Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DM3 1039wm nie startuje

09 Lis 2012 18:11 3813 30
  • Poziom 16  
    Witam,
    dostałem laptopa model HP DM3-1039WM problem jest że nie startuje, bateria jest ładowana.
    Od czego zacząć?? pozmieniałem pamięci wyjąłem wifi dysk i nic to nie dało.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 43  
    Jak zawsze ta sama porada którą udzielę dziś po raz trzeci:
    Wyczyść pamięć CMOS.
  • Poziom 16  
    baterie od biosu odłączyłem ale nic to nie pomogło. ja ja podłączyłem na nowo i chciałem uruchomić laptop to zaczęła mrugać dioda od ładowania. Sprawdziłem zasilacz, wziąłem drugi i nic.
  • Spec od komputerów
    Czy jakieś pomiary wykonałeś?
    Jak zachowuje się na samym zasilaczu bez baterii?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 16  
    na samym zasilaczu tak samo czyli cisza.
    mam już wyjętą płytę zauważyłem ze wentylator i radiator jest zabity kurze. czyli pewnie mostek??
  • Spec od komputerów
    MarcinViper napisał:
    na samym zasilaczu tak samo czyli cisza.
    mam już wyjętą płytę zauważyłem ze wentylator i radiator jest zabity kurze. czyli pewnie mostek??

To doprowadź układ chłodzenia do porządku, wykonaj podstawowe pomiary i wrzuć wyniki.
    Podaj oznaczenie kodowe płyty.
  • Poziom 16  
    oznaczenia płyty:
    PCB HPMH-41-AB4000-D00G
  • Spec od komputerów
    Czy pracuje przetwornica 3,3V oraz 5V?
  • Poziom 16  
    niestety chyba nie pracuje przeszukałem co sie dało i tylko 19v sie pojawia na płycie
  • Poziom 43  
    MarcinViper napisał:
    niestety chyba nie pracuje przeszukałem co sie dało i tylko 19v sie pojawia na płycie

Niewiele to pomoże.
    Jakieś pomiary wykonane czy tylko 19V na płycie?
  • Poziom 16  
    co innego sprawdzić?? próbowałem wieżyc też podczas przyciskania przycisku power ale bez zmian, jak wkładam baterie laptopa, podłączam zasilanie to w tym momencie zaświeca sie dioda zasilania ta z przodu na stałe. po wciśnięciu przycisku dioda gaśnie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Komputer trzeba rozebrać i zrobić pomiary bez baterii.
  • Poziom 16  
    Mam taką prośbę czy ktoś da rade zaznaczyć gdzie mam pomierzyć??
    Dzięki

• Poziom 43  
    Daj zdjęcie płyty w okolicy gniazda zasilania.
  • Poziom 43  
    Wyjmij baterie od CMOS na 10 sekund i włóż z powrotem.
  • Poziom 16  
    juz próbowałem nawet na dłużej wyjmowałem baterie biosu i z laptopa leżał tak z 15min
  • Spec od komputerów
    Odszukaj na płycie cewki PL503, PL505 podaj z nich napięcia.
  • Poziom 16  
    niestety cewki u mnie mają inne oznaczenia PL nie znalazłem, ale mimo to sprawdziłem chyba wszystkie i nic.... pojawia się tylko napięcie 19v w kilku miejscach między innymi na takim układzie U6EG, i zaraz przy złączu zasilania jest taki malutki układ oznaczony chyba jako A6 i tam jest 3V nigdzie indziej dalej nic mi sie nie udało znaleźć:(
  • Poziom 43  
    Zrób kilka zdjęć płyty głównej z bliska by było dokładnie widać elementy.
    Zdjęcia które zamieściłeś widać tylko wszystko z oddali.
    Najważniejsze miejsce z okolic gniazda zasilania.
  • Spec od komputerów
    MarcinViper napisał:
    niestety cewki u mnie mają inne oznaczenia PL nie znalazłem, ale mimo to sprawdziłem chyba wszystkie i nic.... pojawia się tylko napięcie 19v w kilku miejscach między innymi na takim układzie U6EG, i zaraz przy złączu zasilania jest taki malutki układ oznaczony chyba jako A6 i tam jest 3V nigdzie indziej dalej nic mi sie nie udało znaleźć:(

Poszukaj jeszcze raz cewek przetwornic o oznaczeniach jak pisałem powyżej i podaj z nich napięcia, nie pisz że nie ma cewek PL.. na twojej płycie bo są widoczne na zdjęciach.
  • Poziom 16  
    sprawdziłem wszystkie cewki i inne miejsca i nic niema 3,3,v ani 5v tylko 18,5v sie pojawia.... sprawdziłem cewki mają przejścia, sprawdziłem kilka bezpieczników i tez są ok. przy gnieździe zasilania gdzie powinno pojawić się najpierw 3,3v i w którym momencie??

na układzie który zaznaczyłem pojawia sie 3,3v i 4,5v wygląda to na jakiś stabilizator napięcia??
    [img] HP Pavilion DM3 1039wm nie startuje [/img]
  • Poziom 43  
    Podaj oznaczenie PU505 PU502.
    Podaj oznaczenie tego stabilizatora o którym pisałeś.
  • Poziom 16  
    na tym układzie o którym pisze jest tak:
    51125
    TI 98J
    P6V0

PU502:
    8799G
    TI921
    NTAJ
    nie mogę znaleźć tego PU505 będę szukał
  • Poziom 43  
    MarcinViper napisał:
    na układzie który zaznaczyłem pojawia sie 3,3v i 4,5v wygląda to na jakiś stabilizator napięcia??

Daj zdjęcie tej przetwornicy.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie z układu PU4.
    Znalazłeś cewki o których pisałem?
  • Poziom 16  
    Hej, no wiec tak te cewki PL znalazłem, były obok pamięci ddr pod czarną folią:) niestety jest cisza całkowita:(
    Ten układ PU4 to jest właśnie ten gdzie jest jakieś życie tzn 3,3v i 4,5V sie pojawia.

• Spec od komputerów
    Z PU4 podaj napięcia.
  • Poziom 16  
    na tym układzie PU4 w skrócie mówiąc jest z lewej, z góry i z dołu napięcie na każdej nóżce ok 0,7V ale momencie jak wcisnę power, część napięć znika i pojawia się 1,5V i 4,5V z prawej strony, z góry wszędzie jest 0.

obok na układach jest np tych czarnych jest 4,5V na elektrolicie PC50 jest 3,3V i w jego okolicach tez jest 3,3v

jak np dotknę punktu PR57 jest napięcie 1,8v po wciśnięciu power spada do 0,8v ale co ciekawe słychać jakby jakiś prąd-zwarcie?? chodził po płycie w środkowej jej części, nie wiem czym to jest spowodowane.