Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 21 PT441B/02 - Nie można wejść w menu strojenia kanałów

morpaw 10 Nov 2012 16:46 3534 16
    morpaw
    Level 9  
    Witam
    Mam problem z tym telewizorkiem, ponieważ nie mogę wejść w menu strojenia kanałów. Telewizor kupiłem używany od gościa w Polsce. Nie było do niego oryginalnego pilota, więc myślałem, że to problem pilota. Jednak kupiłem oryginalny pilot o symbolu RC-7535-PR, nacisnąłem klawisze według instrukcji i niestety dalej kicha. Dodam tylko, że poza tym głównym menu strojenia, wszystko działa dobrze na tym pilocie.

Szukałem więc w internecie i znalazłem informację, że może to być zablokowane? tryb hotelowy? Nie jestem specjalistą w dziedzinie telewizorów, dlatego też zwracam się o pomoc do Was. Znalazłem tylko temat na elektrodzie, że telewizor ten posiada chasssis 1.1

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic822894.html#4222067

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Tak, jak pisałem nie jestem specjalistą w dziedzinie tv, więc w miarę możliwość prosiłbym o "łopatologiczne" wytłumaczenie :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    morpaw wrote:

Philips 21 PT441B/02
    Nie ma takiego TV.
    morpaw
    Level 9  
    Faktycznie, może to powinno być pisane bez odstępów. Sory. Wciskam te przyciski, tak jak na zdjęciu. Taką instrukcje znalazłem w internecie. Nic więcej nie mam.

Philips 21 PT441B/02 - Nie można wejść w menu strojenia kanałów [/img]
    morpaw
    Level 9  
    Tak wysyła, sprawdzone, pewne. Ponadto dioda w telewizorze mryga.
    morpaw
    Level 9  
    20zł, ale na alledrogo są takie za 9zł. W takim razie wysyła coś, ale tak jak piszę, wszystkie inne funkcje działają bardzo dobrze.
    mirex
    Level 43  
    Zgadza się. Wszystkie inne.
    Po prostu sporo podróbek nie potrafi poprawnie wysłać rozkazu składającego się z dwóch komend.
    A czy tak jest w tym wypadku? Odpowiedź możliwa by była po zastosowaniu oryginału. Albo wiernej kopii renomowanego producenta.
    Niektóre uniwersalne potrafią jednym klawiszem zrobić to, co tam trzeba dwoma. Na przykład stareńki Top-Tel.

Dodano po 1 [minuty]:

Nie wiem gdzie kupiłeś, ale spróbuj wymienić na inny. Całkiem inny. Poznań to duże miasto. ;)
    morpaw
    Level 9  
    Dodam jeszcze, że mam również dwa inne piloty. Tak zwane uniwersalne. Niestety, żadnym z nich nie da się wejść do tego menu. Na innym telewizorze Philipsa nie było problemów, nawet z pilotem uniwersalnym.

Ponadto ten telewizor ma z tyłu naklejkę z niemieckim orłem:) sugerowałoby to, że pochodzi z Niemiec?

Czego można jeszcze spróbować?
    mirex
    Level 43  
    Jak masz dwa uniwersalne, to próbuj na różnych kodach. Wciskaj po kolei wszystkie klawisze i może trafisz.
    Zerknąłem do trybu serwisowego, aby się upewnić - tam nie ma nic związanego z opcją "Hotel".

No i pozostaje jeszcze jedno pytanie - może radekrpisz wyczuł pismo nosem, a Twój model TV to 21PT4418? A zatem zupełnie inne chassis i inna bajka.
    morpaw
    Level 9  
    Model to napewno Philips 21PT441b/02. Chyba, że informacja z tyłu telewizora nie jest poprawna, ale to chyba raczej mało prawdopodobne. Spróbuje pokombinować jeszcze z pilotami. Dziękuję za dotychczasową pomoc i zainteresowanie :) Pozdrawiam
    radekrpisz
    mirex wrote:
    może radekrpisz wyczuł pismo nosem,

Jedna prosta sprawa jaka wyjaśniła by wszystko, obrazek jak wygląda menu. Lub inne informacje z wnętrza tego potwora... :-)
    morpaw wrote:
    Spróbuje pokombinować jeszcze z pilotami.
    Powodzenia.
    morpaw
    Level 9  
    Jeśli to coś pomoże to menu teoretycznie wygląda tak :)

Philips 21 PT441B/02 - Nie można wejść w menu strojenia kanałów
    radekrpisz
    mirex wrote:
    Może jeszcze inaczej - TV z chassis MD1.1 były chyba tylko czarne

Właśnie może to jakiś wynalazek.
    radekrpisz wrote:
    Lub inne informacje z wnętrza
    morpaw
    Level 9  
    To jest właśnie podstawowe menu, w które nie da się wejść :( Są jeszcze menu poboczne tak jakby, ale one dotyczą ustawień obrazu, dźwięku i ostatnie menu odnosi się do innych opcji, typu blokada rodzicielska i sleeptimer, ale tam wszystko jest wyłączone.

Z tyłu telewizora jest naklejka i jest tam napisane S MD1.1E. Inne informacje, które są tam zawarte to UVSH oraz jakiś numer - A51EAL165X07.

Telewizora póki co nie otwierałem.