Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

identyfikacja sprężarki z jelcza ?

08 Lis 2012 20:10 5379 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałbym o zweryfikowanie tej sprężarki na zdjęciu, ona jest od jelcza ? Jak tak to dokładnie jak to model i jaką ma wydajność w l/min ? Składam te pytanie ponieważ przymierzam do kupna tej sprężarki i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej.

Z góry pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Poprzez edycję proszę poprawić załącznik/ link zgodnie z zasadami forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [_P_]
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 9  
    Znalazłem inną sprężarkę podobno pochodzi od samochodu IFA możecie mi podać dane tej sprężarki ? jaką ma wydajność i przy jakich obrotach itp
    identyfikacja sprężarki z jelcza ?

Dzięki.
  • Poziom 16  
    Witam , post jest już trochę stary ale odpowiem ponieważ mam taką sprężarkę jak w pierwszym poście. Z tego co szukałem w googlach na jej temat wyszło że pochodzi ze SKODY 706 a więc dosyć wiekowa juz produkcja.
    tłok 60 mm
    skok 40 mm
    sworzeń tłoka 14 mm i tu jest problem bo tłok np. z hs11 ma średnicę 15 mm i jest problem z zamianą. Korbowody są rozkręcane ale panewek nie dostaniesz do tego. Mi kiedyś pękł sworzeń i dobrałem z kosiarki do trawy tylko jest kilka milimetrów krótszy.
  • Poziom 14  
    1 Marcin napisał:
    Witam , post jest już trochę stary ale odpowiem ponieważ mam taką sprężarkę jak w pierwszym poście. Z tego co szukałem w googlach na jej temat wyszło że pochodzi ze SKODY 706 a więc dosyć wiekowa juz produkcja.
    tłok 60 mm
    skok 40 mm
    sworzeń tłoka 14 mm i tu jest problem bo tłok np. z hs11 ma średnicę 15 mm i jest problem z zamianą. Korbowody są rozkręcane ale panewek nie dostaniesz do tego. Mi kiedyś pękł sworzeń i dobrałem z kosiarki do trawy tylko jest kilka milimetrów krótszy.

Kolego z nieba mi spadasz. Właśnie składam kompresor na tej sprężarce i mimo wielu prób nie udało mi się dojść gdzie były montowane.

Przy okazji, ile lejesz jej oleju? Właśnie uruchomiłem swoją testowo i na drugim cylindrze od strony kołnierza z zaworka tłoczącego puszcza olej. Nie wiem czy nie zalałem jej zbyt wysoko. Robiłeś jej odpowietrzenie?
  • Poziom 1  
    Ta sprężarka była montowana w autobusach skoda RTO. Osobiście mam zrobiony z takiej kompresor w warsztacie chodzi już ok. 10lat bez żadnej obsługi ilość oleju w mojej 0.6L Odpowietrzanie skrzyni korbowej obowiązkowo tez tak zrobiłem za pierwszym razem i wyrzucała olej.
  • Poziom 14  
    pawka 2206 napisał:
    Ta sprężarka była montowana w autobusach skoda RTO. Osobiście mam zrobiony z takiej kompresor w warsztacie chodzi już ok. 10lat bez żadnej obsługi ilość oleju w mojej 0.6L Odpowietrzanie skrzyni korbowej obowiązkowo tez tak zrobiłem za pierwszym razem i wyrzucała olej.

A na jakich orientacyjnie obrotach chodzi u ciebie? Odpowietrzenie zrobiłem średnicy 4mm, raczej powinno starczyć. Oleju masz dość wysoko, ja wlewałem tyle żeby czerpaki na stopach korb zanurzały się na 1cm.
  • Poziom 13  
    pawka 2206 napisał:

Trochę z innej beczki, na licencji skody rto powstały nasze jelcze ogórki.