Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica kuchnia - Wywala zabezpieczenie fazowe 40 A

09 Lis 2012 21:44 1875 6
  • Poziom 12  
    Witam !
    Szwankuje kuchnia Amica trzyletnia z elektrycznym piekarnikiem . Po jednej godzinie pieczenia w temperaturze 160 stopni , wywala bezpiecznik fazowy 40 A. Wczesniej to się działo przy temperaturach powyżej 220 stopni i dłuższym czasie pieczenia.
    Czy już wyrzucić kuchnię ? Nie mam dostępu do serwisu - mieszkam daleko od specjalistów.
    ed_net.
  • Poziom 34  
    Witam

Kolego gdzie masz tą kuchnię że masz bezpieczniki 40A? Jaka jest jej moc; 1-dno czy 3-fazowa?
    Może wywala ci różnicówkę?
  • Poziom 12  
    Witam !
    Kuchnia jest jednofazowa , moc ok.2 kw , obwód zabezpieczony 16 A , a faza 40A. Bezpiecznik w obwodzie jest nienaruszony , być może że jest to różnicówka -specjalistą od dużych prądów to ja nie jestem -wolę grzebać w moich przedwojennych lampowych radyjkach niż we współczesnych urządzeniach. No ale jeść też trzeba i w związku z tym moje zapytanie.
    Pozdrawiam ed_net.
  • Poziom 26  
    Witam,
    czy to zabezpieczenie fazowe nie jest podobne do tego ze zdjęcia poniżej?

Amica kuchnia - Wywala zabezpieczenie fazowe 40 A
    Jeśli tak to masz upływ do PE i zabezpieczenie różnicowoprądowe działa a nie nadprądowe.
    Bez elektryka lub wymiany sprzętu sie nie obejdzie.
  • Poziom 12  
    Ten nazwany przezemnie bezpiecznik fazowy jest rzeczywiście podobny do zamieszczonego na foto z tym , że produkcji Siemensa, ale również ma przycisk testu.
    Dzieki za pomoc ,chyba jednak będę kupował nową kuchnię.
    Pozdrawiam ed_net.
  • Specjalista AGD
    Prawdopodobnie któraś z grzałek wywala różnicówkę. A która ? To trzeba pomierzyć miernikiem.
  • Specjalista AGD
    ed_net napisał:
    chyba jednak będę kupował nową kuchnię (i to będzie mój wkład w rosnącą górę śmieci).
    A nie lepiej sprawdzić, która grzałka uszkodzona (prawdopodobnie dolna), wymienić i cieszyć się białym śniegiem?
    Można też wezwać fachowca. Na pewno będzie dużo taniej niż nowa kuchnia, czyli ekonomicznie i też ekologicznie.