Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus U004-24k - Buderus U004-24k problem z napełnieniem

10 Lis 2012 23:02 2769 2
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z kotłem Buderus U004-24k. Kocioł zakupiłem od znajomego jako egzemplarz sprawny, 6 letni, który jakiś czas nieużywany przeleżał w piwnicy. Kocioł zamontowałem , ale nie mam pojęcia w jaki sposób mam napełnić kocioł wodą. W całym zespole hydraulicznym nie widzę żadnego zaworu do napełniania. Wg instrukcji zawór taki był montowany w egzemplarzach włoskich, austriackich i tureckich ;-/. Po włączeniu kotła pompa pracuje trybem ciągłym na sucho (wirnik się kręci). Dopływ zimnej wody do kotła jest prawidłowy jednak nie mam pojęcia w jaki sposób ma on się napełnić. Sprawdzałem filtr dopływu zimnej wody i wydaje się byc ok. Proszę o radę ;)
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    radziu111 napisał:
    jednak nie mam pojęcia w jaki sposób ma on się napełnić.

Ten kocioł w Polsce nie miał w standardzie zaworka do uzupełniania zładu w kotle/instalacji. Należy oczywiście takie połączenie instalacji w.z. z instalacją c.o. przewidzieć poza kotłem aczkolwiek w jego obrębie.
  • Poziom 13  
    Dziękuje kolego za odpowiedź. Trochę mi to rozjaśniło sprawę. Mam jednak jeszcze jedno pytanko. Do którego konkretnie miejsca mam doprowadzić zasilanie wody? Na zasilanie c.o. z kotła (na rysunku -VK)? Powodem ciągłej pracy pompy po włączeniu był uszkodzony mikrostyk czujnika c.w.u.-wymieniłem go i teraz pompa włącza się po załączeniu "ciepłej" wody ale palnik i tak się nie uruchamia. Czyli rozumiem , że po uzupełnieniu ciśnienia w instalacji teoretycznie powinno ruszyć i c.o. i c.w.u ?

Buderus U004-24k - Buderus U004-24k problem z napełnieniem Buderus U004-24k - Buderus U004-24k problem z napełnieniem
    Buderus U004-24k - Buderus U004-24k problem z napełnieniem