Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KOMPUTEREK DO WYMAGAJĄCYCH GIER

10 Lis 2012 13:26 1059 12
  • Poziom 18  
    Witam.
    Czy taka konfiguracja nada się do najnowszych gier??
    Proszę o opinie :)

INTEL Core i5 3470 Turbo 4x 3,6GHz
    MSI B75MA-E33
    ATI HD7770 1GB DDR5
    WD Caviar 500GB
    GEIL DRAGON 8 GB DDRIII 1600 MHz DUAL CHANNEL
    OCZ CoreXstream 500W
  • Poziom 19  
    Oczywiście, jednak jeśli masz jeszcze pieniądze, to dołóż do HD7850 i będzie w ogóle super.
  • Poziom 18  
    A czy ten zestaw wymieniony powyżej jest "lepszy " do gier od tego?? :
    i3 2120
    MSI B75A G43
    MSI Radeon HD7850
    WD Caviar Blue 500GB
    Corsair/Crucial 2x4GB DDR3 1600
    OCZ CoreXstream 500W
    SPC Brutus 410
    DVD SATA
    SPC Spartan Pro HE924
  • Poziom 43  
    W grach wydajniejszy będzie ten drugi na i3. Chłodzenie możesz sobie darować bo i3 to chłodny procesor.
  • Poziom 38  
    W 1 można dać 4GB ram
    zasilacz zmieniłbym na XFX 450W

Osobiście wybrałbym 1 zestaw, ze względu na obecność i5, a w przyszłości zmienił kartę na 7850/8850 i cieszył się znowu dużą wydajnością, przyznam, że w najbliższym czasie również planuję takie coś;)
  • Poziom 18  
    A czy dobrym rozwiązaniem było by na początek dobrać lepszą kartę a potem procka (do 1 zestawu) ?
  • Poziom 38  
    Na PClabi też był taki temat i5+7770 czy i3+7850, każdy był za 1 zestawem, ponieważ w przyszłości można zmienić tylko grafikę i sprzęt jest dalej wydajny,
    Osobiście jeżeli miałbym brać i3 to wziąłbym G860, ponieważ w testach daje podobną wydajność a jest ok 200zł tańszy...
    Ja również polecam i5+ tańsza grafika.
  • Poziom 43  
    A procesora to co nie będzie mógł wymienić ? Wstawi i5 3470 i będzie śmigał z HD7850. Obecnie więcej fps da i3 z 7850 niż i5 z 7770 a te karty dzieli spora różnica w wydajności.
  • Poziom 38  
    wariato napisał:
    A procesora to co nie będzie mógł wymienić ?

a czy ja coś takiego powiedziałem?, moim zdaniem lepiej jest kupić teraz i5, i tańszą kartę, albo poczekać do premiery serii 8xxx, to może ceny 78xx spadną...
  • Poziom 43  
    Napisałeś:
    zieloczek100 napisał:
    ponieważ w przyszłości można zmienić tylko grafikę i sprzęt jest dalej wydajny

Zabrzmiało to jakby tylko grafikę można było wymieniać. Lepiej wziąć teraz i3 i 7850 bo to jest wydajniejsze wyjście a za jakiś czas może wymienić procesor i grafikę albo sam procesor bo grafika po podkręceniu da radę spokojnie jeszcze przez rok może dwa/trzy zależy od detali/rozdzielczości.
  • Poziom 38  
    Mamy, podzielone opinie, wybór należy do autora ;)
    Przy zakupie teraz i5, w przyszłości wystarczy wymienić tylko kartę, taka hd7770, przez rok też będzie dawała sobie radę, może nie tak dobrze, ale zadowalająco ;)
  • Poziom 39  
    Z wyminą karty jest mniej zabawy niż procesorem. Jestem za zestawem z I5
  • Poziom 18  
    Dzięki chłopaki. Jednak zostane przy opcji Wariato :)
    Za kompa z i3 zapłace ok. 2150zł
    Już teraz zależy mi na ULTRA w FPS' ach
    Za rok dozbieram sobie na i5 albo odrazu wymienie na i7 :)