Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koda SW-550 V.2 - jaki wzmacniacz i kolumny?

THCVTHC20 08 Lis 2012 20:35 1230 3
  • #1 08 Lis 2012 20:35
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Witam, jestem w posiadaniu w/w subwoofera aktywnego, mój problem polega na tym, iż nie wiem jaki powinienem dokupić do niego wzmacniacz i kolumny. Od razu mówię, że nie ma to być żaden super wzmacniacz ani super kolumny, zwykłe małe głośniki i jakiś tańszy wzmak, co do gł. nie zależy mi na mocy lecz bardziej na paśmie przenoszenia. Mam bardzo mały pokój, ten subwoofer ma spory zapas mocy w moim wypadku więc tym bardziej nie potrzebuje mocnych kolumn. Oczywiście preferuję sprzęt używany bo na nowy nawet z niskiej półki cenowej nie będzie mnie stać. Całość ma być podłączona do komputera stacjonarnego wyposażonego w zintegrowaną kartę dźw. a służyć będzie głównie do muzyki oraz filmów i gier komputerowych.

0 3
  • #2 10 Lis 2012 12:21
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Witam ponownie, poszukałem jeszcze trochę i dowiedziałem się, że potrzebne mi jest wejście REC OUT (z drugiej strony przeważnie ludzie podpinają to pod inne wejścia), do którego podłącza się właśnie sub aktywny lub sumator, jeżeli takowego wejścia nie będzie, wolałbym jednak nie bawić się w żadne dodatkowe filtry. Znalazłem następujące wzmacniacze, nie wiem jednak który z nich wybrać, a może żadnego z nich..zamieszczam nazwy:

1. Sony TA-F270
    2. Pioneer VSP-200
    3. Pioneer A-207
    4. Kenwood KA-1010
    5. Sony F411R
    6. Sony TA-AV561
    7. Technics SU-V45A

Czego oczekuję? Łatwego montażu wszystkiego ze sobą oraz z komputerem (co nie znaczy, że nie mogę trochę pokombinować, jednak wolałbym tego uniknąć), możliwie jak najlepszej jakości dźwięku w tej cenie, głębokiego basu gdyż słucham rapu, dochodzi do tego jednak spora ilość muzyki elektronicznej jednak również z podobnie miękkim basem (Trance) no i na samym końcu Electro i Hardstyle czyli ciężki i twardy bas ale priorytetem jest to co pisałem wcześniej. Aha, jeszcze jedno, chcę mieć pewność, że jednym pokrętłem będę mógł zmienić głośność suba i kolumn jednocześnie.

0
  • #3 11 Lis 2012 01:43
    petrus
    Poziom 24  

THCVTHC20 napisał:
    Od razu mówię, że nie ma to być żaden super wzmacniacz ani super kolumny, zwykłe małe głośniki i jakiś tańszy wzmak

Dla jednego tanio to do 500zł a dla drugiego 5000zł. Jak nie będziesz pisał konkretnie, to również nic konkretnego się nie dowiesz.

0
  • #4 11 Lis 2012 12:37
    THCVTHC20
    Poziom 9  

Wszystkie wymienione wyżej wzmacniacze kosztują za używane 190-240 zł. Chciałbym dowiedzieć się, który z nich powinien spełnić moje oczekiwania i dlaczego, a jeżeli nie żaden z nich to proszę o Wasze własne propozycje w tym samym/większym o 30-50 zł przedziale cenowym. Kolumny zostawmy na potem, na razie zajmijmy się wzmacniaczem.

0