Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

parujące (mokre) szyby w całym mieszkaniu. Rozwiązanie

rob209 10 Lis 2012 09:26 20937 13
  • #1 10 Lis 2012 09:26
    rob209
    Poziom 10  

Jak nie ten kącik to proszę przenieść.Nie wiedziałem gdzie napisać.

Problem dotyczy nie tylko starych okien ale też nowych z tego co szukałem na google. Nikt nie ma konkretnego rozwiązania.
    wietrzenie nie pomaga , rozszczelnienie okien nie pomaga.Przez te zabiegi jest tylko zimniej w mieszkaniu.

Walczę z tym problemem kilka lat.Zawsze w okresie jesienno-zimowym rano i późnym wieczorem na oknach widnieje coś takiego

Problem rozwiązałem naklejając folie na okno tworząc dodatkową warstę izolująca z powietrza (między szkłem a framugą)na zdjęciach widać ,że jest na dole lekko zaparowane,ale wynika to z tego ,że obok jest inne okno nie zaizolowane i od niego (szkła)ciągnie zimnym powietrzem.
    Zaparowana jest folia a nie szyba w środku.

Z lewej strony okno zaizolowane z prawej niezaizolowane

Dziś na noc okleiłem wszystkie okna i nie ma nic wody.Problem rozwiązany.
    Na razie wygląda to tandetnie ale chodziło o zrobienie próby czy to zadziała.
    Teraz dopiero będę myślał nad estetyką.

Materiał najlepiej dobrać jak najbardziej przezroczysty,żeby było coś widać przez te okna.Na próbach miałem założoną folie PET(przezroczystą) na jednej połówce skrzydła (na więcej nie starczyło),a na reszcie okien folie malarską.
    Folie trzeba szczelnie przykleić.

2 13
  • #2 10 Lis 2012 09:53
    andrefff
    Poziom 36  

W jaki sposób ogrzewane jest to mieszkanie, tak z ciekawości ?

2
  • #3 10 Lis 2012 10:07
    wariato
    Poziom 43  

Wygląda na wilgoć w domu / za dużo pary wodnej bądź za słabą cyrkulację powietrza. Mieszkanie/dom ma kanały wentylacyjne ? Spróbuj mechanicznie wymusić cyrkulację i sprawdzić czy pomoże.

2
  • #4 10 Lis 2012 10:08
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

andrefff napisał:

Ta informacja jest istotna, więc pisz.

2
  • #5 10 Lis 2012 15:21
    rob209
    Poziom 10  

serwisant73 napisał:
    andrefff napisał:

Ta informacja jest istotna, więc pisz.

Centralne,ale nie ma to znaczenia bo problem rozwiązany
    Jak jest wilgoć to wietrzenie powinno pomóc a nie pomaga.
    Kładłem nawet osuszacz powietrza koło okien to po miesiącu było tylko około 1 mm wody na dnie.
    wentylacja jest opadowa czy jak sie to nazywa.Kratka w kuchni i łazience.
    kładąc dłoń blisko szyby niezaizolowanej to czuć chłodem.Uczucie jakby z nich ktoś dmuchał.
    Kratki kupiłem z wiatraczkiem.chodził kilka dni i nic to nie dało.
    CUG jest bo byli fachowcy na przeglądzie corocznym.

0
  • #6 10 Lis 2012 15:25
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Lis 2012 19:27
    rob209
    Poziom 10  

Jerzykowski napisał:
    rob209 napisał:
    ,ale nie ma to znaczenia bo problem rozwiązany
    No to w jaki sposób rozwiązany? Może porada przyda się innym.

Przecież napisałem co zrobiłem i problem się rozwiązał.
    Wiem ,że likwiduje skutek a nie przyczynę ,ale jak działa to czemu nie korzystać.
    Nawet jak zlikwiduje tylko 90% objawów to i tak to mi na razie wystarczy.
    Osoby które mają (mieli) ten sam problem to mnie rozumieją ile nerwów to kosztuje.

2
  • #8 10 Lis 2012 19:31
    andrefff
    Poziom 36  

A co Ty zlikwidowałeś ? Przecież, jak miałeś wilgoć, tak dalej ją masz. Tyle, że teraz będzie w meblach, książkach, ubraniach, żywności, itd. Faktycznie, super zmiana na lepsze.

2
  • #9 10 Lis 2012 19:33
    rob209
    Poziom 10  

andrefff napisał:
    A co Ty zlikwidowałeś ? Przecież, jak miałeś wilgoć, tak dalej ją masz. Tyle, że teraz będzie w meblach, książkach, ubraniach, żywności, itd. Faktycznie, super zmiana na lepsze.

A co tak jej nie miałem ?

Właśnie znalazłem w necie materiał na temat tzw. "DODATKOWA SZYBA"
    Jest to to samo co ja zrobiłem.Dlaczego ta firma nie opisała,że pleśń pozostała ?

2
  • #10 10 Lis 2012 19:47
    andrefff
    Poziom 36  

Miałeś, tyle, że z szyby woda zleciała na parapet, małżonka wytarła i po problemie. A teraz ?

1
  • #11 11 Lis 2012 08:40
    rob209
    Poziom 10  

andrefff napisał:
    Miałeś, tyle, że z szyby woda zleciała na parapet, małżonka wytarła i po problemie. A teraz ?

Właśnie wstałem otwieram rolety a tam nie ma co wycierać.Jakby była wilgoć w mieszkaniu to by się woda skropliła na tej foli w ilości takiej jak na szybie. Na razie jestem zadowolony z rozwiązania .Zobaczymy co to będzie jak temp. zejdzie poniżej 0.

1
  • #12 11 Lis 2012 09:53
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Kup higrometr. Wówczas bez zgadywania będzie wiadomo, czy masz dużą wilgotność czy tylko zimne okna (i folia poprawiła ich opór termiczny).

2
  • #13 11 Lis 2012 10:09
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Główną przyczyną parowania szyb jest , suszenie ubrań w pomieszczeniach, brak wentylacji w sypialni , brak okapu w kuchni.

rob209 napisał:
    Kładłem nawet osuszacz powietrza koło okien to po miesiącu było tylko około 1 mm wody na dnie

Miedzy bajki, ja mam Zibro to potrafi dziennie 5l wody uzbierać. 1 mm wody to tampon na parapecie więcej by uzbierał. Bo skoro na oknacz masz wode to i w pokoju.

0
  • #14 11 Lis 2012 17:20
    rob209
    Poziom 10  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Główną przyczyną parowania szyb jest , suszenie ubrań w pomieszczeniach, brak wentylacji w sypialni , brak okapu w kuchni.
    rob209 napisał:
    Kładłem nawet osuszacz powietrza koło okien to po miesiącu było tylko około 1 mm wody na dnie

Miedzy bajki, ja mam Zibro to potrafi dziennie 5l wody uzbierać. 1 mm wody to tampon na parapecie więcej by uzbierał. Bo skoro na oknacz masz wode to i w pokoju.

Pomyliłem się to nie osuszacz tylko pochłaniacz wilgoci taki z kostką.Okap mam ale podszawkowy bez wyciągu do komina.ubrania suszą się w łazience.Nad higrometrem muszę pomyśleć.

0