Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Minimax plus - Ci¶nienie

08 Lis 2012 23:34 7377 13
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z ci¶nieniem na w piecu podczas grzania wody CO. Na zimnym piecu ci¶nienie ok 1. Zawór nie przepuszcza bo wymieniłem go na nowy. Ustawiaj±c temp. Co nawet na 52 stopnie i tak wyskakuje e9 że niby za duże ci¶nienie następnie spada poniżej 2,7 i grzeje dalej i znowu e9. Zaobserwowałem bardzo duże skoki ci¶nienia. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Dzięki
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 36  
    Ci¶nienie powietrza w naczyniu przeponowym za małe lub brak.
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Musisz sprawdzić ci¶nienie w naczyniu przeponowym przy spuszczonej wodzie z kotła i oczywi¶cie wył±czonym kotle.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem. Tak jak pisali¶cie dopompowałem do 1bar. Nawet przy nastawieniu temp. wody co na 55 stopni i ci¶nieniu na piecu ok 1,2 po wł±czeniu pieca na ogrzewanie piec chwilę grzeje a następnie gwałtownie ro¶nie ci¶nienie i wyskakuje bł±d e9, piec się wył±cza po czym ro¶nie z 2,7 do 3,9 chwilkę utrzymuje to ci¶nienie a następnie spada poniżej 2,7. Bł±d e9 ga¶nie i piec się wł±cza na nowo i tak w kółko.
    Jaka może być przyczyna takiego zachowania ???
    Kalefiksy sprawdzone i odpowietrzone - zapowietrzone nie były.
    Może Ľle się piec odpowietrzył ?
    Może czujnik ci¶nienia jest walnięty i Ľle pokazuje ?
    Może co¶ jeszcze ?
    Proszę o pomoc bo .... mi jęczy, że jej zimno, i że dzieciaka przeziębię.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dopompowanie nie pomogło. Obstawiam uszkodzenie przepony. Najpro¶ciej wcisn±ć wentylek. Pewnie pojawi się woda.
  • Poziom 9  
    Tyle, że za¶wieciło się już e8. Po zresetowaniu zniknęło i znowu to samo. Ciepło idzie, ci¶nienie ro¶nie do 3,9, wył±cza się, spada i od nowa :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No własnie dla tego taka moja diagnoza. Brak kompensacji, ponieważ naczynie przeponowe nie działa...
  • Poziom 9  
    Zastanawiałem się jeszcze nad przetwornikiem ci¶nienia. Jak sprawdzić czy on jest dobry ? Może wtedy piec miałby inne objawy ?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    E8 wskazuje na uszkodzenie przetwornika ci¶nienia.
    Jeżeli nie ma nigdzie wycieków wody zostaw naczynie kompensacyjne, bo to nie jego wina (najprawdopodobniej) i sprawdĽ przetwornik ci¶nienia.
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzić ten przetwornik ?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Sprawdzić ci¶nienie w instalacji manometrem mechanicznym. :D
  • Poziom 9  
    Gdzie go podpi±ć aby sprawdzić ?
  • Poziom 9  
    Faktycznie okazał się przetwornik ci¶nienia. Po wymianie piec chodzi jak nowy. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.