Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Minimax plus - Ciśnienie

08 Lis 2012 23:34 7782 13
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z ciśnieniem na w piecu podczas grzania wody CO. Na zimnym piecu ciśnienie ok 1. Zawór nie przepuszcza bo wymieniłem go na nowy. Ustawiając temp. Co nawet na 52 stopnie i tak wyskakuje e9 że niby za duże ciśnienie następnie spada poniżej 2,7 i grzeje dalej i znowu e9. Zaobserwowałem bardzo duże skoki ciśnienia. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dzięki
  • Poziom 36  
    Ciśnienie powietrza w naczyniu przeponowym za małe lub brak.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Musisz sprawdzić ciśnienie w naczyniu przeponowym przy spuszczonej wodzie z kotła i oczywiście wyłączonym kotle.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem. Tak jak pisaliście dopompowałem do 1bar. Nawet przy nastawieniu temp. wody co na 55 stopni i ciśnieniu na piecu ok 1,2 po włączeniu pieca na ogrzewanie piec chwilę grzeje a następnie gwałtownie rośnie ciśnienie i wyskakuje błąd e9, piec się wyłącza po czym rośnie z 2,7 do 3,9 chwilkę utrzymuje to ciśnienie a następnie spada poniżej 2,7. Błąd e9 gaśnie i piec się włącza na nowo i tak w kółko.
    Jaka może być przyczyna takiego zachowania ???
    Kalefiksy sprawdzone i odpowietrzone - zapowietrzone nie były.
    Może źle się piec odpowietrzył ?
    Może czujnik ciśnienia jest walnięty i źle pokazuje ?
    Może coś jeszcze ?
    Proszę o pomoc bo .... mi jęczy, że jej zimno, i że dzieciaka przeziębię.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dopompowanie nie pomogło. Obstawiam uszkodzenie przepony. Najprościej wcisnąć wentylek. Pewnie pojawi się woda.
  • Poziom 9  
    Tyle, że zaświeciło się już e8. Po zresetowaniu zniknęło i znowu to samo. Ciepło idzie, ciśnienie rośnie do 3,9, wyłącza się, spada i od nowa :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No własnie dla tego taka moja diagnoza. Brak kompensacji, ponieważ naczynie przeponowe nie działa...
  • Poziom 9  
    Zastanawiałem się jeszcze nad przetwornikiem ciśnienia. Jak sprawdzić czy on jest dobry ? Może wtedy piec miałby inne objawy ?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    E8 wskazuje na uszkodzenie przetwornika ciśnienia.
    Jeżeli nie ma nigdzie wycieków wody zostaw naczynie kompensacyjne, bo to nie jego wina (najprawdopodobniej) i sprawdź przetwornik ciśnienia.
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzić ten przetwornik ?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Sprawdzić ciśnienie w instalacji manometrem mechanicznym. :D
  • Poziom 9  
    Gdzie go podpiąć aby sprawdzić ?
  • Poziom 9  
    Faktycznie okazał się przetwornik ciśnienia. Po wymianie piec chodzi jak nowy. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.