Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DD-WRT Repeater Bridge - dostęp do ustawień 2 routera z zewnątrz

10 Nov 2012 18:42 2670 5
  • Level 8  
    Sprawa wygląda następująco:
    Główny router Linksys WAG200G (192.168.1.1)
    Dodatkowy D-Link DIR-300 z wgranym DD-WRT ustawiony w trybie Repeater Bridge (192.168.1.2)

Wewnątrz sieci, wszystko działa, mam dostęp do ustawień obu routerów. Wpisując w przeglądarkę zewnętrzne IP, mam także dostęp do ustawień głównego routera. Za nic jednak nie mogę z zewnątrz dostać się do drugiego routera pracującego jako Bridge. W głównym routerze ustawiłem przekierowanie na 192.168.1.2 na pocie 81, ale na niewiele to się zdało... Próbowałem także połączyć się z zewnątrz do SSH, który pracuje na drugim routerze (przekierowując port 22 na 192.168.1.2), ale to także nie działa. PuTTY jak gdyby próbuje się połączyć, ale po chwili wywala: "Network error: "Connection timed out".

Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę?

EDIT:

Znalazłem dość podobny temat z którego wynika, że nie da rady uzyskać dostępu do ustawień pozostałych routerów z zewnątrz:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2274653.html

A czy jest jakaś możliwość abym mógł połączyć się z drugim routerem wykorzystując PuTY i łącząc się z nim przez SSH?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    DIR-300 ma ustawioną 192.168.1.1 jak bramę domyślną ?

Bez tego nie będzie dostępu z zewnątrz.
  • Level 8  
    mbo wrote:
    DIR-300 ma ustawioną 192.168.1.1 jak bramę domyślną ?

Bez tego nie będzie dostępu z zewnątrz.

Tak, DIR-300 jako bramę ma ustawiony adres głównego routera (192.168.1.1), który doprowadza internet.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Można mieć dostęp z zewnątrz do wielu urządzań za pierwszym routerem przez WWW jak i SSH.

Wklej obrazki z usawieniem przekierowania portów i wynik polecenia route z dd-wrt.
  • Level 8  
    mbo wrote:
    Można mieć dostęp z zewnątrz do wielu urządzań za pierwszym routerem przez WWW jak i SSH.

Wklej obrazki z usawieniem przekierowania portów i wynik polecenia route z dd-wrt.

Przekierowanie z zewnątrz na inne urządzenia działa bez problemu, mam tylko problem z dostaniem się do routera z dd-wrt.

DD-WRT Repeater Bridge - dostęp do ustawień 2 routera z zewnątrz DD-WRT Repeater Bridge - dostęp do ustawień 2 routera z zewnątrz DD-WRT Repeater Bridge - dostęp do ustawień 2 routera z zewnątrz DD-WRT Repeater Bridge - dostęp do ustawień 2 routera z zewnątrz
  • Level 8  
    Sprawę częściowo udało się rozwiązać... Okazało się, że przyczyną problemu z połączeniem do 2 routera był fakt, że router miał utworzony dodatkowy wirtualny interfejs WI-FI. Po skonfigurowaniu 2 routera od nowa z pominięciem owego interfejsu jest już możliwość połączenia się zewnątrz przez SSH. Nadal jednak nie bardzo wiem jednak jak skonfigurować połączenie aby z zewnątrz mieć dostęp do panelu ustawień obu routerów, gdyż przekierowanie portu 81 (ani podobnych nie działa). Działa tylko przekierowanie portu 80 - mam co prawda wtedy dostęp do 2 routera, ale tym samym tracę dostęp do pierwszego.