Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotow, zlecenie.

saskia 10 Lis 2012 00:03 1827 5
  • #1 10 Lis 2012 00:03
    saskia
    Poziom 38  

Potrzebuje regulator obrotow silnika DC 240V -450W. Pierwsza poprawnie dzialajaca sztuke , place 200 pln.
    Szukam oferty wykonania takowego urzadzenia, plus ok. 10 sztuk innych jesli pierwszy egzemplaz zda egzamin.
    Chodzi o regulacje obrotow silnika napedu maszyn napedzanych silnikiem 240v z magnesami stalymi, czyli DC, w rozpietosci mocy od 150W- 1,2 kW

Na tym forum nie ma aprobaty na zdziczałą polszczyznę! Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych- popraw post i zapamiętaj na przyszłość! [Akrzy]

• #2 10 Lis 2012 21:06
    darekplc
    Poziom 12  

Fajny temat napędy DC są bardzo szlachetne. Obroty można regulować za pomocą prostownika który będzie taktowany z różną szerokością impulsu jeśli potrzeba utrzymywania stałych obrotów przy różnych momentach obciążenia powinno być też sprzężenie zwrotne poprzez tacho kiedyś coś takiego robiłem

• #3 11 Lis 2012 12:51
    tomasz_kwasniewski
    Poziom 17  

Może i szlachetne ale za te pieniądze, to chyba mało realne.

• #4 11 Lis 2012 18:48
    darekplc
    Poziom 12  

tomasz_kwasniewski napisał:
    Może i szlachetne ale za te pieniądze, to chyba mało realne.

Masz racje za te pieniądze nie da się tego zrobić dobrze, ale jeśli wymagania są niskie a miało by być tanio ja chyba bym spróbował kupić na allegro regulator mocy do silnika 1F i na wyjściu zainstalowałbym prostownik 2-połówkowy pewnie jakoś by to działało. Pytanie tylko czy wystarczająco dobrze bo cudów nie ma się co spodziewać.

• #5 11 Lis 2012 20:40
    tomasz_kwasniewski
    Poziom 17  

dla mnie zaproponowana cena jest oderwana od jakiejkolwiek rzeczywistości, Czas potrzebny na zaprojektowanie, zakup elementów, montaż tego wszystkiego, to nawet nie wliczając poniesionych kosztów cena 200pln. Jest nie do przyjęcia. Kiedyś miałem podobną propozycję, bo zleceniodawcy ktoś powiedział że w sumie to wystarczy potencjometr. Nie wyjaśnił że przy małych obrotach silnik będzie można zatrzymać ręką. Jak dobrze policzyć to przy takiej stawce nie zarobisz nawet 5pln/h.

Może coś z tego się nada,
    http://magma.sklep.pl/product-pol-1226-REGULA...ZNEGO-12-36-V-12V-24V-36V-DC-BEZ-OBUDOWY.html

tu założyciel wątku ma jeszcze taniej.

• #6 11 Lis 2012 21:06
    darekplc
    Poziom 12  

tomasz_kwasniewski napisał:
    dla mnie zaproponowana cena jest oderwana od jakiejkolwiek rzeczywistości, Czas potrzebny na zaprojektowanie, zakup elementów, montaż tego wszystkiego, to nawet nie wliczając poniesionych kosztów cena 200pln. Jest nie do przyjęcia. Kiedyś miałem podobną propozycję, bo zleceniodawcy ktoś powiedział że w sumie to wystarczy potencjometr. Nie wyjaśnił że przy małych obrotach silnik będzie można zatrzymać ręką. Jak dobrze policzyć to przy takiej stawce nie zarobisz nawet 5pln/h.

Może coś z tego się nada,
    http://magma.sklep.pl/product-pol-1226-REGULA...ZNEGO-12-36-V-12V-24V-36V-DC-BEZ-OBUDOWY.html

tu założyciel wątku ma jeszcze taniej.

Ja myślę że 200zł nie wystarczy nawet na elementy nie rozpatruje tego jako ewentualną robotę taki wzmacniacz (analogowy) DC kosztuje około 2000zł Regulator który podałeś jest na niskie napięcia problemy zaczynają się przy wyższych >50V tam koszty rosną poza tym tam chyba nawet nie ma prostownika tylko taktowana końcówka na jakimś tranzystorze. Można by się jeszcze zastanowić nad układem Autotransformator + prostownik

Pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

Regulator obrotow, zlecenie.

To schemat części falownika który robiłem dawno temu (działał :)) dolna część to regulator PWM szerokości impulsu z wyjścia można wysterowywać jakiś tranzystor mocy i będzie regulator (bez zasilacza ale to już jest proste) górna część to generator częstotliwości sterowany napięciowo może się komuś przyda

Pozdr

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo