Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ferguson ariva combo - nie widzi pliku abs

nina76 10 Nov 2012 12:29 4302 5
    nina76
    Level 2  
    Witam,
    chciałam zrobić aktualizację oprogramowania arivy przez usb - do tej pory pliki na stronie fergussona były w formacie usb, teraz jest to plik abs, w formacie usb podana jest tylko lista kanałów,odbiornik nie widzi w ogóle tego pliku
    czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić?
    LeDy
    Level 43  
    nina76 wrote:
    Witam,
    chciałam zrobić aktualizację oprogramowania arivy przez usb - do tej pory pliki na stronie fergussona były w formacie usb, teraz jest to plik abs, w formacie usb podana jest tylko lista kanałów,odbiornik nie widzi w ogóle tego pliku
    czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić?
    Może przestań kombinować bo za którmś razem uwalisz tuner. Która Ariva combo?
    wish666
    Level 13  
    Zawsze były to pliki w formacie abs... a jak sciągnąłeś soft ze strony producenta to jest też tam pdf jak wgrywać soft po usb..
    Fotodetektor

Level 30  
    Plik w wersji pdf to nie plik wsadowy.
    jaki model to ci podeślę wsad najnowszy
    LeDy
    Level 43  
    mariuszl wrote:
    Plik w wersji pdf to nie plik wsadowy.
    jaki model to ci podeślę wsad najnowszy
    Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy on napisał, że plik "wsadowy" to PDF? PDF to jak wgrać a " wsadowy" to ABS.

wish666 wrote:
    Zawsze były to pliki w formacie abs... a jak sciągnąłeś soft ze strony producenta to jest też tam pdf jak wgrywać soft po usb..
    arczi148
    Level 10  
    Ściągasz najnowszy soft ze strony fergusona. Zapisujesz go w folderze na dysku twardym komputera. Następnie wchodzisz do tego folderu klikasz na pobrany plik , wciskasz prawy klawisz myszy wybierz opcję wypakuj tutaj. Pojawi się kilka plików PDF oraz jeden plik z rozszerzeniem .abs i jest to plik wsadowy. Kopiujesz ten plik do głównego katalogu na pendriwie. Następnie podłączasz pendriwe do dekodera. Pilotem wybierasz aktualizacja przez USB. Następnie wybierasz typ aktualizacji czyli allcode+bootloader. Podświetlasz pilotem start i wciskasz ok i po temacie. warto wcześniej wyeksportować ze starego softu listę kanałów ale to już inna bajka.