Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xantia 99' 2.0 HDI - Nie działa centralny, nie odpala.

domex32 09 Lis 2012 13:36 3810 9
  • #1 09 Lis 2012 13:36
    domex32
    Moderator na urlopie...

Witam, trafił dzisiaj do mnie citroen który nie odpala, i nie działa w nim centralny zamek.

Odnalazłem pęknięte i pozwierane między sobą przewody idące do klapy bagażnika, odtworzyłem wiązkę lecz centralny dalej nie działa, i bez kluczyka w stacyjce lekko świeci się kontrolka immo.

Gdzie szukać sterownika centralnego zamka? Domyślam iż gdzieś upaliło masę bo gdy podam ją kontrolką na obojętnie który przewód idący do siłownika drzwi czy klapy, kontrolka gaśnie, włączam kluczyk auto odpala, zapala się swiatło w kabinie, lecz centralny albo się otwiera i nie zamyka, lub na odwrót.

Gdzie szukać przyczyny?

0 9
  • Deimic Smart Home
  • Deimic Smart Home
  • Pomocny post
    #3 09 Lis 2012 20:30
    kybernetes
    Poziom 39  

Nie BSI a CPH - centralka ochrony wnętrza. Umieszczona nad schowkiem po stronie pasażera. Masa do niej w prawym progu, warto sprawdzić, aczkolwiek uszkodzona będzie zapewne płytka drukowana modułu.

0
  • #4 09 Lis 2012 22:08
    domex32
    Moderator na urlopie...

Już jakiś trop, jutro z rana się dobiore za schowek, bo auto bsi nie ma. Rozumiem że ta centralka steruje oświetleniem i jest połączona z blokada odjazdu?

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lis 2012 22:14
    kybernetes
    Poziom 39  

Centralka steruje zamkami, immobiliserem, kierunkowskazami, oświetleniem wnętrza... itd.

0
  • #6 10 Lis 2012 00:46
    domex32
    Moderator na urlopie...

To by wiele wyjaśniało :)

Kabelek od sterowania siłownikiem klapy centralnego zamka zwarł się z plusem ogrzewania szyby, i uwaliło masę w module, wydaje mi się ze jeśli auto odpala i centralny się odzywa, temat do ogarnięcia.

Otóż brak modułu nad schowkiem, i brak w okolica lewarka ręcznego.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Lis 2012 17:53
    rafiozo1
    Poziom 12  

CPH jest umieszona na obudowie nagrzewnicy bez zdjęcia dechy chyba się nie obędzie

0
  • #8 10 Lis 2012 18:03
    domex32
    Moderator na urlopie...

Patrząc przez zdjęty schowek to nad nagrzewnica pod czy po lewej prawej go szukać?

0
  • Pomocny post
    #9 10 Lis 2012 20:04
    kybernetes
    Poziom 39  

Mniej więcej na środku nad schowkiem za poduchą pod samą szybą. Dostęp faktycznie zabójczy.

0
  • #10 10 Lis 2012 22:19
    domex32
    Moderator na urlopie...

Temat prawie rozwiązany, moduł odnaleziony, po trudach wydobyty, wypalona ścieżka pinu numer 13 (masa), naprawiona, niestety w module padło coś jeszcze, nadal nie komunikatywny i nie działa centralny.

Jutro dam koledze niech go sprawdzi, może do uratowania, dziękuje wszystkim za pomoc temat uważam za wyczerpany i zamknięty.

0