Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp LC-42XD1EA - uszkodzony inwerter slave.

zarazek12 09 Nov 2012 17:34 1443 5
    zarazek12
    Level 16  
    Witam.
    Tv model Sharp LC-42XD1EA po naprawie T-CON grał ponad miesiąc. Potem uszkodziły się dwa tranzystory w inwerterze slave Q7601 iQ7602. Zamówiłem, wymieniłem i po godzinie grania znowu padły. Oznaczenia inwertera slave RUNTKA272WJZZ MPV8A045 PCPV0048. Nie wiem co może być przyczyną. Znalazłem tylko jeden post na forum ale nie rozwiązuje mojego problemu. Wiem, że łatwo jest kupić sprawny cały komplet i zamienić ale może udałoby się go naprawić. Proszę o porady.
    zarazek12
    Level 16  
    LCD-LED-PDP wrote:
    Jak padły tranzystory to pewnie w kluczu trafa. Trafka pomierzyłeś ?? Pozdrawiam

Wszystkie trafka po stronie pierwotnej mają 0Ω, po stronie wtórnej trochę więcej jak 4MΩ.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    zarazek12 wrote:
    po stronie wtórnej trochę więcej jak 4MΩ.
    Co 4MΩ???
    zarazek12
    Level 16  
    radekrpisz wrote:
    zarazek12 wrote:
    po stronie wtórnej trochę więcej jak 4MΩ.
    Co 4MΩ???

Pomyłka, mniejsze trafka mają w granicach 790Ω - 810Ω, większe trafka mają w granicach 295Ω.

Podejrzewam też scalak BD9766FV, który może mieć uszkodzony drugi kanał sterujący inwerterem slave. Co do mosfetów 2SK3599 i 2SJ656 czy mogę znaleźć jakieś zamienniki? Według danych katalogowych mogą one pracować przy dużych prądach. Szukałem w internecie zamienników do nich ale nic nie znalazłem. Może któryś z forumowiczów pomoże w doborze tych tranzystorów. Ciągle proszę o poradę.