Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Frodo BIS2. Czy można wydłużyć czas impulsu?

01 Lut 2005 22:13 1173 3
  • Poziom 11  
    Kupiłem autoalarm "Frodo Bis2". Chcę go założyć do Forda Fiesty '97 z fabrycznym centralnym zamkiem sterowanym 'plusem'. I mam problem, w alarmie sterowanie centralnym zamkiem odbywa się impulsem masy trwającym 0,7 sekundy. Nowsza generacja tego alarmu "Frodo 2" ma opcje programowalną 0,7 lub 3,5 sekundy. Czy czas 0,7s minus czas zadziałania przekaźnika (zmiany z minusa na plus) wystarczy aby go zamknąć. Czy da radę przerobić tą centralkę żeby wydłużyć czas impulsu??? Moge podesłać schemat podłączenia tego alarmu tylko niebardzo wiem jak to zrobić :)[/b]
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    0,7s wystarczy do wysterowania przekażników które zamienią minus z alarmu na plus potrzebny do wysterowania zamka.
  • Poziom 11  
    W Fordach siłowniki centralnego tak długo bzyczą, jakby silniczek wykonywał z 10 obrotówo o wiele dłużej niż w przypadku siłowników typu Slave i Master. Jeszcze nierozbierałem tych zamków i niewiem jak to działa bo niemiałem czasu, jak to wszystko zamontuje to opisze wraz z kolorami przewodów. Za wszystkie dobre rady z góry wielkie DZIĘKI!!!
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Sterowanie nie musi być tak długie jak cykl działania siłownika. Sygnał ten to jest tylko sterowanie i nawet jak będzie dłuższy to i tak siłownik nie będzie działał dłużej. POZDRAWIAM