Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony ericcson x10 mini pro - nie ładuje się bateria, uszkodzone gniazdo USB

09 Lis 2012 14:27 5244 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam telefon sony ericsson x-peria mini pro x10. Nie wiem, czy dobrze piszę, ale chciałabym wiedzieć, w jaki sposob mozna naprawić gniazdo ładowania i czy jest to możliwe. Kiedyś wyczytałam na formum elektordy, ze to wada fabryczna, a mnie nie uznano reklamacji i kopię się z serwisem, ktory okłamuje klientów, ze naprawa, to koszt nowego telefonu itd.
  • Poziom 34  
    sylwiia napisał:
    chciałabym wiedzieć, w jaki sposob mozna naprawić gniazdo ładowania i czy jest to możliwe

Naprawa jest możliwa poprzez wymianę gniazda na nowe.
  • Poziom 31  
    Nie koniecznie wymiana na nowe, w x10 mini pro to wada fabryczna że puszczają luty i w większości wypadków wystarczy przelut gniazda od nowa.
  • Poziom 38  
    Nigdy nie poprawiam, nowe nie kosztuje tak dużo więc zawsze wymieniam na nowe.
  • Poziom 34  
    Ja też nie poprawiam zwłaszcza, że jest zalane klejem i lepiej po prostu wymienić na nowe jak się babrać z usuwaniem kleju - dla klienta na jedno wyjdzie cenowo.
  • Poziom 2  
    Dzięki, a jest ktoś z Was może z Wrocławia, albo okolic, bo ja jestem laikiem, więc wolałabym oddać telefon w ręce specjalisty:) a najbardziej to wkurza mnie to, ze w serwisie pracuje banda debili, ktorzy poinformowali mnie, ze trzeba bedzie wymienic płytę glówną i nie z kim polemizowac, na pewno sonny ericsson to u mnie już przeszlość, a szkoda, bo poprzedni telefon słuzył mi 4 lata i nadal sprawny.
  • Poziom 40  
    Jeśli powiedzieli Ci to w autoryzowanym serwisie to dobrze Ci powiedzieli, gdyż producent nie przewidział wymiany tego złącza i im tego robić nie wolno ( przewidział wymianę tylko płyty głównej ). Więc do serwisu SE nie miej pretensji.
  • Poziom 24  
    Czyli w tym przypadku serwis zawodzi. Trochę to jest chore, bo jednak przy normalnym "kobiecym" eksploatowaniu się tak dzieję. Też już miałem podobne przypadki. Niby jest zaklejone, ale nie wiadomo po co jak i tak puszczają luty.
  • Poziom 13  
    mnie też ostatnio zbyto z serwisu we Wrocławiu (via salon plusa na Krupniczej) z popsutą mini pro. Choć używana z wielką ostrożnością i należycie dbana, po roku zaczęła powoli zdychać. Według mnie wadliwa jest/była taśma albo inny element ruchomy. Według nich - gniazdo, które nawet uwieczniono na wątpliwej czytelności zdjęciu. Gwarancja była do listopada b.r. Była, bo serwis ją anulował.
    Lokalny serwisant krótko stwierdził, że gniazdo w mini pro to "ewidentna wada fabryczna". Nie wiem, nie komentuję tego - cytuję jedynie.
    Powiedziałem sobie najpierw, że SONY nigdy więcej. Po paru dniach skorygowałem to do postaci "nowego SONY nigdy więcej", bo przy tych cenach sprzętu wolę kupić drugą sprawną mini za coś ponad stówę, niż tracić czas.
    A ci, co mają drogie xperie i scysje z serwisem, ci mają naprawdę problem.

To tyle w temacie.