Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar parametrów sieci + rejestracja z snmp

09 Lis 2012 14:03 1227 2
  • Poziom 12  
    Mam taki temat. Potrzebny pomiar parametrów na sześciu liniach zasilających 1fazowych (a dokładnie głównie chodzi o aktualny prąd/natężenie) + rejestracja danych.
    Idealnie do tego mi się nadaje zestaw Lovato:
    Link

6x licznik DMED110T1 + rejestrator DMECD + moduł ethernetowy EXM1013 + oprogramowanie do rejestracji i wizualizacji.

I by było wszystko pięknie, tylko klient chce wpiąć to w swój wewnętrzny system pomiarowy oparty na protokole snmp.
    Szukam i szukam i coś nie mogę znaleźć takich systemów pomiarowych jak wyżej ale z protokołem snmp.
    Komunikacja w systemie Lovato leci po Modbusie TCP. Może znajdzie się jakiś konwerter sprzętowy z modbusa na snmp? Ew. jakieś rozwiązanie softwarowe wchodzi w grę?

Ew. może ktoś poleci jakiś taki system pomiarowy z innej firmy?

Temat ciężki bo trochę z pogranicza energetyki, automatyki i informatyki i ciężko znaleźć sprzęt, który by 100% odpowiadał wymaganiom, no ale może komuś się coś rzuciło w oczy w tym stylu?
  • Użytkownik obserwowany
    A może rozważ ACTI9 Schneider Electric nowość ale ma Modbusa a potem przejściówka RS232 -> ethernet. Albo klasyka PLC S7-300 + przekładniki prądowe.
    Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 12  
    Właśnie patrzę na Schneidera, ale bardziej na ten system:
    Link

Jest tam nawet właśnie to czego potrzebuję, czyli Serwer EGX400 z komunikacją poprzez snmp. Tylko znów nie ma do niego liczników jednofazowych tylko typowe trzyfazówki do pomiaru jakości sieci. No i już czuję cenę takiego serwera :) pewnie już blisko czterocyfrowej ;)