Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FritzFon 7150 - Mapowanie dysku sieciowego ftp

09 Lis 2012 15:12 2166 3
  • Poziom 10  
    Mam Fritza i podpiąłem do niego dysk przez usb. Nie interesuje mnie podłączenie przez program USB-fernanschluss bo dysk widzę tylko na kompie gdzie jest zainstalowany ten program. Ustawiając we Fritzu jako FTP nie mogę go zmapować w windzie, ale przez przeglądarkę wchodzi bez problemu.

Próbowałem tak:
    ftp://fritz.box/
    ftp://192.168.178.1/
    ftp://192.168.178.1/"nazwa dysku"

Wszystkie te lokalizacje działają w przeglądarkach.

Nie interesuje mnie dodanie lokalizacji sieciowej tylko dysk.

Chce zrobić tak aby dysk był widziany przez tuner sat na linuxie i kompa oraz w każdej chwili będę mógł go podpiąć pod kompa za pomocą usb, System to Win7 32bit.
  • Poziom 31  
    hosunio napisał:

Chce zrobić tak aby dysk był widziany przez tuner sat na linuxie

To musisz kupić innego Fritza, bo ten nie ma funkcji "Media serwer".
    Domyślam się, że chcesz odtwarzać filmy.

hosunio napisał:

Chce zrobić tak aby dysk ... w każdej chwili podpiąć pod kompa za pomocą usb.

Jakikolwiek dysk do jakiegokolwiek routera wspierającego obsługę dysków USB podpina się jeden raz, startuje i amen. Żadnego przełączania.
    Poza tym ten model ma za słaby procek do podawania multimediów.
  • Poziom 10  
    Ale tuner widzi ten dysk i nie ma problemu z dostępem do plików. Gorzej z mapowaniem dysku na kompie. Na 7170 też nie mogę zmapować. Co do odpinania i przypinania to jak odepnę dysk od fritza i później podepnę to nic nie muszę robić bo znów jest widoczny.

Pozatym mogę go zmapować za pomocą FTPUSE Link

Ale mi znika po wyłączeniu kompa.
  • Poziom 31  
    No to zasadniczo problem windowsa.
    Nie pomogę Ci, bo nie używam. Na linuksie nie ma z tym problemu i po starcie można automatycznie zmapować zasoby ftp.