Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tusze do napełniania, pytanie o rodzaj.

Sołtys_Elbląga 09 Lis 2012 19:45 1368 4
  • #1 09 Lis 2012 19:45
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Witam, czy sprzedawane tusze na aukcjach z dedykacją do danych drukarek np hp, brother itp to chwyt dla naiwnych czy naprawdę te tusze mają inną konsystencję niż np dla lexmarka? Kiedyś kupiłem butle do napełniania tuszy z hp, minęły z 2 lata, teraz napełniłem lexmarka 100xla i głowica zaschła :P Muszę co jakiś czas udrożnić, żeby drukowała lub codziennie wydruk próbny. Nie wiem czy straciły one swoje właściwości po tym czasie czy też inny zestaw do innej drukarki ma inną konsystencję. Nie wiem co kupić :(

• Pomocny post
    #2 09 Lis 2012 20:23
    goldi74
    Poziom 43  

Uogólniając, są dwie metody druku wykorzystywane w drukarkach atramentowych: termiczna i piezoelektryczna. Już samo to powoduje, że muszą istnieć co najmniej dwa zupełnie różne rodzaje atramentów niezamienne ze sobą.

• #3 09 Lis 2012 20:43
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Więc skoro są dwie metody, to znaczy, że sprzedawcy nabijają ludzi w butelkę pisząc o tuszach do np brother, hp i canon itd a żadne z nich nie są ze sobą zamienne? Rozumiesz, Ty piszesz o dwóch rodzajach a sprzedawcy o 10, że inne konsystencje itp.

• Pomocny post
    #4 09 Lis 2012 21:38
    1903379
    Usunięty  
  • #5 09 Lis 2012 22:00
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Czyli mimo dedykacji np do mojego lexmarka i tak nie mam 100% pewności, że tusz nie zaschnie mimo zapewnień sprzedawcy, który jak opisuje - sam produkuje ten tusz. Dobra, dzięki za wskazówki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME