło:

Czyli jak mam wszystko w porządku - to teraz co?
    Mam nastawić na Ślężę antenę, przeszukać ponownie kanały?

Co do jakości kabla... mam niestety sztukowany w jednym miejscu, z anteny idzie koloru czarnego, potem (na strychu) jest dosztukowany na inny rodzaj (koloru białego, wszystko ekranowane), następnie jest trójnik, gdzie nie jest najlepiej podłączony, czasami wypada (wtedy brak sygnału), z reguły sygnał analogowy jest ok. potem idzie jeszcze piętro niżej, gdzie jest kolejny rozgałęźnik i dociera w końcu do TV znajdującego się w kuchni :) Mam nadzieję, że ta droga nie jest jakaś "trudna" do pokonania cyfrowego sygnału.
  • Level 33  
    bartheezzzz wrote:
    Wizja wykonana Smile - ciemno jest więc nie najlepiej wyszło

Nie najlepiej wyszło osobie która montowała tą antenę.
    Wszystko źle!
    http://tunery.tv/tunerytv-montaz-symetryzatora,59.html
    Tak samo montujemy w symetryzatorze i we wzmacniaczu.
    Jedna zasada:
    Wzmacniacz musi mieć zasilanie z tunera 5V albo z zasilacza z wtyczką 12V.
    Symetryzatora się nie zasila.
    Teraz ładnie zakup symetryzator (2-3zł), zamontuj wg. zaleceń i odbieraj. :)
  • Level 11  
    Hehe no to masz ci los - To ja montowałem hehe :)
    To znaczy, że nie mam symetryzatora? To coś na antenie to wzmacniacz... bez zasilania? :)

Teraz wywalić to coś co jest w antenie i kupić symetryzator i po sprawie?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc. A tak zapytam jeszcze czy ten rodzaj anteny jest ok? Czy jakiś inny trzeba?

Ooo już mi działa, po przestawieniu anteny na Ślężę przywróceniu do ustawień fabrycznych dekodera i wyszukaniu ponownie kanałów mam programy po polsku odblokowane, są to:

Polsat
    TVN
    TV4
    TV Puls
    TVN 7
    Puls 2
    TV 6
    Polsat Sport News
    TVP 1 HD (tylko HD a SD nie ma - ale odbiera)
    TVP info Wrocław
    Eska TV
    TTV
    Polo Tv
    ATM Rozrywka TV
    TVP 2

Dzięki wszystkim za pomoc :)
  • Level 33  
    bartheezzzz wrote:
    To znaczy, że nie mam symetryzatora? To coś na antenie to wzmacniacz... bez zasilania?

Wzmacniacz źle podłączony. Podłączyłeś to tak jakbyś w ogóle nie miał ani wzmacniacza, ani symetryzatora.
    bartheezzzz wrote:
    Teraz wywalić to coś co jest w antenie i kupić symetryzator i po sprawie?

No i odpowiednio ustawić antenę (na max. jakości poszczególnych MUXów)
    bartheezzzz wrote:
    A tak zapytam jeszcze czy ten rodzaj anteny jest ok? Czy jakiś inny trzeba?

Antena jest w porządku. Jeśli nie będzie odbierać odpowiednio to trzeba będzie pomyśleć nad anteną kierunkową.
  • Level 11  
    telbod i matis057 dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi, mam nadzieję, że ten temat będzie teraz "na topie" i przyda się każdemu, kto przestawia się na odbiór cyfrowy :)
  • Level 31  
    matis057 wrote:
    Ale skąd nadawanie z BTS sieci PLUS GSM?
    TV MOBILNA jest nadawana z masztów TV-INFO-OPERATOR
    Sprawdź adres zarówno spółki TV-INFO-OPERATOR i PLUS GSM. (W-wa Al. Jerozolimskie 65/79) Pomijam fakt że obydwie spółki należą już do POLSATU.
  • Level 33  
    telbod wrote:
    Sprawdź adres zarówno spółki TV-INFO-OPERATOR i PLUS GSM. (W-wa Al. Jerozolimskie 65/79) Pomijam fakt że obydwie spółki należą już do POLSATU.

INFO-TV-OPERATOR Sp. z o.o.
    ul. Odrodzenia 7
    22-400 Zamość

Biuro w Warszawie
    Al. Jerozolimskie 65/79
    XIX piętro Centrum Biurowe LIM, pok.19.08
    00-697 Warszawa

Polkomtel Sp. z o.o.
    ul. Wołoska 16
    02-675 Warszawa

Wpis poprawiłem w samej zależności i kosmetyce wpisu [ [/b] i [/u] ].
    [SP5ANJ]