Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna2.2 disel - kopci na czarno i szarpie silnikiem po odpaleniu

09 Nov 2012 16:01 4245 10
  • Level 10  
    Witam. Renaault laguna 2.2 disel kopci na czarno i szarpie silnikiem po odpaleniu.Gdy odpale samochód po nocnym postoju to po odpaleniu strasznie na czarno kopci , szarpie silnikiem, po około 30 minutach wszystko sie unormowuje i jest ok przebieg ma około 240tys km. Co to może być przyczyną, świece zarowe , wtryski,czy co?
  • Level 10  
    Byłem u znajomego mechanika, oleju nei ubywa,twierdzi ze 2 świece żarowe są spalone.
  • Level 21  
    kondensator123 wrote:
    disel kopci na czarno i szarpie silnikiem po odpaleniu
    Szarpanie to tak, ale od świec zazwyczaj jest niebieski lub biały dym.
    Ja bym się zainteresował wtryskami, ciśnieniem paliwa i EGR.

Na komputerze był?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Od dawna tak się dzieje? Nagle to wystąpiło? Ten silnik złomowany już powinien być.....
  • Level 29  
    qoompel wrote:
    Na komputerze był?
    A co tam chcesz sprawdzać na tym komputerze.
  • Level 21  
    kajaba autoserwis wrote:
    A co tam chcesz sprawdzać na tym komputerze
    Wtryski, pompę, czujniki?
  • Level 15  
    Ja bym się zainteresował jednak tymi świecami, bo może nie startować z wszystkich cylindrów, za to darował bym sobie całą resztę "porad", czy jak trochę pochodzi to czy się normuje? sprawdzenie świec akurat nie jest trudne można to zrobić samemu, odkręcić wszystkie i włożyć kartę do końca, bez naciskania startu. Jak się zrobią wszystkie czerwone to należy wtedy szukać innej przyczyny.
  • Level 29  
    mladenick wrote:
    włożyć kartę do końca
    Jaką kartę ? Z tematu wynika że to stary ''klekot'', a nie dci.
  • Level 10  
    W poniedziałek mamy wymieniac świece, zobaczymy czy problem ustąpi.
  • Level 10  
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Powodem szaprania i kopcenia silnika okazały się świece żarowe , zostały one wymienione i silnik chodzi tak jak powinien :D Temat zamykam