Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer vsx-527 a karaoke

krispinus 10 Lis 2012 14:49 8262 5
  • #1 10 Lis 2012 14:49
    krispinus
    Poziom 9  

Witam.
    Proszę o pomoc.
    Jak podłączyć zestaw karaoke (silvercrest sks 15 a1).?
    Dopiero co nabyłem zestaw pioneera vsx-527 i bdp-150.
    Sprzęty połączone hdmi. Dekoder z cyfry i tv też hdmi.
    W karaoke in i out są na cinche.
    Jak to podłączyć?
    Potrzebuję dodatkowych kabli, urządzenia(oby nie-bo w poprzednim kinie domowym musiałem się posiłkować dodatkowym dvd,a tego chciałbym uniknąć).
    Może to tylko kwestia ustawień?

1 5
  • Pomocny post
    #2 10 Lis 2012 23:35
    anmedia
    Poziom 39  

Laczysz tak jak na rysunku ponizej. Jedyne kable to czincze.
    Jedna uwaga jesli calosc nie bedzie dzialac w sensie ze na TV nie bedzie obrazu poprzez HDMI z wyjscia wzmacniacza, bedziesz musial dodatkowo podlaczyc z amplitunera (pomaranczowa linia z Monitor Out) do eurozlacza w TV. Bluray i amplituner laczysz HDMI i z amplitunera do TV rowniez HDMI.

pioneer vsx-527 a karaoke

2
  • #3 11 Lis 2012 00:04
    krispinus
    Poziom 9  

Dzięki za super robotę.
    Jutro dam znać jak wyszło.
    Dobranoc.

Oo.
    Dzisiaj.':D'

0
  • #4 11 Lis 2012 12:24
    krispinus
    Poziom 9  

Super wieeelkie dzięki!!

Wszystko gada.

Mikser podłączyłem wg. Twoich wskazówek. Pozostałe sprzęty po hdmi.

Jedynie na pilocie amplitunera musiałem wybrać przyciskiem signal sel ( dot. sygnału wejściowego) sygnał analogowy.
    Choć wydaje mi się ,że przy następnym testowym uruchamianiu karaoke amplituner dostrajał się automatycznie na analoga.

Jestem teraz na etapie szukania najlepszych parametrów ustawień trybów odsłuchowych i poziomów głośności.

Ogólnie jest już prawie ok!

Jeszcze raz dzięki.
    Doceniam Twoją robotę.
    Zdjęcia i schemat , myślę, że mogą się przydać wielu innym "karaokowiczom" posiadającym podobny sprzęt.

Sprawdzę jeszcze czy obraz na tv (podświetlanie słów w tekstach) jest zsynchronizowany z muzyką.

Mam takie pierwsze wrażenie , że obraz (po hdmi ) lekko wyprzedza muzykę (cinch analog).

Muszę to przetestować w większym gronie.

Najwyżej w celu wyrównania rytmu trzeba będzie zastosować , proponowaną przez Ciebie opcję EURO-CINCH i powinno się ,myślę, wyrównać.

0
  • #5 11 Lis 2012 19:45
    anmedia
    Poziom 39  

krispinus napisał:
    Jedynie na pilocie amplitunera musiałem wybrać przyciskiem signal sel ( dot. sygnału wejściowego) sygnał analogowy.
    Choć wydaje mi się ,że przy następnym testowym uruchamianiu karaoke amplituner dostrajał się automatycznie na analoga.

Bardzo dobrze, ja zapomnialem to dopisac wczesniej, ale przynajmniej widac ze zerknoles do instrukcji ;)
    Amplituner sie nie dostraja tylko pamieta ostatnie ustawienia. Choc w wielu jako priorytet sa wejscia cyfrowe. Wszystko zalezy od producenta.

krispinus napisał:
    Sprawdzę jeszcze czy obraz na tv (podświetlanie słów w tekstach) jest zsynchronizowany z muzyką.

To jest sprawa niezalezna. Poniewaz obraz i dzwiek wychodza jednoczesnie z DVD.

krispinus napisał:
    Mam takie pierwsze wrażenie , że obraz (po hdmi ) lekko wyprzedza muzykę (cinch analog).

Zgadza sie, ale to nie tylko po HDMI, takze poprzez wyjscie optyczne. To jest roznica ok 0.5sek. Po prostu przy takich podlaczeniach w TV musi byc dzwiek wylaczony.

krispinus napisał:
    Najwyżej w celu wyrównania rytmu trzeba będzie zastosować , proponowaną przez Ciebie opcję EURO-CINCH i powinno się ,myślę, wyrównać.

Nie ma takiej potrzeby, w TV tylko obraz (dzwiek wylaczony). Jesli roznica jest duzo, np przesuniecie jest dluzsze niz 2sek. To problem jest powazny. Jesli instalacja nowego softu (biosu) nie pomoze to serwis.

0
  • #6 12 Lis 2012 07:35
    krispinus
    Poziom 9  

Masz rację.
    Wszystko chodzi jak należy.
    Pierwotne wrażenie było chyba efektem nadmiernego echa.
    Dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo