Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tusze do napełniania, pytanie o rodzaj.

09 Lis 2012 19:45 1674 4
  • Poziom 31  
    Witam, czy sprzedawane tusze na aukcjach z dedykacją do danych drukarek np hp, brother itp to chwyt dla naiwnych czy naprawdę te tusze mają inną konsystencję niż np dla lexmarka? Kiedyś kupiłem butle do napełniania tuszy z hp, minęły z 2 lata, teraz napełniłem lexmarka 100xla i głowica zaschła :P Muszę co jakiś czas udrożnić, żeby drukowała lub codziennie wydruk próbny. Nie wiem czy straciły one swoje właściwości po tym czasie czy też inny zestaw do innej drukarki ma inną konsystencję. Nie wiem co kupić :(
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Uogólniając, są dwie metody druku wykorzystywane w drukarkach atramentowych: termiczna i piezoelektryczna. Już samo to powoduje, że muszą istnieć co najmniej dwa zupełnie różne rodzaje atramentów niezamienne ze sobą.
  • Poziom 31  
    Więc skoro są dwie metody, to znaczy, że sprzedawcy nabijają ludzi w butelkę pisząc o tuszach do np brother, hp i canon itd a żadne z nich nie są ze sobą zamienne? Rozumiesz, Ty piszesz o dwóch rodzajach a sprzedawcy o 10, że inne konsystencje itp.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Czyli mimo dedykacji np do mojego lexmarka i tak nie mam 100% pewności, że tusz nie zaschnie mimo zapewnień sprzedawcy, który jak opisuje - sam produkuje ten tusz. Dobra, dzięki za wskazówki.