Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IP4200 - Drukarka IP 4200 nie działa - 5 mrugnięć. Reset mi nie działa. Gł

08 Lis 2012 22:29 4239 2
  • Poziom 10  
    Drukarka IP 4200 nie działa - 5 mrugnięć. Reset mi nie działa. Głowica jest z tuszami. Mam problem o którym już wiele osób pisało ale jakoś albo coś źle robię albo sam nie wiem. Dość długo eksploatowałem drukarkę - wiadomo zamienniki zamiast oryginałów w temacie tusze (Active Jet). Dziś odmówiła posłuszeństwa właściwie nagle. Resetowanie wg metody. Wyłącz drukarkę. Przytrzymaj Resume i wciśnij zasilanie(power), przytrzymaj resume i zwolniej power, potem dwa razy resume, zwolniej wszystkie przyciski - nic nie daje cały czas 5 mrugnięć. Czy ktoś wie jak się dobrać do tego pampersa? Jakiś filmi na youtube - szukałem i kiepsko. Może inaczej powinienem zresetować tę drukarkę? Pomóżcie bracia i siostry.

Dodano po 33 [minuty]:

Dodam jeszcze że wyciągnąłem głowicę - sanki razem z tuszami. Próbowałem resetu i ten sam efekt 5 mrugnięć - może jednak to nie jest uszkodzona głowica? Pocieszam się ale może to jakieś inne świństwo albo może powinienem inaczej resetować - ktoś zna po polsku jak to zrobić?
  • Computer Controls

• Poziom 34  
    Twój błąd: The print head is not installed
    [1401], or it is not properly
    installed (Print head temperature
    sensor error [1403] / Faulty
    EEPROM data of the print head
    Rozwiązanie:Install the print head properly.

chyba że miga na przemian to uszkodzony może być czujnik lub płyta główna :ASF (cam) sensor error
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    Dzięki nie do końca rozumiem tę poradę czyli co mam uszkodzoną głowicę? Wczoraj jeszcze raz wyciągnąłem tusze i sanki z głowicą. Całość lekko przeczyściłem. Zresetowałem ponownie bez głowicy - wyglądało że jest ok. Włożyłem głowicę z tuszami i dalej było ok. Nawet zrobiłem kilka wydruków - wyszły w bardzo dobrej jakości tka jak przed awarią. Po wyłączeniu jednak drukarki i ponownym włączeniu problem się powtórzył? Mrugnięcia 5 razy - nie miga na przemian tylko 5 razy i kilka sekund przerwy i znowu 5 razy. Może zanurzenie głowicy na jakiś czasa w płynie udrażniającym pomoże? Dodam że drukuję dość często więc raczej nie wchodzi w grę zaschnięty tusz. Gdyby trzeba było jednak wymieniać głowicę to czy jest sens i czy jest jaka alternatywa? Czy wymianiać czyścić pampersa? Ktoś wie jak do niego się dobrać? Kupić jakąś używkę za 100 PLN czy też nowy model drukarki Canona? Ew. prosiłbym o wskazówki który jest dobry pod tym kątem że wiadomo że nie będę używał oryginałów Canona tylko Active Jet. W perspektywie kilkuletniej i tak się to bardziej opłaca niż co 4-5 miesięcy kupować oryginały.