Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montowanie radia 2DIN w Hondzie Civic 2001-2003

10 Lis 2012 13:31 22380 11
  • Poziom 10  
    Witam, chciał bym przedstawić fotoreportaż z montowania radyjka 2DIN (Pioneer AVH-2400BT) w autku Honda Civic 2001-2003 (przed liftem)
    Będą nam potrzebne:
    1.Piłka bądź mała frezarka
    2.Papier ścierny 260 do szlifowania i 800 do polerowania przed malowaniem
    3.Szpachla uniwersalna UNI
    4.Spray czarny do plastiku (nie wymaga podkładu)
    5.RADYJKO :D
    6.Narzędzia

Baza wyjściowa, łatwo dostępna ramka 1DIN do wycięcia tylni półka w której zostawiamy tylko dolną część.

Pierwsze przymiarki.

Dodatkowe uchwyty.

Kolejna przymiarka.

Wklejanie uchwytów.

CDN

No i zaczynamy :D SZPACHLA SZPACHLA jeszcze raz SZPACHLA (ale wcześniej pamiętajcie zmatowić) :P

Szpachla i docierania.

CDN

CDN

Polerowanie papierem 800 na mokro przed malowaniem.

Czarny mat lakier do plastiku bez podkładu 4 warstwy.

Montowanie to ciężka zabawa i tu proszę o szczególną uwagę tj,
    1. Odkręcamy gałkę zmiany biegów po wcześniejszym ściągnięciu w dół chromowanego plastiku.
    2. Wkładając rękę w gumę wyciągamy dolny plastik dookoła drążka i odpinamy zapalniczkę wraz ze światłami awaryjnymi.
    3. Demontujemy obudowę pod kierownicą i demontujemy schowek pasażera (ściskamy boki schowka do środka i spada w dół)
    4. W tyle radia mamy 2 śrubki 8mm po bokach do których dojdziemy długim kluczem z grzechotką od schowka i za kierownicy.
    5. Teraz najlepsze, szarpiemy wszystko do siebie i powinno wszystko odejść na około 5-10cm i zatrzyma się na cięgłach od nawiewu.
    6. Zdejmujemy cięgła 1 w miejscu gdzie wkładaliśmy klucz od schowka a 2 pod kierownicą.
    7. Odpinamy wszystkie kostki i wyjmujemy cały kokpit na kolanka.
    8. Teraz z górki odkręcamy stare radio, wkładamy ramkę i przykręcamy nowe radyjko.
    9. Na koniec wszystko w odwrotnej kolejności, tylko zwracajcie uwagę z których dziur wyszły cięgła od nawiewu bo z nimi jest największy problem przy montowaniu.

EFEKT KOŃCOWY :D:D:D:D
  • Poziom 2  
    Witam
    A czy jesteś w stanie zrobić taką ramkę odpłatnie ??
    sam chyba nie dam rady ??
  • Poziom 10  
    Oczywiście, wiadomość na PW
  • Poziom 2  
    Wielkie Dzięki kolego za pomoc :)
    Oto efekt końcowy

• Poziom 1  
    Panowie czy te radyjko będzie pasować do mojego modelu z 2004r wersja LS???prosze o odpowiedz, bo nie wiem czy sie za to zabierać i wydawać na marno pieniązki :D
  • Poziom 8  
    U mnie też już zamontowane. Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam. Czy jest ktoś wstanie wykonac taka ramke? Kupiłem Radio z mysla że uda mi się zrobic taka ramke niestety nie udało się.
  • Poziom 1  
    Witam. Gdzie mozna dostac takie dodatkowe uchwyty?? pozdrawiam
  • Poziom 1  
    surek_xx czesc kolego mam do ciebie pytanie czy nie zrobił byś koledze taka ramkę ??oczywiście odpłatnie ,proszę o odpowiedz
  • Poziom 1  
    witam ma ktoś jakiś kontakt do autora tematu?? Bo od listopada się nie logował :( a przydała by się taka ramka :D

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które trudno jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.
  • Poziom 10  
    Drodzy panstwo. . . zrobienie tej ramki jest bardzo czasochłonne i potrzebne jest do tego radio zeby ową ramkę dopasowac. Jestem w stanie wykonat te raki ale nie w pojedyńczej szt. jeśli dostane jakies radio pionnera na wzór bo swojego już nie posiadam i zamówienie na przynajmniej 4szt to wykonam owe ramki w cenie 200zł za szt. to nie jest wysoka cena bo takie są koszty 40zl podstawa ramki okolo 40zl na materialy scierne okolo 30zl dobranie lakieru 20zl szpachle. Czas wykonania jednej ramki to okolo 4h bez malowania rozbity na caly dzień (schniecie szpachli)

Czekam na propozycje i jestem otwarty na sugestie. A nr telefonu do mnie podany jest w opisie UP
  • Poziom 1  
    Witam,czy dalej Pan wykonuje ramki ?