Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stanowisko do badania żyratora.

10 Lis 2012 13:03 1716 3
  • Poziom 8  
    Witam

Potrzebuje zbudować żyrator. Chcę zbudować stanowisko do badania żyratora. Chciałbym aby można było zobaczyć jak działa żyrator. Gdy podłączę pojemność na wyjściu to od zacisków wejściowych będzie widoczna indukcyjność. Mam przygotowane dwa schematy . Prosiłbym o pomoc z którego skorzystać i dlaczego oraz jakie elementy musiałbym zakupić aby takie stanowisko stworzyć. Stanowisko do badania żyratora. Stanowisko do badania żyratora.
  • Poziom 8  
    Stanowisko do badania żyratora.

Witam

Mam umieszczony schemat. Mam nadzieje że ktoś bedzie wyrozumiały i mi pomoże.
    Mianowicie Jesli patrząc na schemat od wejscia.
    Nie wiem czy dobrze rozumuje.
    Prąd I1 popłynie przez rezystor R2 czyli jest tam spadek napięcia I1*R2= 1,2V Prąd jest taki sam czyli 240uA. Dalczego na wzmacniaczu jest 6,8V a nie 4-1,2=2,8
  • Poziom 8  
    Witam

Dzięki jupi23 za pomoc. Wie ktoś moze jaki mam zakupic wzmacniacz operacyjny do tego układu.

to tak żyrator jest zbudowany. Układ będzie zasilany z napięcia sin. Oto może schemat. Stanowisko do badania żyratora.

Pdłączam do niego kondensator 1nF. Od strony wejściowej układ widzi indukcyjność którą obliczam tak:

Lwe=R*R*C dla tego układu wyniesie 1mH. Oto moje obliczenia dotyczące V1. Stanowisko do badania żyratora.

teraz tak obliczam I2 tj.
    I2=V1/-R,

Mam pytanie.
    prąd I2 jest zależny od R zyr i od napięcia wejciowego?
    jak obliczyć I1?

Może ktoś znajdzie chwile czasu i mi pomoże?