Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PFL5522/05 - Nie pamieta programow DVB po przejsciu w STBY

09 Lis 2012 18:01 1833 13
  • Spec od TV
    Jak w temacie, po przejsciu w semi stby pamieta (po wylaczeniu pilotem), po wylaczeniu za pomoca klawiatury lokalnej juz nie pamieta. Napiecia ok, EEPROM w DVB wymieniony, dla pewnosci podpinalem WP w EEPROMIE do masy, wymienilem kondensatory w 5V_SW, nie znalazlem tez nic 'mundrego' w biuletynach Philipsa, technical helpdesk w UK ma wakacje...
    Wszelkie sugestie mile widziane.
    PS.Service mode, upgrady softu TV ma juz za soba...
  • Poziom 43  
    Nie kojarzę modelu, ale swego czasu podobną usterkę miałem. Tylko nie dotyczyła pamięci, a samego załączania tunera, czy też któregoś z przyłączanych napięć. Też była jakaś zależność, że pilotem można było dowolnie wyłączać i było OK. Po wyłączeniu z sieci (chyba, bo nie wiem czy semi było) DVB znikało.
    Szczegółów nie pamiętam, ale któryś z tranzystorów kluczy smd był wadliwy.

------------
    Oj, Zbyszek się zaraz będzie czepiał. :)
  • Poziom 33  
    Kolega mirex raczy najpierw zauważyć, że tamten temat ma się nijak to pracy modułu DVB (...)

Coś dzwoni mi ale nie wiem 'czy w tym kościele'?:

Po wejsciu w serwis, opcja 1 i wpisywałem kod z naklejki na panelu, cos w stylu 023 (ale dokładnie nie pamiętam) Jeżeli to nie pomoże, kłopot na pewno dotyczy jednego z NVMów, na którym przechowywane są kanały telewizji cyfrowej(potrzebny wsad).
  • Spec od TV
    To chassis LC7.2 ELA, opcje z nielasciwego wyjscia z 'factory mode' czyli ustawienie w OP1 19 zamiast 23 juz przerabialem ale tu akurat bylo ok.
    Nie jestem pewny czy stacje sa zapamietywane w EEPROMIE 24C64 (7H03) czy we FLASHu moze, 7H00. POdstawiajac czysty 7H03 TV zaczyna po wlaczenie od SETUPu czyli wyszukiwania wszystkich stacji analogowych i cyfrowych, po zapamietaniu i wystarzcy wcisnosc power z klawiatury lokalnej i juz nie pamieta (5V_SW jest wtedy odlaczane). Nie wiem moze ktos glebiej siedzi w temacie 'MOJO', wie gdzie sa zapamietywane kanaly...
    W sumie malo roboty chwilowo to mozna sie pohabilitowac ;)
  • Poziom 43  
    zbyszekskibinski napisał:
    Kolega mirex raczy najpierw zauważyć, że tamten temat ma się nijak to pracy modułu DVB (...)

Który temat? Ja nie piszę tematów na forum, a to moja osobista robota i jak najbardziej dotyczyła braku odbioru DVB po wyłączeniu TV. I tylko DVB. Również programowanie od początku chyba pomagało. Ale tego już nie potwierdzę. Dużo czasu minęło.
    Chyba pora na robienie notatek, bo będzie już tylko gorzej. ;)
    Możliwe, że był jakiś podobny temat kogoś innego.

Może po prostu Jerzy tylko zasugerował się, że traci pamięć?
  • Poziom 33  
    jerzy_d napisał:

Nie jestem pewny czy stacje sa zapamietywane w EEPROMIE 24C64 (7H03) czy we FLASHu moze, 7H00

A kolega nie próbował wyczytać z komórek (w programatorze) czasami nazwy stacji są zilustrowane w prawej kolumnie (u mnie w ASCII).
  • Poziom 33  
    A kolega nie próbował wyczytać z komórek (w programatorze) czasami nazwy stacji są zilustrowane w prawej kolumnie (u mnie w ASCII).

A gdyby nawet, to czy po ponownym programowaniu odbiornika, nie zapisałyby się od nowa?
    I jak tu nie wytykać bzdur?
  • Poziom 33  
    lamer to Ty piszesz bzdury i lepiej się już połóż (do snu :D ). Bo przecież, po przeprogramowaniu odbiornika jasne, że zapiszą się od nowa, ale dowcip polega na tym aby ustalić gdzie są zapisywane w ogóle( autor chce ustalić gdzie) i to autor może (czasem) wyczytać z prawej zakładki na ekranie (po wyświetleniu zapisu z programatora)
  • Poziom 43  
    Chodziło raczej o odczytanie pamięci przed ponownym włączeniem. ;)
    No bo skoro wiadomo, że to się dzieje za każdym razem, to byłaby jakaś wskazówka. Choć może złudna, bo to nie wyłączenie powoduje reset pamięci, a dopiero włączenie TV?
    Ale przynajmniej by było wiadomo, o którą pamięć chodzi. ;)
    A z drugiej strony - aby odczytać pamięć, to chyba trzeba wyłączyć TV. Czyli już wtedy może w niej nic nie być. :cry:
  • Poziom 33  
    ale dowcip polega na tym aby ustalić gdzie są zapisywane w ogóle
    Co?? To nie wiesz?
    Jeżeli to nie pomoże, kłopot na pewno dotyczy jednego z NVMów, na którym przechowywane są kanały telewizji cyfrowej

A ja już myślałem że Ty wszystko wiesz. :D
  • Poziom 33  
    lamer. napisał:

A ja już myślałem że Ty wszystko wiesz. :D

Wiem,że nic nie wiem lamerku, a Ty myślisz, że wiesz więcej, tyle, ze nie pozwalasz nic nikomu o czymkolwiek się dowiedzieć....
  • Poziom 43  

Wiem,że nic nie wiem lamerku, a Ty myślisz, że wiesz więcej, tyle, ze nie pozwalasz nic nikomu o czymkolwiek się dowiedzieć....

Eee tam! On nie jest wszechwładny. :)
    A tak poza tym - obaj już idźcie spać! ;)
  • Spec od TV
    Jesli chodzi o odczyt EEPROma to dowcip polega na tym, ze nazwy stacji sa na poszczegolnych pozycjach (1-BBC1, 2-BBC2 etc...) ale zegar nie chodzi, wiec, nie odbiera zadnego sygnalu, komunikat jest-> 'brak sygnalu' ale dodanie nowych czy reinstalacja pomaga, wiec jesli widze w zczytanaym binie nazwy stacji to wiele nie wywnioskuje. Jutro zrobie cos takiego, podlacze EEPROMa do zasilania 5V ktore jest na stale tzn nie znika po przejsciu w pelny STBY, zobaczymy co to bedzie.
    Pozostaje pytanie, czy w ogole stacje sa zapisywane w pamieci nieulotnej czy uP ma Alzheimera i zapomina ze ma cos takiego jak pamiec nieulotna ;)
  • Poziom 33  
    A na jaki kraj masz ustawiony TV??

Dodano po 17 [minuty]:

Właśnie rozmawiałem z kimś i powiada, że po aktualizacji softu miał podobny problem, i że uszkadza się Flash 7H00 oraz procek od DVB błędnie zapisuje dane w pamięci 7315. Kolega tamten też 'kładł pustaka' 7H03, bez skutku niestety.Ponoć należy przeprogramować obydwa eepromy oraz Flash 7H00....niestety. :cry: